Konu Disi: Turkcell den devrim gibi bir yenilik !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Aslinda cok yeni sayilmaz, Ocak 2017 sonunda baslamis bu hizmet ama ben henuz duydum ve kullanmaya masladim.
Ogrendigim arkadasim bir soru sormak icin musteri hizmetlerini aramis, tabi kizin daha hizmetten haberi yok :eek::eek::eek: yarim saat arkadasa nasil oldugunu anlattirmis ve tesekkur etmekten yorgun dusmus :p:p:p
VoLTE & VoWifi
Peki nedir bu, butun telefon gorusmelerinizi internet uzerinden yapmanizi saglayan bir sistem, bu yeterince aciklayici olmadi farkindayim.
VoLTE: telefonunuzun LTE cektigi yerlerde dakikalarinizi kullanmadan, istediginizle istediginiz kadar gorusme firsati sunan bir hizmet, butun konusmalariniz internet paketinizden dusecek yani whatsapp gibi. Ama whatsapp a gore avantaji, whatsapp i olmayani da hatta sabit telefonu da arayabiliyorsunuz.
Yani bunu TR de kullanmak cok avantajli.
VoWifi ise daha cok yurtdisinda ise yarayan MUHTESEM;) bir hizmet. Wifi ya bagli oldugunuz her yerde (isterseniz telefonunuzu ucak moduna bile alabilirsiniz) TR de istediginiz kisi yi arayabilir, aranabilir hatta sms bile alip gonderebiliyorsunuz, burdaki olaysa konustugunuz dakikalar TR de sahip oldugunuz paketten dusuyor.
Yani bunun avantaji ne;
1. yurt disinda gunluk 15-16 tl verip TR paketinizi kullanmaniza gerek kalmamasi.
2. VoLTE de oldugu gibi whatsapp vs uygulamalar kullanmayanlari ve sabit telefonlari bu sefer dakkalarinizi kullanarak arayabilmek.
3. yurtdisindayken birisi aradiginda "bana da yazacak ama" demeden, korkmadan acmak ve diledigince konusabilmek (bence en onemlisi bu :eek::eek::eek:)
4. Ve telefon ucak modundayken bunlari yapabildiginiz icin sarjinizi cook daha uzun gitmesini saylayabilmek.
Kisaca bunu nasil yaptigimizi anlatayim:
oncelikle telefonunuzun ve sim kartinizin 4.5G yani LTE yi desteklemesi gerekiyor
HDSES yazarak 2200'e sms gonderin
iphone ve android telefonlar icin nasil kurulum yapilacagini asagidaki linkten ogrenebilirsiniz.
http://www.turkcell.com.tr/servisler/hd-ses-ve-video-arama#nedir
Kurulum adimlarinizi tamamladiktan sonra operator adinin yazdigi yerde Turkcell Wi-Fi yazacak, artik kullanmaya baslayabilirsiniz :D:D:D:D
Bi like rekoru bekliyorum ;););););)
(Bu arada herseyi yaptiktan sonra yine olmuyorsa, Ag ayarlarinizi sifirlayip tekrar deneyin, duzelecektir)

NOT: Aslinda Turkcell i de hic sevmem ama bu hizmeti ile gozume girdi walla :D

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
4MVpGJ.png

Evet. :D

Ocak'tan beri böyle kullanıyorum. Mis gibi.

Birde bir durumu var. Uçak modunda değilsiniz ama telefon çekmemeye başladı diyelim. Çekmediği yerde wifi varsa yine Turkcell Wifi olarak gösteriyor. Uçak modu şart değil yani.

Son düzenleme:

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Yalnız Turkcell gönderdiği mesajda dakikalarınızdan kullanacaksınız diyor bilginize
Yukari da acikladim zaten; VoWifi yi kullanirsaniz dakikalardan duser, VoLTE yi kullanirsaniz internetten.
VoWifi daha cok yurtdisinda ve TR telefon cekmeyip internet olan bir yerde isinize yarar, mesela esimin sirketinin yemekhanesi bodrumda ve Telefon cekmiyor ama internet var.

Evet. :D

Ocak'tan beri böyle kullanıyorum. Mis gibi.

Birde bir durumu var. Uçak modunda değilsiniz ama telefon çekmemeye başladı diyelim. Çekmediği yerde wifi varsa yine Turkcell Wifi olarak gösteriyor. Uçak modu şart değil yani.

Ewet zaten bende "isterseniz telefonunuzu ucak moduna bile alabilirsiniz" diye belirtmistim :D

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Güzelde şimdi bi S8'e bak bi S7'ye adamlar en radikal değişimi ben aldığım zaman yaptılar arkadaş :D:D. Telefonun 4.5G falan hariç hemen her nimetini kullanıyorum ama 4.5G bana pek gerekli gelmiyor ya.
S 8 hakikaten guzel fakat menuyu acmaya calistigimda telefon kasiyordu telefon bilgim pek olmadigindan anlam veremedim şoyle bir sey de olabilir telefon test telefonu idi

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
Valla S8 hız olarak zaten süper iyi bir telefon değil ama menü açarken falan kasmaması lazım garip bir durum.
Söylemeyi unuttum aynı olay abisinde de oldu s8 plus mı oluyordu adı tam hatirlamiyorum.Iphone larda süper telefonlar değil ama alacak olsam o paralara iphone alırım bide o var

Son düzenleme:

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Söylemeyi unuttum aynı olay abisinde de oldu s8 plus mı oluyordu adı tam hatirlamiyorum
Aynen S8 Plus oluyor. Valla çok garibime gitti. Bize gelen S8'ler 4GB Ram' e sahip bazı ülkelere ise 6GB gidiyor ondan mütevellit olabilir ama bence büyük ihtimalle test telefonu olmaları kasma yapmalarına sebep olmuştur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım