Kia Soul 2016 1.6L CRDI 7 İleri DCT

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
1.6 120bg Multijet vs 1.6 136bg Crdi sanırım ? Bakalım motor konusunda hangisi daha çok kutucuğu işaretlemiş. Bizim lügata göre sorarsak, hangisi sapladı ? :D

Samed M.

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
1,347
3,278
3,770
24
Antalya
Marka
Hyundai
1.6 120bg Multijet II vs 1.6 136bg CRDI sanırım ? Bakalım motor konusunda hangisi daha çok kutucuğu işaretlemiş. Bizim lügata göre sorarsak, hangisi sapladı ? :D
Kağıt üzerinde şuan 500X önde. Ortalama 30 kilo daha hafif ve 20nm daha fazla torku var. 0-100 500X için ''10.5'' verilmiş, Soul için ise ''11.1''.

Olayı sürüş dinamiği olarak düşünürsek, ki pek anlamam mekanik kısmından, 500X' de arkalar tam bağımsızken, Soul' da burulma kirişli aks yani bildiğim kadarıyla yarı bağımsız süspansiyon var.

Kağıt üzerinden, kıt bilgimle yaptığım değerlendirmede 500X biraz daha yukarıda duruyor. Pratikte sonuçları şaşırtan çok örnek gördük, eminim bunda da çok değişik bir sonuç çıkacak. Tabi karşılaştırmalı testlerde bariz söylenmiyor, kardeş payı yapılıyor. Onu da anlayın artık, nedeni belli, yadırgamaya lüzum yok. :)

Benim oyum şimdiden Kia Soul' a. Seviyorum Korelileri, yıpranmıyor arabaları diri kalıyor.

hcivelek

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2016
20
85
635
Vaaaay teste alınmasına çok evindim , Kia'nın Stinger ve Soul gibi modellere ihtiyacı var . Donanımı da çok yeterli bir tek ön farlar artık Led yada Xenon hadi en olmadı mercek farlı olsaydı ya . Nazarlık diyelim :D
Gösterge paneli çok zayıf. 5 sene evvelinin teknolojisi gibi duruyor.

stradale

Taklacı Güvercin
23 Ocak 2017
6
15
295
Herkese merhaba,
youtube üzerinden 2 yıldır siteyi takip ediyorum ancak forumda daha yeniyim. Adım Muhittin Kartal. Bu arabayla bir haftalık bir hikayem oldu, kısaca anlatayım.
Her şey geçen sene Ramazan bayramı tatili için araç kiralamamla başladı. Normalde Clio kiralamıştım, arabayı da tatilin başladığı gün değil iki gün sonra arefe günü alacaktım. Aracı almaya gittiğimde bayram yoğunluğundan dolayı otopark bomboştu, görevli arkadaş şu an bana verebileceği araçlardan Seat Toledo ve Kia Soul kaldığını söyledi. İlk an Kia Soul'u nasıl verirler ya diye içimden geçirdim. Görebilir miyim dedim, gittik baktık hakkaten Kia Soul'dü. Tamam dedim bunu alayım. O gün anlamsızca Kadıköy'den Pendik'e, sonrasında da Bostancı'ya kadar araç içinde bağırarak şarkı söyleye söyleye dolaştığımı hatırlıyorum. Kullanması acaip derecede keyifli bir araç. Yolda da kendisine baktırıyor. Herkesin tercihleri farklıdır ama ben çok sevdim bu aracı. Şimdilik bütçem buna yetmiyor ancak eski kasalarından da olsa almayı planlıyorum. Tatilim sırasında da şu jeneriklik fotoğrafı çekmiştim, sizlerle paylaşmak istedim.
İyi forumlar
WP_20160706_16_13_50_Pro3.jpg

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,533
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Çok Teşekkür ederim, Allah herkese istediğini nasip eder inşallah :)

Amin inşallah, Geyik başlığında sohbete katılabilir, onun harici forum başlıkları altında deneyimlerinizi paylaşabilir, diğer arkadaşların beğenilerinden de faydalanabilirsiniz.

Hoşgeldiniz tekrardan

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Herkese merhaba,
youtube üzerinden 2 yıldır siteyi takip ediyorum ancak forumda daha yeniyim. Adım Muhittin Kartal. Bu arabayla bir haftalık bir hikayem oldu, kısaca anlatayım.
Her şey geçen sene Ramazan bayramı tatili için araç kiralamamla başladı. Normalde Clio kiralamıştım, arabayı da tatilin başladığı gün değil iki gün sonra arefe günü alacaktım. Aracı almaya gittiğimde bayram yoğunluğundan dolayı otopark bomboştu, görevli arkadaş şu an bana verebileceği araçlardan Seat Toledo ve Kia Soul kaldığını söyledi. İlk an Kia Soul'u nasıl verirler ya diye içimden geçirdim. Görebilir miyim dedim, gittik baktık hakkaten Kia Soul'dü. Tamam dedim bunu alayım. O gün anlamsızca Kadıköy'den Pendik'e, sonrasında da Bostancı'ya kadar araç içinde bağırarak şarkı söyleye söyleye dolaştığımı hatırlıyorum. Kullanması acaip derecede keyifli bir araç. Yolda da kendisine baktırıyor. Herkesin tercihleri farklıdır ama ben çok sevdim bu aracı. Şimdilik bütçem buna yetmiyor ancak eski kasalarından da olsa almayı planlıyorum. Tatilim sırasında da şu jeneriklik fotoğrafı çekmiştim, sizlerle paylaşmak istedim.
İyi forumlarEkli dosyayı görüntüle 3679
Hoşgeldiniz hocam:)

hcivelek

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2016
20
85
635
Herkese merhaba,
İyi forumlarEkli dosyayı görüntüle 3679
Fotoğraf çok güzel.. Elinize sağlık.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım