KIŞ Lastiği seçimi (PETLAS W651)

Önerir misiniz?

• Kullanılan toplam oy
    11
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zahid

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
56
33
970
Marka
Peugeot
Arkadaşlar yeni aldığım 301 aracım için kış lastiği alıcam. Lastik ölçülerim 195/55 R16 . Continental ve Michelin fiyatları 400TL 'den başlıyor. O yüzden Petlas almayı düşünüyorum. Tanıdık lastikçim 190TL gibi bir fiyat verdi ve lastiği oldukçu övdü. Aranızda kullanan varsa yorumlarını duymak isterim, alırsam pişman olur muyum?

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aracınız hayırlı olsun inşaallah. +7 derecenin altında ıslak + kuru + kar üzerinde hiç bir şekilde pişman etmez, her şartta ilerler. +10 ve üstü sıcaklıklarda ise özellikle ıslak zeminde bırakıverir kendini bir anda ne olduğunu bile anlamazsınız. Kuru zeminde ise limitleri gayet iyidir. Yol gürültüsü biraz fazla, yakıt ekonomisi pek beklemeyin. 2.sezon itibariyle kar performansı hariç diğer özellikleri düşüş göstermeye başlar. 4.sezonunda artık taş haline gelir ve kullanılamaz.

Kısacası; +10 derece üzeri sıcaklıklarda ıslak zeminde dikkatli kullanmak gerekiyor. Onun haricinde diğer konularda gayet yeterli bir lastik. Kar üzerinde ise zaten arabanın altı kara oturmadığı sürece yolda bırakmaz.

Son düzenleme:

Zahid

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
56
33
970
Marka
Peugeot
Teşekkür ederim yorumlarınızı dikkate alıcam

Zahid

Elit Apaçi
11 Eyl 2016
56
33
970
Marka
Peugeot
Eskişehirde yaşıyorum ve sürekli Kütahyaya gidip geliyorum. Buralarda kış oldukça ağır geçiyor. o yüzden genellikle 0 derecenin altında kullanılacak diyebilirim

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ağır kış koşulları için ideal. Binek araç çıkmaz denilen dik karlı yokuşları bile tırmanıyor. Ama kar biter bitmez acilen yazlıklara geçmek gerekiyor. Çünkü çok keskin değişime uğruyor. Azıcık ısınınca inanılmaz şekilde salıyor kendisini. @Cenk hocamın bahsettiği zamanla oluşan performans düşüşüne gelirsek, bu lastiğin zaten ağır kış koşulları dışında bir performansı yok. :) O yüzden bizdeki 4. yılına girecek, pek bir değişiklik yok. "Kış lastiğidir, 11-12 derecede yağmurda da kraldır" diye bir düşünceniz olmasın. Normalde kış lastikleri için 7°C yi ideal eşik olarak belirtirler ya, Petlas için direk kritik eşik oluyor :) Karlar eriyip gece buzlanmaları bittiğinde hemen değiştirmek gerekir.
Bu handikapını göz önünde bulundurarak alınabilir diyorum. Biraz fazla yaktırıyor, bayağı da gürültülü ama sonuçta 2-3 ay kullanılacak, sorun olmaz diye düşünüyorum.

Jhonyboy

Düz Yol Gazcısı
11 Ocak 2018
11
10
145
Kabin ne olursa olsun, teknolji ne olursa olsun, aracin yere temasi sadece 4 lastik. Bana kalirsa para biriktirin, en kalitelisini alin.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
petlas,yerli dandik firma işte ucuz demek hata olur. w601 serisini bile kullandığımda kartepe,uludağ farketmedi her yerde çok iyi işler çıkardı, derin kara da daldım, buzlaşmış kar üstünde de yürüdü hiç pişman etmedi. Ama söylendiği gibi havalar ısınınca ıslakta sıkıntılar yaşatabiliyor.

LiveForSpeed

Profesör
30 Ocak 2017
292
437
1,395
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Petlas İmperium PT535 (4 Mevsim) 35.000 kilometre oldu , 4.senesini tamamlıyor. İlk 2 sene fiyatına göre gayet iyiyken 3.sene eskime belirtileri göstermeye başladı. Şuan çok kötü durumda . Asfalt kuruysa bir nebze idare ediyor ama ıslandığı zaman felaket. 1.vites biraz hızlı kalkmaya çalışırsanız anında patinaja kalıyor. 2.vites dönüşlerde gazı kökleyince yine patinaja kalıyor (50-60 kmh). Fren konusuna girmiyorum bile

assettocorsaa

Profesör
11 Eyl 2016
685
1,268
2,270
petlas w651 ile 3.senesine giren var mı? Lastik dişlerine bakınca sıfır gibi duruyor ama hamur bozuldu sanırım. Hiç mi hiç tutmuyor artık.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,307
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
petlas w651 ile 3.senesine giren var mı? Lastik dişlerine bakınca sıfır gibi duruyor ama hamur bozuldu sanırım. Hiç mi hiç tutmuyor artık.
Bizim Leon'da 3. veya 4. kışı. Enişte idare ediyor diyor. :) 70 km/h hıza kadar çok vahim olmadığını ben de biliyorum. Sonrasına ise hiç güvenmem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım