Kaliteli Fm Transmitter Önerisi

alptamer

Profesör
26 Eki 2016
995
1,903
2,270
İstanbul
Marka
BMW
Bu FM Transmittorlarla ilgili özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde boş frekans yakalamak zor olabiliyor. Bunun dışında şehirler arası yol yaparken boş olan frekans bir anda dolu olabiliyor. Biraz sıkıntı var açıkcası. Fakat mesela Çeşme ve Bodrum'da sıkıntısız çalışıyordu...

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bu FM Transmittorlarla ilgili özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde boş frekans yakalamak zor olabiliyor. Bunun dışında şehirler arası yol yaparken boş olan frekans bir anda dolu olabiliyor. Biraz sıkıntı var açıkcası. Fakat mesela Çeşme ve Bodrum'da sıkıntısız çalışıyordu...

Bunu biliyorum. Zaten kıbrıs ta olacağım için çok rahat bir şekilde bulacağımı düşünüyorum

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,787
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Dediniz dediniz benide heveslendirdiniz :) Malum benim Corolla'da CD çalar var ve yol bilgisayarıda aynı ekranda.Yol bilgisayarı olan multimedyayada 2000 TL civarı istiyorlar.Eğer çakmaklık girişime uyumluysa yarın sipariş geçicem
3s modeli muhtemelen uyacaktir.

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,787
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Hocam almışken 2s almak isterim ne farkı var arada?
2S ve 3S in çakmakliga giren yerleri farklı. 2Sin altı düz olduğu icin her çakmakliga uyum sağlamiyor. Bu sayfada uyumlu markalari yazmışlar içlerinde toyata da var.
https://www.hepsiburada.com/xiaomi-...j-cihazi-siyah-fm-transmitter-pm-HB000001SXJM
Eğer yanlış bakmadıysam 3s de mikrofon yok yani konuşma yapamıyorsunuz
Evet 3S teşekkürler mikrofon yok ama ben 2S modelinde de hic kullanmadım o özelliği. Mikrofon uzak kaldığı için sesi çok alamıyor.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
894
1,631
2,320
İst.
Marka
Ford

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Ne dersiniz şimdi genellikle İstanbul içi kullanım için alınmaz mı? Roidmi 3s

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,350
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Almadan önce arabanın radyosundan boş frenkans var mı diye bir dolaşabilirsin. Eğer boş başka frekansların oraya karışmadığı bir yer bulursan alınabilir.
@alfhonso pekiiii, şimdi size bir soru:
Bu alet radyo frekansının tekine yayını yapıyor. O frekansı da siz ayarlamışsınız, ok. Bu alet aynı anda o frekansa RDS yayını da yapıyor mu? RDS'den şarkı ismi yazıyor mu? En azından "Bluetooth" filan yazıyor mu? Baktınız mı hiç?

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bu alet radyo frekansının tekine yayını yapıyor. O frekansı da siz ayarlamışsınız, ok. Bu alet aynı anda o frekansa RDS yayını da yapıyor mu? RDS'den şarkı ismi yazıyor mu? En azından "Bluetooth" filan yazıyor mu? Baktınız mı hiç?

Bende 40 liralık çakma bir tane var onda yazmıyor.

Diaspolis

Panpa
Destekçi
Beta Programı
27 Ara 2017
2,557
1
5,978
4,270
Gözükmüyor öyle bir şey

Son düzenleme:

hi-men

Profesör
8 Eyl 2016
180
290
1,335
Aydın
Marka
Fiat
Konuyu yeni gördüm yaklaşık 4 aydır roidmi 3s'e sahibiz. Araca aux bağlatmak istediğimde 80lira gibi bir fiyat çıkmıştı.90 liraya almıştım hepsiburadadan. Cihazı elimden geldiğince anlatmaya çalışayım.

Artıları;
+2.4 Amper çift çıkış. Tek cihaz bağlarsanız 3,4 Amper. Qualcomm Quick Charge 3.0 destekli cihazımı prizden şarj ediyormuşcasına gayet sıkıntısız ve hızlı şarj ediyorum.
+Frekans bastırma özelliği ile karayolunda giderken uzaktan bir frekans denk geldiği zaman çok net olarak izin vermiyor. İlk 2-3saniye ses karışıyor ondan sonra sizin müziğiniz devam ediyor.
+Bluetooth çok güzel çalışıyor.
+Bluetooth otomatik olarak bağlanıyor. Ve o cihaza önceden 2cihaz bağlıysa ve ikisininde bluetoothu açık ise en son hangi cihaz bağlıysa ona bağlanıyor. (Örneğin yolcu olarak bluetooth kulaklık kullandığım için kendi telefonum, teyp için başka bir telefon kullanıyoruz, kendi cihazım Roidmi uygulaması için daha öncesinde eşleşen cihazlar arasında, bunlar birbirine karışmıyor gayet güzel sevdiğim özellik)
+Elinize aldığınızda böyle ağır ve güzel bir metal hissi var. Ben dayanıklıyım yıllarca bir şey olmaz imajını veriyor. Güzel mat bir boyası var.

+Veeee roidmi uygulaması;
+Uygulaması üstünden akü voltaj durumunu görebiliyorsunuz anlık olarak. Eğer ki çok yüksek veya çok düşük ise alarmını açabilirsiniz. Alarm olaraktelefondan mı uyarıyor, yoksa radyodan mı onu bilemiyorum. Akü voltaj durumu hangi arabalar hangi durumda olmalı o tabloyuda sunuyor.
+Frekansı ayarlayabiliyorsunuz uygulama üstünden.
+4-5 renk var kendi içindeki ledlerde bunları ayarlayabiliyorsunuz.
(Şimdilik hatırladıklarım bunlar yarın arabayı indiğimde bağlanıp diğer fonksiyonlara bakar ekran görüntüsü eklerim)
+Uygulamanın yüklü olduğu cihaz bağlanılacaksa eğer, uygulama üstünden belirlediğiniz uygulamayı otomatik olarak şarkı başlatabiliyor. Spotify veya herhangi bir müzik uygulaması bluetoothla araca bağlandığınızda otomatik olarak başlatılıyor.
Uygulama kullanımı çok basit alışıyorsunuz. Zaten bir defa ayarladığınızda daha sonra kullanmanıza pekte gerek kalmıyor.

Eksileri;
-Açılışta, bluetooth bağlandığında ve bağlantı koptuğunda çıkan ses. Kapatılabiliyor olabilir fakat bulamadım, bilen varsa yardımını bekliyorum. Eğer ki teyp yüksek seste bırakıldıysa o açılış sesi yüksek olduğundan sizi korkutabilir.
-Eksi olarak sayılmaz ama bizim aracımız Nissan, sokette hafif bir boşluk kalıyor bu da tam oturmadığı için cızırtıya sebep oluyor. Cihaz tam oturduğu zaman sesi gayet güzel. Yanına kağıt sıkıştırıp bu durumu aştık.
-Roidmi uygulaması ingilizce (bu size kalmış bir şey)

Genel olarak özetleyecek olursak gayet mantıklı bir cihaz piyasadan 30-40-50 liraya alınıp 1ayda bozulan aletleri kullanmış biri olarak memnunum.
Aracıma aux çıkışı yaptırmayı düşündüm fakat 80lira gibi bir fiyat aldım. 80 lira aux + 60-70 lira kaliteli bir araç şarj cihazı = 140-150 lira civarı bir şey olacak. Hiç olmazsa arabayı satıp yeni bir araç aldığımızda ondada usb-cd-aux vb alternatif olmazsa bunu takıp devam ederim diyerek aldım. 90 liraya alınca birde sanki arabaya aux çıkışı yaptırmışımda 10liraya şarj cihazı denk gelmiş gibi oldu bana.
Ben bluetooth cihazı olarak evdeki eski bir telefonu kullanıyorum. Sürekli arabada duruyor, şarja takılı olarak.

Bir de kendi aracımız için yapmış olduğum bir maliyet tablosu sunayım size. Aracımın üstündeki orijinal teyp Dolby destekli bir müzik sistemi,Blaupunkt yapımı.
Teyp;
https://www.hepsiburada.com/pioneer-mvh-85ub-usb-mp3-calar-oto-teyp-p-OTBLCMVH085?magaza=özgüvenelektronik (269TL)
Teyp çerçevesi;
https://www.hepsiburada.com/nissan-...MIo-mqi77X3gIVC-h3Ch3ppA-NEAQYAiABEgKev_D_BwE (98TL)
4lü flaşör düğmesi;
http://www.nissanclubtr.com/forum/viewtopic.php?t=2449 (Bu arkadaş 150tl yazmış ama bir şey uydurulup veya çıkmacıdan alınabilir 100 lira sayıyorum ortalama)

Toplam Maliyet= 269+98+100=467 ve şarj cihazı dahil değil buna :D:D
Bu parayı verip göreciğiniz görüntü şu şekilde=

glYkG5.jpg

(resim Nissanclubtr'den Ademßey adlı kullanıcıya aittir)
Teyp çerçevesinin gri rengi arabanın içindeki gri renklerden bariz daha açık.

Cihaz kendisi 96,4 frekansında gelmektedir. Uygulamayı yüklemeden direk kullanabilirsiniz. Hatta akıllı saat vs bluetooth olan herhangi müzik yürüten bir cihazı bağlayıp bile kullanabilirsiniz.
Boş frekans olayına gelecek olursak çözüm çok çok çok basit. Teybi yerinden çıkarıp arkasında ki anten kablosunu sökün. Boşlukta kalmaması vs için kabloyu diğer kablolara tutturun.

Çok fazla uzatmışım varsa sorunuz dilimin döndüğünce cevaplayabilirim. Uzun kullanım testim (3-4ay) bu şekildeydi yaklaşık 4.000-5.000 km boyunca yanımda olan güzel bir cihazdır kendileri.

Son düzenleme:

emert20

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
2,449
6,787
4,270
26
Denizli
Marka
Fiat
Bende yazmıyor abi. Radyi frekansı olarak gözüküyor. Benim de olsa güzel olurdu diye düşündüğüm bir sey bu dediğin.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,179
5,720
Ankara
Marka
Skoda
@hi-men anten kablosunu sökünce cihazdan frekansı nasıl alıyor? O da antene sinyal vermiyor mu yanlış mı biliyorum

BLL-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım