Karar veremiyorum, bunaldım artık :(

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Hacı 15 binde bir Doğuş'a götürüyor, her iki Doğuş bakımı arasında da Şaşmaz'da Tüm Oto'da yağ ve yağ filtresi değiştiriyor.

Hmm, anladım. Şu arabada orijinal olmayan şeyleri tespit edip bana söylecek ve montajını yapacak yer lazım da, sonra gidip yıldız sanayide vs. çıkma parça toplayacam. Tümdekiler yapar heralde

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Motora güvenirimde o şanzımanı 180 beygir güç ile yürütmek baya sıkıntılı olur düşüncesindeyim.
Hangi kodlu Getrag bilmiyorum ama en kötü 250 tork dayanimlidir gerçi sıkıntı çıkarabilir haklısınız sinira uygun stage yapilabilir 160bg falan ideal. Polo da dq250 mi var dq200 mü

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Normalde tüm Getrag karda kuraldır ilk rakam kaç ileri olduğunu son rakamlar da dayanıklını gösterir hatta bu konuda donanım haberde güzel bir sayfa var linkini bırakacağım. Herhalde geliştirip adını değiştirmediler lakin iyiymiş 180 de kaldırır o zaman :)
https://mobile.donanimhaber.com/en-iyi-cift-kavramali-sanziman-hangisi-iste-cevap--93662381

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Normalde tüm Getrag karda kuraldır ilk rakam kaç ileri olduğunu son rakamlar da dayanıklını gösterir hatta bu konuda donanım haberde güzel bir sayfa var linkini bırakacağım. Herhalde geliştirip adını değiştirmediler lakin iyiymiş 180 de kaldırır o zaman :)
https://mobile.donanimhaber.com/en-iyi-cift-kavramali-sanziman-hangisi-iste-cevap--93662381

Sen haber linki paylaşmışsın ben direk getrag kendi sitesinde yazan bilgiyi paylaştım :)

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Sen haber linki paylaşmışsın ben direk getrag kendi sitesinde yazan bilgiyi paylaştım :)
Haklısın zaten ben sana hak verdim 280nm kabul :) Ben normalde getrag isminde saklardı bilgiyi diye biliyorumun kaynağını verdim lakin ilerleyen süreçte değişmiş Bilgi eskimiş :)

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Eveeeet, bugün Şaşmaz da idik, epey sorun çözdük, en başta yağ yakma sorununu bedava olarak çözdük, ABV önceki sahiplerinden biri...

Öncelikle Falken HS01 215/40 R17 lastiklerimizi aldık. Gönül isterdi conti falan takalım ama ne yazık ki o kadar bütçem yok :( adam gibi çıkma lastik de bulamadım. Falken çok iyiymiş, jelatinlerini ben söktüm lastiklerin. Ondan sonra çıktık Yıldız sanayiye, çıkma parça aramaya ama millet yüklü miktar alışveriş yapmazsan yüzüne bakmıyor. Bi tane çıkmacı sağ olsun epey ilgilendi. N75 valfini dün akşam orijinal yerne taşıdık arkadaşla, vida uyduramamıştık, uydurdu, tek kuruş para almadı. Allah razı olsun ondan. Emmeye giren kauçuk hortuma basınç saati takmak için(ben methanol için deldiler sanıyodum, ulaşıp sordum eski sahibine) delmişler ve kör vida atmışlar, ama kaçak yapıyor diye yenisi alayım dedim, 400₺ idi ama parçacı bence alma seni bir ustaya göndericem, bu motorların duayeni dedi. İyi dedim, sıfır beklenti gittim. Adam harbi “usta” kelimesinin karşılığı çıktı. Emmeye baktı, gerek yok dedi. Yağ yakma olayını anlattım. Çalıştırttı motoru, baktı etti, sonra yağ çubuğunu çıkardı, fıss etti, Allah Allah dedi, 1-2 kere daha yaptı, bu arabada yüksek kompresyon var, havayo atamıyo dedi, sonra baktı baktı, derme çatma hava filtrenin karter havalandırma kısmında siboplu hortum var. Dedi bunu acilen orijinal hava filtre kiti ile değiştir. Dedim aldım çıkma yolda, ha iyi dedi. Bu komresyondan dolayı motor yağı emmeye dolar dedi. Bunu tak getir, intercooler emme falan hepsini temizleyelim dedi. Mutluluktan havaya uçtum tabi. Durum böyle, kendime yapılacaklar ve yapılan listesi çıkardı . Araba komple orijinal olunca huzura ereceğim.

Ayak aydınlatma 100₺
1200₺ yetkili bakım
1360₺ kışlık lastik
550₺ hava filtre kutusu
300₺ hava filtre hortumu
400₺ emme hortumu
Far sensörü 450₺
Teyp rcd330+
Far yükseklik bozuk
Sol far yıkama 250₺
Sol ayna değişecek
Egzoz sök-tak
Gizli özellik
Ön park sensörü
Detay iç temizlik
İç aydınlatma-bagaj-geri ampül
Rot ayarı
Sunroof bakım
Emme-intercooler temizlik
Antifriz
Fren hidroliği
Emme temizleme sprey
Enjektör temizleme
Engine clean
Plaka al-aydoğanlardan plakalık

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım