Kış lastiği önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Panzer

Profesör
6 Eki 2016
108
181
1,185
29
Bursa
Bildiğiniz gibi binek araçlarda da kış lastiğinin zorunlu hale gelmesiyle beraber ve cezasınında 2 lastik parası olması nedeniyle kış lastiği arayışı içine girdim kışın çok kullanmamama rağmen önerileriniz için şimdiden teşekkürler 205 55 R16

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,046
7
51,402
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Continental winter contact ts860
Nokian wr d4
2 lastik de gayet güzel performans sergiler öneririm.
+1
Ben de ikisi hakkında hep olumlu yorumlar duydum. Bir de ben Pirelli Winter Sottozero kullanmıştım. O da gayet başarılı bir lastikti.

Ama bulunduğunuz şehrin iklim koşulları nedeniyle kışın kısa süreli kullanacaksanız ben olsam uygun fiyatlı Petlas vb. ekonomik seçenekleri tercih ederdim. Nitekim, kendim hiçbirini tercih etmeyerek 4 mevsim lastiği aldım :)

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,258
45,879
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Yaşadığınız yerin iklimi, şehirlerarası yolculuk yapıp yapmadığınız ve bütçeniz lastik seçimi konusunda önemli kriterler. Bunları bilmeden en pahalı lastiği de tavsiye edebiliriz, uygun yollu durumu kurtaracak kıvamda bir lastik de tavsiye edebiliriz. O sebeple bu bilgileri verirseniz bütçenize ve kullanım amacınıza uygun lastik önerisi vermek daha kolay olur.

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,138
1
3,136
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Sava Eskimo S3+. Fiyatı 180 lira civarı. İstanbul'un en yüksek yerinde oturuyorum. Geçen kış bu lastiklerle işe gittim geldim. Çok karlı, don olmuş çıkmayayım dediğim gün olmadı. Goodyear UG8'lere 275 lira istedikleri günlerde 180 liraya bunları taktırdım. Biraz fazla yumuşak sanırım ama onun da bir dezavantajını gördüğümü söyleyemem.

bu da etiketi;
c87be4884a094eb262326bb02403dc0a.jpg

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,617
18,406
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
+1
Ben de ikisi hakkında hep olumlu yorumlar duydum. Bir de ben Pirelli Winter Sottozero kullanmıştım. O da gayet başarılı bir lastikti.

Ama bulunduğunuz şehrin iklim koşulları nedeniyle kışın kısa süreli kullanacaksanız ben olsam uygun fiyatlı Petlas vb. ekonomik seçenekleri tercih ederdim. Nitekim, kendim hiçbirini tercih etmeyerek 4 mevsim lastiği aldım :)
Sottozero da güzeldir zamanlarına göre seriye ayrılıyor sottozero 3 alınırsa gayet memnun eder :)

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,617
18,406
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Bi de bir fiyat belirtirseniz daha iyi olur çünkü ts860 350-400 tl fiyatlara sahip 205/55/16 için.F/p olarak nokian iyi bir seçenek olacaktır.300 tl altına bulmak mümkün.

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Sava Eskimo S3+. Fiyatı 180 lira civarı. İstanbul'un en yüksek yerinde oturuyorum. Geçen kış bu lastiklerle işe gittim geldim. Çok karlı, don olmuş çıkmayayım dediğim gün olmadı. Goodyear UG8'lere 275 lira istedikleri günlerde 180 liraya bunları taktırdım. Biraz fazla yumuşak sanırım ama onun da bir dezavantajını gördüğümü söyleyemem.

bu da etiketi;
c87be4884a094eb262326bb02403dc0a.jpg
Ha şöyle ucuz yollu şeyler önerin ya, durumu kurtaracak orta halli lastik önerileri de alalım, fiyatlar çok yüksek olursa kışın arabalardan biri kapının önünde yatacak :(

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,138
1
3,136
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Ha şöyle ucuz yollu şeyler önerin ya, durumu kurtaracak orta halli lastik önerileri de alalım, fiyatlar çok yüksek olursa kışın arabalardan biri kapının önünde yatacak :(
Ülke şartları insanı her alanda fiyat/performans araştırması yapmaya itiyor. Ben de Nokian wr d4 ararken bulmuştum bu lastikleri. Kars'ta yaşasam belki almazdım ama İstanbul şartları ve ortalama bir kullanıcı için gayet yeterli bir lastik.

Panzer

Profesör
6 Eki 2016
108
181
1,185
29
Bursa
Kusura bakmayın bir süre giremedim ve konuyu takip edemedim. Fiyatı 1000 - 1500 bandında bir lastik bakıyorum. Yaşadığım yer biraz yüksek ve yokuşlu bilenler için Bursa Teleferikte ikamet ediyorum. Kışın kar genelde oluyor, kar olmasa don oluyor. Evde hasta olduğundan acil bir durum olabileceğini varsayarak hareket etmem gerekiyor, uzun yok yapacağımı pek sanmıyorum, yaparsamda ne fazla 1 kere çıkarım. continental kafama yattı gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım