Kış lastiği önerisi

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,828
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
İmzamda bulunan aracımıza,yeni kış lastikleri almak gündeme geldi,güncel olanları eskidiği için.Petlas snowmaster var şuan,performansından pek memnun değilim.Özellikle +5 derecede bile zemin ıslak olunca direk kayması,yol sesinin fazla olması gibi sorunları var.Lastik boyutları 215/65/R16 98,Michelin Alpin 5 düşünüyorum.Lastiği deneyimleme fırsatı buldum ve oldukça memnun kaldım.Sizce nasıl bir lastiktir,çok ağır kış lastiği olmasına gerek yok zaten kar fazla yağmıyor buralara.Ama ıslak zemin performansı olarak özellikle iyi olmasını istiyorum.Alpin 5 tercih edilesi midir,alternatif olarak bir öneriniz var mıdır ? Çok teşekkür ederim.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,942
7
51,190
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Continental ve Goodyear'lar forumda genel olarak öneriliyor. Özellikle Continental mevsim değişip havalar ısındığında bile kendini fazla salmıyor(muş). Ben 3 sene kadar önce Pirelli Winter Sottozero kullanmıştım, sonbahar/kış şehir içi performansını gayet başarılı bulmuştum. Kendim 4 mevsim lastiği kullanıyorum Goodyear'ın. O da şehir içi senaryoları ve orta sertlikte kar-kış koşullarında gayet başarılı oluyor.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,828
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Continental ve Goodyear'lar forumda genel olarak öneriliyor. Özellikle Continental mevsim değişip havalar ısındığında bile kendini fazla salmıyor(muş). Ben 3 sene kadar önce Pirelli Winter Sottozero kullanmıştım, sonbahar/kış şehir içi performansını gayet başarılı bulmuştum. Kendim 4 mevsim lastiği kullanıyorum Goodyear'ın. O da şehir içi senaryoları ve orta sertlikte kar-kış koşullarında gayet başarılı oluyor.

aynen aslında tam dediğiniz gibi bir lastik olması benim için önemli,sonbahar ve kış kullanımına uygun ve kendini erkenden salmaması lazım.Continental'leri de biliyorum onlarda öneriliyor,bakmak lazım kış testlerine.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Allah kolaylık versin lastik ebatınız sıkıntılı maalesef. Üst limitiniz ne kadar toplamda lastik için ?

Daha uygun fiyata bulur musunuz bilemem de sizin ebatlarınızda Alpin 5 lastiğinin 2018 üretim fiyatı 5 bin lira.. Bir ihtimal stoklardan 2017 üretim bulursanız 3500-4000 liraya inebilir.
https://kolayoto.com/michelin-alpin-5-215-65r16-98h.html

Son düzenleme:

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,583
18,350
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
205/55/R16 Michelin Alpin 5 kullanıyoruz. Bu sene kar harici her koşulda deneyimleme şansımız oldu. -1 -2 derecelerde de kullandık, yağmurda da kullandık, 15 derece sıcaklıkta da kullandık gayet güzel lastik tavsiye ederim. Sessiz bir lastik.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,828
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Allah kolaylık versin lastik ebatınız sıkıntılı maalesef. Üst limitiniz ne kadar toplamda lastik için ?
Daha uygun fiyata bulur musunuz bilemem de sizin ebatlarınızda Alpin 5 lastiğinin 2018 üretim fiyatı 5 bin lira.. Bir ihtimal stoklardan 2017 üretim bulursanız 3500-4000 liraya inebilir.
https://kolayoto.com/michelin-alpin-5-215-65r16-98h.html

Çok teşekkür ederim,evet arabanın kendisi de zaten sokakta her gün gördüğümüz araçlardan olmadığından lastiği de bir değişik :) Bende tereddütte kaldım ama internette diğerlerine göre az bulunsa da yine de bulabildim.Lastik için bütçemiz 3-4 bin.Bu yüzden alırken de iyi bir lastik olsun istiyorum,sanırım Alpin 5 iyi olması konusunda fiyatı dışında hemfikiriz..

205/55/R16 Michelin Alpin 5 kullanıyoruz. Bu sene kar harici her koşulda deneyimleme şansımız oldu. -1 -2 derecelerde de kullandık, yağmurda da kullandık, 15 derece sıcaklıkta da kullandık gayet güzel lastik tavsiye ederim. Sessiz bir lastik.

Aynen bizim Audi'de vardı,performansını çok beğenmiştim.Michelin'e ısınmamı sağlayan zaten 2 lastik var,biri Alpin 5,diğeri Primacy 3 :)

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,107
45,655
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Çok teşekkür ederim,evet arabanın kendisi de zaten sokakta her gün gördüğümüz araçlardan olmadığından lastiği de bir değişik :) Bende tereddütte kaldım ama internette diğerlerine göre az bulunsa da yine de bulabildim.Lastik için bütçemiz 3-4 bin.Bu yüzden alırken de iyi bir lastik olsun istiyorum,sanırım Alpin 5 iyi olması konusunda fiyatı dışında hemfikiriz..
Alpin 5 güzel lastiktir. Hele sizin ebatlarınızın fiyatları bu haldeyken Alpin 5 gibi bir lastiği uygun fiyattan bulabilirseniz öpüp başınıza koymanız gerek. Ama sıfır alıp bu kadar para verilir mi derseniz hiç bir lastik bu kadar paraya değmez. Yerinizde olsam sıfır lastiğe bu kadar para vermeden evvel malum 2.el sitelerinden az kullanılmış, nispeten yeni üretimli lastikleri araştırır ondan sonra duruma göre bir karar verirdim.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım