KAPALI Kaza yaptım. Onarım için neresi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yamtar

Asfalt Kurutucu
9 Nis 2018
70
50
560
Arkadaşlar bundan iki ay önce sıfır honda rs almıştım dün kaza yaptım aracın sol çamurluk tarafı ve tampon baya zarar gördü aracımız kaskolu ray sigortadan yaptırmıştım aracı çorludaki honda bayine götürdüm kaskonuzun anlaşması yok dediler bizimle autoking diye bir şirketle anlaşmalıymış, anlaşmalı olan en yakın honda bayide istanbulda 100 km ötede siz olsanız istanbula mı yoksa hemen yakınımızdaki autokingemi götürürsünüz ve bu masraflar için cebimizden para çıkarmı, hasardan dolayı tazminat alabilirmiyiz

yamtar

Asfalt Kurutucu
9 Nis 2018
70
50
560
Arkadaşlar hasar bu istanbulda honda marmara servisine teslim ettik aracı, karşı taraf %100 kusurlu bulundu yalnız biz 3 5 binlik bir hasar çıkar diyoduk 60 bin hasar çıktı eksper kaydada agır hasar yazmış şok olduk 30 la giderken bu kadar hasar çıkması normal mi demekki 50 yle falan vursam perte çıkıcaktı araç

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Arkadaşlar hasar bu istanbulda honda marmara servisine teslim ettik aracı, karşı taraf %100 kusurlu bulundu yalnız biz 3 5 binlik bir hasar çıkar diyoduk 60 bin hasar çıktı eksper kaydada agır hasar yazmış şok olduk 30 la giderken bu kadar hasar çıkması normal mi demekki 50 yle falan vursam perte çıkıcaktı araç
Onda bir hata vardır nasıl 60 bin lira hasar çıktı ? Servis işlemden önce size bir kağıt vermiştir belki araca neler yapılacağı hususunda. Elinizde var mı ?

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Offf... Maddi hata olarak 6 bin yerine 60 bin yazılmadıysa araba çok ters bir darbe almış demektir. Ön süspansiyonun geometrisi bozulmuş demektir. Salıncak veya artık ön süspansiyonda ne sistem varsa ilgili kollar, amortisör, fren tertibatı, jant filan hep hasar almış demektir. Hepsinin sensörleriyle birlikte değişimi söz konusu demektir. Büyük geçmiş olsun. @Cenk arkadaşımızın dediği gibi yapılacak işlemlerin dökümünü isteyin. Bu fotoğrafı da saklayın ki ilerde elden çıkarırken daha büyük sıkıntı yaşamayın.

yamtar

Asfalt Kurutucu
9 Nis 2018
70
50
560
Offf... Maddi hata olarak 6 bin yerine 60 bin yazılmadıysa araba çok ters bir darbe almış demektir. Ön süspansiyonun geometrisi bozulmuş demektir. Salıncak veya artık ön süspansiyonda ne sistem varsa ilgili kollar, amortisör, fren tertibatı, jant filan hep hasar almış demektir. Hepsinin sensörleriyle birlikte değişimi söz konusu demektir. Büyük geçmiş olsun. @Cenk arkadaşımızın dediği gibi yapılacak işlemlerin dökümünü isteyin. Bu fotoğrafı da saklayın ki ilerde elden çıkarırken daha büyük sıkıntı yaşamayın.
Hocam dedikleri göre tekerden darbe aldıgımız için böle olmuş kurtarmak için saga kırmıştım keşke kırmasaydımda tampondan girseydim diycem ama olucak işte

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Kafalık değişmiş :S Airbag sensörü, airbag ünitesi, şanzıman değişiyor buraya göre. Airbag'iniz mi patladı? Onu geçtim, şanzıman nasıl hasar aldı???
Edit:
Su 18 bin liralik G/Box denilen kalem direksiyon tertibatiya mi vites kutusuyla mi alakali acaba ?
Şanzıman değil parçaya baktım, değişken turlu direksiyon kutusunun içindeki şanzımana benzer mekanizma ve ek parçalarıymış

Son düzenleme:

yamtar

Asfalt Kurutucu
9 Nis 2018
70
50
560
Hocam tövbe ettim kendi arabamda 500 ₺ lık direksiyon kutusu masrafına bir daha laf etmeyeceğim. Büyük geçmiş olsun :(
Sagolun hocam inş bu son olur iki aylık araç daha çizigi bile yoktu, burdada sorup almıştım,büyük nazara geldik herkes çok begeniyodu ilk iş kurban kestircem

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yo Airbag patlamadı
Hocam değişen parçaları aşağıdaki linkten sorgulayabilirsiniz. Listede ön sağ airbag sensörü bile değişiyor. O konuyla ilgili biraz bastırın bence. Bir araba 30'la giderken airbag patlatmamalı, sensörlerini de elden çıkarmamalı. Aktif kafalık değişme filan bir garip geldi bana.
https://www.hondapartsnow.com/

yamtar

Asfalt Kurutucu
9 Nis 2018
70
50
560
Hocam bu liste şuanlık kabataslak listeymiş bu daha düşer diyorlar,ona bende şaşırıyorum bu kadar olmamalı 30 ya karşıdaki kadında taş çatlasın 40 dır

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Onu bende sordumda direksiyon kutusu dediler
Kafalık değişmiş :S Airbag sensörü, airbag ünitesi, şanzıman değişiyor buraya göre. Airbag'iniz mi patladı? Onu geçtim, şanzıman nasıl hasar aldı???
Edit:

Şanzıman değil parçaya baktım, değişken turlu direksiyon kutusunun içindeki şanzımana benzer mekanizma ve ek parçalarıymış
18 bin liralik ne direksiyonuymus bu arkadas ? Iscilik haric parca parasi bir de bu. Daha once demistim servis her seyi degistirir. Muhtemelen o kalemlerin icinde degismeden tamir olabilecek yahut degismesine gerek olmayacak parcalar da vardir. Ama ne yapacaksin. Musteri istedigi yerde yaptiramiyor araci. Kaskoya bagimli kaliyorsun.

Size tavsiyem; kalemler ciddi derecede dusmezse kasko sirketiyle konusun araci perte cikarmaya calissinlar. Ayrica her ne olursa olsun deger kaybi davasi acmayi unutmayin.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,105
45,653
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Hocam tövbe ettim kendi arabamda 500 ₺ lık direksiyon kutusu masrafına bir daha laf etmeyeceğim. Büyük geçmiş olsun :(
Ben artik arabamla gaza basamiyorum. Kullanirken nasil stres yasiyorum herkesi herseyi kontrol edecegim diye anlatamam. Dusuk hizda bile yaptigin bir kazada su faturalari goruyorsun. O sebeple tum otomobil kullanma zevkim bitti neredeyse.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım