Karar veremiyorum, bunaldım artık :(

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,283
16,185
5,720
çanakkale
Marka
Renault
@dthhasan Bmw den poloya senin düşüncelerin nedir?
Vergi arttı 400 ödüyordum o şimdi 500 falan oldu desek şimdi 1100 ödicem .bakımlar 600 tutuyordu maksimum şimdi 1200 diyor vw bayisi.artık içine ses alıyor uzun yollar da araba boyutları yüzünden sarsılıyor.çok elektronik ekipman var onlarda benim arabada sıkıntı çıkardı.önceden siyah camları siyah bir bmw varken herkes yol veriyordu insanlar polonun önüne kırıyor.direksiyon aşırı yumuşak ve hissiz.dsg sürekli alt devirlerde gitmeye çalışıyor titriyor falan.tabi benim şımarıklığımda vardı ama.yani arabanın kapı içi birisinde dolgu deri yumuşak plastik birinde yüzde 100 sert plastik.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Yahu ne olacak, kalite düştü o kadar, artık premium arabaya binmiyorum. 23 yaşımda kaliteli araba aramıyorum zaten. Mercedesi de satıp 1.0 fabia alacağım. Arabaya verilen parayı bu dönemde azaltmak mantıklı bence. Koyarız faizde durur.
Otomobile dağa az verme hususuna katılıyorum destekliyorum da aynı fikirdeyim. Lakin kalite düştü deyip kestirme atmamak lazım o zaman bu platformun amacı kalmaz hisler detaylı anlatilabilir hatta bmw den poloya değişim iyi de olabilir bilemeyiz ki and in fiesta testinde hissettikleri hiç de B serisi gibi değildi mesela. Bir de sizin satacağı niz mercedes ile 1.0 fabia arasında çok bir fiyat farkı yokki arada para kalmaz diye düşünüyorum yada 1.0 fabia parası ile model km ye göre mondeo da alınıyor uygulama da alt segmente binseniz de para kalmıyor yani :)

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Vergi arttı 400 ödüyordum o şimdi 500 falan oldu desek şimdi 1100 ödicem .bakımlar 600 tutuyordu maksimum şimdi 1200 diyor vw bayisi.artık içine ses alıyor uzun yollar da araba boyutları yüzünden sarsılıyor.çok elektronik ekipman var onlarda benim arabada sıkıntı çıkardı.önceden siyah camları siyah bir bmw varken herkes yol veriyordu insanlar polonun önüne kırıyor.direksiyon aşırı yumuşak ve hissiz.dsg sürekli alt devirlerde gitmeye çalışıyor titriyor falan.tabi benim şımarıklığımda vardı ama.yani arabanın kapı içi birisinde dolgu deri yumuşak plastik birinde yüzde 100 sert plastik.
Geri dönme isteği sezdim :) Aslında şu piyasa da isteseniz polo satıp D segmenti bile alabiliyorsunuz da

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,283
16,185
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Geri dönme isteği sezdim :) Aslında şu piyasa da isteseniz polo satıp D segmenti bile alabiliyorsunuz da
2018 highline polo var bende.eski arabamda bmw e90 3.16 i idi tutulmayan seri.mayıs gibi satar tekrar alırım bmwyi yada Temmuz gibi.yani bakın mesela hoşuma gitmeyen şeyler her tuşta boşluk var bmw 3 ten sonra belki de alışamadım diyorum ama evin diğer arabaları pejo ve micrada bile yok bunlar.
Silecek kolunda boşluk var
Uzun far selektör kolunda boşluk var
Otomatik klima tuşlarının hiçbiri tek seferde çalışmıyor fan tuşu olsun auto tuşu olsun ve bu sorun benim arabamda değil sadece,mesela sinanın testindede(polo testinde) klima tuşlarına bastığı zaman istediğini istediği anda yapmıyor araba.işçilik benim özlediğim şey sanırım.

Edit:ama burda özgür güneşin istediği makina kavramını polo karşılıyabilir en azından eğlence olarak ama yinede arkadan itişi özliyeceğini düşünüyorum

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Otomobile dağa az verme hususuna katılıyorum destekliyorum da aynı fikirdeyim. Lakin kalite düştü deyip kestirme atmamak lazım o zaman bu platformun amacı kalmaz hisler detaylı anlatilabilir hatta bmw den poloya değişim iyi de olabilir bilemeyiz ki and in fiesta testinde hissettikleri hiç de B serisi gibi değildi mesela. Bir de sizin satacağı niz mercedes ile 1.0 fabia arasında çok bir fiyat farkı yokki arada para kalmaz diye düşünüyorum yada 1.0 fabia parası ile model km ye göre mondeo da alınıyor uygulama da alt segmente binseniz de para kalmıyor yani :)

Yok yav, arada 30-35 bin lira kalıyor.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok

Xenon+çatara patara egzozla millet nasıl sağa kaçacağını şaşırıyor :)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
2018 highline polo var bende.eski arabamda bmw e90 3.16 i idi tutulmayan seri.mayıs gibi satar tekrar alırım bmwyi yada Temmuz gibi.yani bakın mesela hoşuma gitmeyen şeyler her tuşta boşluk var bmw 3 ten sonra belki de alışamadım diyorum ama evin diğer arabaları pejo ve micrada bile yok bunlar.
Silecek kolunda boşluk var
Uzun far selektör kolunda boşluk var
Otomatik klima tuşlarının hiçbiri tek seferde çalışmıyor fan tuşu olsun auto tuşu olsun ve bu sorun benim arabamda değil sadece,mesela sinanın testindede(polo testinde) klima tuşlarına bastığı zaman istediğini istediği anda yapmıyor araba.işçilik benim özlediğim şey sanırım.

Edit:ama burda özgür güneşin istediği makina kavramını polo karşılıyabilir en azından eğlence olarak ama yinede arkadan itişi özliyeceğini düşünüyorum

Yani elbette bmw yi özleyeceğim, severek sattığım bir arabaydı, sadece yazılımsız olduktan sonra anlamı kalmadı benim için ve o kadar az güçle zaten yanlanmıyordu. Direk stage 1 iken 16” lastiklerimle 4. Viteste bile yanlıyordum :) bu yaşta insan güçlü küçük spor araba istiyor

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Ben aslında geçen sene elimde para varken gidip sıfır fabia da bakmıştım. Dopdolu sıfır 1.0 otomatik arabaydı ve bizimkilere hayli hayli yetiyordu, iç hacmi de sınıfına göre iyi. Mercedes ten beklentim yüksekti ama fabia kalitesinde olduğu için arkadaş birlikte olmamız için bi sebep kalmadı. Pişman mıyım? Hayır ucuza aldım, kâr etmiş oldum. 70-75 civarı yne aynı fabia yı 10-15 bin km de alabiliyorum. Bu işlerde kâr edebilmek lazım sonuçta, bu işin içine giren herkes bunu bilir.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,283
16,185
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Ben aslında geçen sene elimde para varken gidip sıfır fabia da bakmıştım. Dopdolu sıfır 1.0 otomatik arabaydı ve bizimkilere hayli hayli yetiyordu, iç hacmi de sınıfına göre iyi. Mercedes ten beklentim yüksekti ama fabia kalitesinde olduğu için arkadaş birlikte olmamız için bi sebep kalmadı. Pişman mıyım? Hayır ucuza aldım, kâr etmiş oldum. 70-75 civarı yne aynı fabia yı 10-15 bin km de alabiliyorum. Bu işlerde kâr edebilmek lazım sonuçta, bu işin içine giren herkes bunu bilir.
Fabia polodan bence çok daha güzel bir b segmenti araba.o kar etme işi için bende temmuzu beklicem.

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Yok yav, arada 30-35 bin lira kalıyor.
O kadar kalıyor ise iyi de kastettiğim istesem fabia parasına D de alırsın tercih meselesi fabia da güzel araba otomobiller genel olarak pahalı olmasa ben de bir fabia alırdım pişman da olmazdım birde Golf e rakip skoda söylentisi vardı oda bence Golf e kök söktürecek :)

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.

Aracımız böyle :) lastikler muhteşem, yepyeni daha, nokian zline 215/40 r17

Ankara yolcusu kalmasın :) o kulakçıktaki demirimsi ekstraları da sökeceğim, arabanın iç aydınlatmaları ve sis farı led takılmış. Sökülüp orj halojen takılacak.

Arka balatalarımız kötü durumdaymış, paracıdan en iyi marka olan ate alındı
Hayırlı uğurlu olsun Özgür :) Çoktandır diyordun zaten, sonunda kavuştun hadi, sevindim Valla senin adına :) Hadi bir top speed yap da görelim :p:p

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Oha :D okurken ben gunaha girdim :D :D bmw yazilimli degilmiydi mesela ?

Old days :D arabanın dışına gramm dokunmadım. Gizli özellikler bile açık değildi :D ya işte aldık yazılım heyecanı, kazasız belasız atlattık da kafa rahat etmedi gazlarken

Hayırlı olsun Özgür, sorunsuz binersin umarım.

Arabada yazılım var mıymış şu anda?

Eyv kankam, yazılım yok şu an, arkadaşla da yürüttük zaten, hemen hemen aynı gidiyor. İşte içim rahat etsin diye yetkili serviste bakıma girip ne kadar yazılımsal şey varsa güncellensin.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
O kadar kalıyor ise iyi de kastettiğim istesem fabia parasına D de alırsın tercih meselesi fabia da güzel araba otomobiller genel olarak pahalı olmasa ben de bir fabia alırdım pişman da olmazdım birde Golf e rakip skoda söylentisi vardı oda bence Golf e kök söktürecek :)

Pahalı değil zaten. Ör:

Doktordan Acil 2018 mart çıkışlı hatasız fabia
İlan No: 627755303
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...18-mart-cikisli-hatasiz-fabia-627755303/detay

At

Takipçi
Beta Programı
29 Eki 2016
6,487
16,238
5,020
Antalya
Marka
Aston Martin
Hayırlı olsun. Bence kendine göre en mantıklı arabayı aldın.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım