JD Mégane Coupé F7R

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,807
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Yol bilgisayarı ekranına bakarak yazıyorum. Nasıl oluyorsa aracı gazda kullandığımda yol bilgisayarındaki ortalama yakıt 2 lt ye varan oranda daha fazla gözüküyor. Anlıkta bile gazdan benzine alınca ortalama tüketim ibresi anında düşüyor neden bilmiyorum çözemedim. Sorunun cevabına gelecek olursak;

Tamamen karışık kullanıyorum. Yeri geliyor köye çıkıyorum 5-6 km dimdik virajlı yokuş. Şehir içi günlük mesafem 5-6 km civarında. Ana yoldaki kırmızı ışık dur kalkları hariç. Yolu açık bulursam ortalama 90-100 ün altına hiç düşmem. Arada haftada bir 200 gösterip bırakırım. Şu an da yol bilgisayarı ekranı 8,2 gösteriyor. Gazda ise bu değer nedense 9-10,5 arası değişiyor gaz pedalıyla hasbihal olma şeklime göre :)

İlaveten;
1 depo gaz ile 356 km max menzil görüyorum bu güzergah ve kullanım tarzıyla. LPG deposu 35 lt. gaz alıyor.

Son düzenleme:

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,807
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Eğleniyor muyuz gençler? :D
Pedal setimiz de hayırlı olsun. Hayırlısıyla 1-2 hafta içerisinde gelir ve montajını yapıp paylaşırım. Krom gösterge halkalarını da hallettikten sonra aksesuar işinde iyice sona gelmiş olacağız. Arka cam üstü spoiler düşünüyorum ama uyan bir şey bulamadım. Astranın bir kasası uyuyormuş bilen yazıversin lütfen :)
s-l1600 (3).jpg s-l1600 (4).jpg

OguzhanC

Panpa
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
766
1,616
2,520
26
Kocaeli-Ordu
Marka
Peugeot
Pedal setimiz de hayırlı olsun. Hayırlısıyla 1-2 hafta içerisinde gelir ve montajını yapıp paylaşırım. Krom gösterge halkalarını da hallettikten sonra aksesuar işinde iyice sona gelmiş olacağız. Arka cam üstü spoiler düşünüyorum ama uyan bir şey bulamadım. Astranın bir kasası uyuyormuş bilen yazıversin lütfen :)
Ekli dosyayı görüntüle 12936 Ekli dosyayı görüntüle 12937
Eğlenmez olur muyuz abi :rolleyes::D yazın trabzona yolum düşerse bi ziyaretine gelirim artık :)

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Ekli dosyayı görüntüle 12936 Ekli dosyayı görüntüle 12937
Çok güzel olacağına eminim gösterge cercevesiyle :D astra h in lipi her arabaya uyduguna göre spoyleri de kesin uyuyordur (!) :D

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,807
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Arkadaşlar nihayet bagajımızı da aldık. Özellikle ufak ebatlı tercih ettim tavan kısa olduğundan. 250 lt hacimli. 100 km hızla biraz ses testi yaptım boş haliyle ilginçtir ama Laguna 2 ve Clio 4 araçlarımdan daha az rüzgar sesi aldı içeriye. Araba daha gürültülü çalıştığından olacak diyeceğim ama bu rüzgar sesi farklı bir tonda ve rahat fark edilir bir ses. Bir başka uygulayan görmediğim için hem tek oldu ama bir yandan da kurulum maliyeti biraz tuzlu oldu. Coupesi olupta yapmak isteyenlere seve seve yardımcı olurum.

Önemli not: Kapı kollarındaki kromları sökeceğim hep unutuyorum. Sis farlarınıda mahsus değiştirmiyorum belki saçma gelebilir ama gereksiz gibi geliyor. Şu an kozmetik olarak dışına hiçbirşey yapma niyetim yok. Önceliğim birebir temas halinde olduğum iç mekan.

İlaveten, Jant rengi konusunda yalvarırım renk kodu ve foto ile tavsiyede bulunun bana :) Ona göre göbekleri reno logolu alıp boyatacağım :)

479d2416-123b-4ef8-9796-e353eab4c125.jpeg 89c71e3f-a0ca-49d2-93a4-44f8f41876d3.jpeg

Son düzenleme:

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Arkadaşlar nihayet bagajımızı da aldık. Özellikle ufak ebatlı tercih ettim tavan kısa olduğundan. 250 lt hacimli. 100 km hızla biraz ses testi yaptım boş haliyle ilginçtir ama Laguna 2 ve Clio 4 araçlarımdan daha az rüzgar sesi aldı içeriye. Araba daha gürültülü çalıştığından olacak diyeceğim ama bu rüzgar sesi farklı bir tonda ve rahat fark edilir bir ses. Bir başka uygulayan görmediğim için hem tek oldu ama bir yandan da kurulum maliyeti biraz tuzlu oldu. Coupesi olupta yapmak isteyenlere seve seve yardımcı olurum.

Önemli not: Kapı kollarındaki kromları sökeceğim hep unutuyorum. Sis farlarınıda mahsus değiştirmiyorum belki saçma gelebilir ama gereksiz gibi geliyor. Şu an kozmetik olarak dışına hiçbirşey yapma niyetim yok. Önceliğim birebir temas halinde olduğum iç mekan.

İlaveten, Jant rengi konusunda yalvarırım renk kodu ve foto ile tavsiyede bulunun bana :) Ona göre göbekleri reno logolu alıp boyatacağım :)

Ekli dosyayı görüntüle 13076 Ekli dosyayı görüntüle 13077

Hocam emeğinize sağlık tekrardan, çok güzel olmuş. Hem görsellik olarak hem de işlevsellik olarak muazzam. Bir gün yaptırmayı düşünürsem muhakkak iletişime geçeceğim seninle. :) Şu renk konusunda da ben çok yetersizim, hala daha arabamda bile karar veremedim. Aracının üzerinde olan jantlara pek farklı renklerin gittiğini düşünmüyorum, beyaz güzel gözüküyor ama eksik gibi. Normal metal rengi benim hoşuma gitti açıkcası. :)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,807
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Hocam emeğinize sağlık tekrardan, çok güzel olmuş. Hem görsellik olarak hem de işlevsellik olarak muazzam. Bir gün yaptırmayı düşünürsem muhakkak iletişime geçeceğim seninle. :) Şu renk konusunda da ben çok yetersizim, hala daha arabamda bile karar veremedim. Aracının üzerinde olan jantlara pek farklı renklerin gittiğini düşünmüyorum, beyaz güzel gözüküyor ama eksik gibi. Normal metal rengi benim hoşuma gitti açıkcası. :)
Orjinale dönüyorum yarın tekrardan uğraşamayacağım. Yedek oemler vardı onlarda gidince her şeyiyle oem olsun dedim tekrardan :)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,807
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Nihayet döşeme haricinde yapmayı düşündüğüm iç aksam kozmetik işlerinin sonuncusunuda gerçekleştirip pedalların montajını yaptım. Yamuk gibi görülebilir bir türlü istediğim açıdan çekemedim fotoları. Bir de bizim pedallar simetrik hizalı değiller malum. Aynı gün ön 2 jantıda gelişigüzel boyatayım dedim. Eski boyayı nispeten kazımıştım. Zımpara vs uzun iş belki Lenso s2 light tarzı bir jantla değişim düşüncesiyle en azından kaba pisliği örtmek adına boyayıverdim. İşçiliğim berbat ama eskisinden daha düzgün durdu. Yeri burası değil ama olsun.
1804c584-8c9e-43b0-9e29-83244d101e2b.jpeg 162d5b6b-a75c-4200-a121-65f6f50c9dd3.jpeg

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
herşeyiyle güzel olmuş abi.beyaz dışında bir renk gelmiyor aklıma bu kombinasyona.yani sarı arabaya jantları siyah yapsan basit kaçabilir diye düşündüm ama plastidiple kendin deneme yapıp farklı renk bulabilirsin.ama beyaz jantlar güzel olmuş.belki kaportaya jantlarla uysun diye beyaz şerit(çapraz) yada sticker filan düşünebilirsin ama böylede gayet güzel.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,807
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
herşeyiyle güzel olmuş abi.beyaz dışında bir renk gelmiyor aklıma bu kombinasyona.yani sarı arabaya jantları siyah yapsan basit kaçabilir diye düşündüm ama plastidiple kendin deneme yapıp farklı renk bulabilirsin.ama beyaz jantlar güzel olmuş.belki kaportaya jantlarla uysun diye beyaz şerit(çapraz) yada sticker filan düşünebilirsin ama böylede gayet güzel.
Komple kaporta boyada olacak araba. Sonrasında belki renk değişecek gövdede ona göre bir jant rengi yada başka model seçeceğiz. Kafam dumanlı bakalım neler olacak :)

tyln

Profesör
10 Eki 2016
351
690
1,845
Marka
Renault
Komple kaporta boyada olacak araba. Sonrasında belki renk değişecek gövdede ona göre bir jant rengi yada başka model seçeceğiz. Kafam dumanlı bakalım neler olacak :)
ozaman sirius sarı diye geçen sarıdan güzel olur abi :) birde koyu gri jant rengiyle tadından yenmez :)

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Nihayet döşeme haricinde yapmayı düşündüğüm iç aksam kozmetik işlerinin sonuncusunuda gerçekleştirip pedalların montajını yaptım. Yamuk gibi görülebilir bir türlü istediğim açıdan çekemedim fotoları. Bir de bizim pedallar simetrik hizalı değiller malum. Aynı gün ön 2 jantıda gelişigüzel boyatayım dedim. Eski boyayı nispeten kazımıştım. Zımpara vs uzun iş belki Lenso s2 light tarzı bir jantla değişim düşüncesiyle en azından kaba pisliği örtmek adına boyayıverdim. İşçiliğim berbat ama eskisinden daha düzgün durdu. Yeri burası değil ama olsun.
Ekli dosyayı görüntüle 13503 Ekli dosyayı görüntüle 13504

Her bir detayına ayrı ayrı maşallah Pulat abi. Elinden o kadar çok F7R geçmesine rağmen her biri ayrı bir planda, farklı kompozisyonlarda ilerliyor. Bu da keyif verici. Lenso s2 light tarzı jantlar benim de hoşuma gidiyor, ama malum fiyatlar ortada. Umarım yakın zamanda dilediğin jantı aracına uygularsın, merakla bekliyoruz o günleri. Ha tabi bu jantlarda şahsen gayet güzel duruyor. Uzaktan boyama işi gayet güzel gözüküyor, ellerine sağlık. İyi projeler tekrardan! :)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,807
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Her bir detayına ayrı ayrı maşallah Pulat abi. Elinden o kadar çok F7R geçmesine rağmen her biri ayrı bir planda, farklı kompozisyonlarda ilerliyor. Bu da keyif verici. Lenso s2 light tarzı jantlar benim de hoşuma gidiyor, ama malum fiyatlar ortada. Umarım yakın zamanda dilediğin jantı aracına uygularsın, merakla bekliyoruz o günleri. Ha tabi bu jantlarda şahsen gayet güzel duruyor. Uzaktan boyama işi gayet güzel gözüküyor, ellerine sağlık. İyi projeler tekrardan! :)
Davulun sesi gibi uzaktan iyide en büyük sıkıntısı jantlar çok ağır. Görsel anlamda bundan daha fazla yakışan jantta açıkçası çok azdır. 9 kg dan fazla bir ağırlığı var jantların. Bu sebeple amacı görsel olan birini bulursam öncelik takaslamaktan yana. Olmadı maddiyatı bulunca nakit alacam artık :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım