1. Foruma kayıt olmak için tıklayın !

Kolay Elden Çıkarılabilecek 77.000 TL'ye Kadar Araç Tavsiyesi

Konu, 'Otomobil Seçimi' kısmında melihcl tarafından paylaşıldı.

1. melihcl

melihcl Asfalt Kurutucu

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Selamlar, bir dostumun ricası üzerine tavsiyelerinizi almaya geldim :D

75 bin civarlarında bir araç arıyor: genç işi, manuel, yakıtı abartmayan ama yerinde duramayan bir araç istiyor. Ama en önemlisi en geç 2 haftada elden çıkarılabilecek şekilde bir piyasası olmalı, çünkü yurt dışına taşınma durumu var. Giulietta 1.4TB tavsiye etmiştim ama malum, hemen satabileceği bi araba değil.

Ben 2016 1.4T Astra K alabilirsin dedim en son, hafif hasarlı bi astra bulunabilir o bütçeye. Sizlerin tavsiyesi nelerdir?

Şimdiden teşekkür ederim.

Önemli bir edit : Arkadaşın da benim gibi aşırı bir VAG alerjisi var, aman diyim :D
    Bir tane daha : Çok detay veremedim farkındayım, konuda söz ettiğim araçlar gibi bir şey aranıyor. Sedan da olabilir ama benzinli, manuel ve yakışıklı bi araba olması lazım. Geneldeyse şehir içi kullanılacak ve 1-2 kişi yolculuk edecek.

Son düzenleme: 9 Şubat 2019
    alfhonso bunu beğendi.
  2. Mt.Akina

Mt.Akina Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    7.759
    Marka:
    Renault
    Şu anki piyasada Alfa Giu bile olsa eğer diğerlerine oranla fiyatını ucuz yazdıysanız 2 haftada satılır, yani 3-5 bin tl daha ucuza verecekse çoğu aracı alabilir(en satılmaz olanı bile).

Tavsiyem ise şu yurtdışına taşınma durumu varsa hiç o toplara girmesin canı sıkılır ve strese girer, daha ucuz ve sıradan araçlara yönelsin derim.

He yok biz tamamen karar verdik öyle olacak diyorsanız da o bütçelerde pek marka model araştırması yapmıyorum ama 5 kapılı HB yada Sedan gövdelerinde saklı aşırı beslemeli benzinli güçlü bir araç alırsanız işiniz görülür sanırım.Diğer arkadaşlar o konuda yardımcı olacaklardır.

v1scount ve melihcl bunu beğendi.
  3. melihcl

melihcl Asfalt Kurutucu

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Yok efenim karar vermiş olsa neden dalayım foruma :D Forumdakilerin tecrübe ve bilgilerine danışmak şart oldu artık, az çok otomobil çevremiz var onların da kulaktan dolma bilgiler dışında bir şey bildiği yok, ama bol bol fikirleri var malesef.

Bildiğim kadarıyla Astra K'nin piyasası iyi ama.

Mt.Akina bunu beğendi.
  4. alfhonso

alfhonso İnfazcı Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    53.334
    Marka:
    Alfa Romeo
    dün başlığın birinde gördüğüm 1.4 otomatik dağıtan astra mevzusundan sonra astra görünce koşarak uzaklaşacağım sanırım

Vag sevmiyor demişsiniz de hemen satmak için golf alacak, honda civic alacak, toyota corolla falan alacak. öyle alfa falan alıp satmayı beklemesin. Ha 75e alıp 2 ay sonra 70e satayım farketmez derse çabuk satılır o ayrı :)

Mt.Akina ve melihcl bunu beğendi.
  5. DKB34

DKB34 Profesör

Beğenilen Mesajlar:
    606
    Marka:
    Seat
    Mt.Akina ve melihcl bunu beğendi.
  6. bt

bt Takipçi Stage 1

Beğenilen Mesajlar:
    36.943
    Marka:
    Opel
    Eğer yurtdışı planları 2-3 ay içerisinde çözülecekse benim tavsiyem, arkadaşınızın uzun dönem araç kiralama yoluna gitmesi yönünde olur. Araba alırsa, 2 haftada elden çıkarmak için kıracağı fiyat, kiralama fiyatıyla yaklaşık aynı seviyelere gelir.

OguzhanC, B.S.Asil, kaanc5 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  7. EmreBHZ

EmreBHZ Profesör

Beğenilen Mesajlar:
    1.038
  8. melihcl

melihcl Asfalt Kurutucu

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Konuyu ben de okudum da otomatik şanzıman da sıkıntı var diyorlar, arkadaş manuel alacak. Astra K'da 2 hafta içinde satılabilecek bir araba değil mi yani? Bilmediğimden soruyourm

9. melihcl

melihcl Asfalt Kurutucu

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Bu düşündürücü işte, ama önemli olan kaç kişinin bu sorunu yaşadığı ve servisin gerekeni yapıp yapmadığı. Teşekkür ederim araştıracağım.

Eğer olmazsa 2-3 ay içinde yapılan masrafla baya bir düşecek bütçe, ama ileteyim kendisine bakalım ne diyecek.

10. melihcl

melihcl Asfalt Kurutucu

Beğenilen Mesajlar:
    77
  11. mgdedeoglu

mgdedeoglu Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    7.664
    Yurt dışına gitme durumu varsa neden paranın hepsini gömüyor ki araca? Şahsen iş görecek ucuz yollu bir şey alırım veya 77 bini bankaya koyar gelen parayla araç kiralarım.

12. EmreBHZ

EmreBHZ Profesör

Beğenilen Mesajlar:
    1.038
    bence bu araba son SEAT leon yenisi vw leon , bütçe konusuna değinirsek araba alırken kıstas para değil beklentiler olmalı bence x paran var diye hepsini gömmek zorunda değilsin senin isteklerini y para araç karşılıyorsa onu al

melihcl bunu beğendi.
  13. hondapower

hondapower Profesör

Beğenilen Mesajlar:
    471
    Marka:
    Honda
    kurumsal bir firmadan kiralasın en temizi bu olur.

melihcl bunu beğendi.
  14. melihcl

melihcl Asfalt Kurutucu

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Yurtdışına gitme ihtimali çok düşük çünkü, onun için 3-4 ay arabasız gezmek veya kiraya para basmak istemiyor. Benim bildiğim bu, faiz meselesinden bahsederim.

O kadar parası olduğu için gömmek istediğini nerden çıkardık şimdi :D Öyle bir bütçe ayırmış demek ki kendine göre.

__
    Artık herifin tercihlerini çekiştirmeyip araç mı baksak o_O

15. GARAJ TV

GARAJ TV Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    8.757
    melihcl ve DKB34 bunu beğendi.
  16. bt

bt Takipçi Stage 1

Beğenilen Mesajlar:
    36.943
    Marka:
    Opel
    2013'ten beri Opel sahibi olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, Opel yetkili servisleri hakkında "ahlaksız" genellemesi yapabilirim. Aralarında istisnalar varsa da kaideyi bozmaz. Arada 0 km Opel de aldığımız oldu, güç bela kurtulduk ayıplı maldan. Servis bu tarz sorunların hepsinde müşterinin burnundan getirir, onlar için her şey kullanıcı hatasıdır. Teşhis ve onarım süreçleri içi rahat ettirmez. 1.4T motorlardaki bu kol çıkarma meselesi Astra J'den beri süregelen kronik sorun. Astra K kasalarda düzeltildi diye duymuştum, demek ki düzeltilmemiş.
    Özetle, Astra K kağıt üstünde güzel tavsiye ama pratikte işler maalesef öyle değil.

Son düzenleme: 9 Şubat 2019
    bilalyildirim ve melihcl bunu beğendi.
  17. DKB34

DKB34 Profesör

Beğenilen Mesajlar:
    606
    Marka:
    Seat
    Ben olan şikayeti söyledim. Evet, düşük hacimli turbo araçlarda böyle sıkıntılar olabiliyor. Mesela 160'lık TSI'lar.

18. Porsche

Porsche GALERİCİ

Beğenilen Mesajlar:
    22.929
    Marka:
    Zirai Traktör
    Auris

melihcl bunu beğendi.
  19. GARAJ TV

GARAJ TV Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    8.757
    Her araba da oluyor aslında motordan çok ya az yakmak için gaza basmayan kullanıcının suçu.

RaptorRTR ve melihcl bunu beğendi.
  20. melihcl

melihcl Asfalt Kurutucu

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Bence yakışıklı değil :D Ama evet kolay satılacak mantıklı bi araç. Teşekkürler

Sayfayı Paylaş