Lpgli araçlarda Muayene

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Merhaba
LPG araçlarda muayene için ne gerekiyor. Yapan yaptıran tecrubelerini paylaşırsa sevinirim.

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Eski arabası olan arkadaşlar için söyleyeyim.LPG'li araçların aynı zamanda benzinde yürüyecek şekilde çalışması lazım.
edit: Az kalsın bundan dolayı kalıyordu.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
lpg tank tarihine dikkat ediliyor
benim bildiğim sızdırmazlık belgesi falan da lazım
Anıl'ın dediği gibi benzinde de yürümesi lazım
lpg ruhsata işli mi diye bakılıyor
benim hatırladıklarım bunlar

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
Bizde tank bagajda olduğu için altına bir yalıtım malzemesi mi ne vardı onunda olması lazım diğer simitler de nasıl bilmiyorum.

hilmiugur

Profesör
19 Eki 2016
202
409
1,535
Marka
Hyundai
Eğer tüpün zamanı dolmuşsa geçmiş olsun. Yenisini taktırıyorsunuz kaçırmazlık alıyosunuz orda yolluyorlar tekrar düzenek yanlış diye sonra aynı şeyler tekrar tekrar 4 defa yaptırdık. Her muayene 200 lira...

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,483
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Sadece lpg'yi yeni taktırdığınızda muayneye gidiliyorsa, öncesinde makine mühendisleri odasına gidip aracın projesini onaylatıyorsunuz ve EK-2 belgesini alıyorsunuz. Sonrasında ise standart muayeneye girip lpg'yi işlemiş oluyorsunuz. Tabi bir de trafiğe gidip, ruhsata lpg'yi işleterek işi bitiriyorsunuz.

Mevcut lpg'li araç ile muayneye giderken ise ekstra hiç bir şey yapmıyorsunuz. standart muayeneye giriyorsunuz, o kadar.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,567
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Sadece lpg'yi yeni taktırdığınızda muayneye gidiliyorsa, öncesinde makine mühendisleri odasına gidip aracın projesini onaylatıyorsunuz ve EK-2 belgesini alıyorsunuz. Sonrasında ise standart muayeneye girip lpg'yi işlemiş oluyorsunuz. Tabi bir de trafiğe gidip, ruhsata lpg'yi işleterek işi bitiriyorsunuz.

Mevcut lpg'li araç ile muayneye giderken ise ekstra hiç bir şey yapmıyorsunuz. standart muayeneye giriyorsunuz, o kadar.

bildiğim kadarıyla tuvtürk öncesinde sızdırmazlık testine gidiyor yine diye hatırlıyorum yanlış mı hatırlıyorum acaba :confused:

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,719
1
6,483
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Eğer 10 yıl süresi dolup tank değişti ise o zaman ayrıca sızdırmazlık raporu isteniyor. ama normal muayenede tüvtürk sadece kendi el cihazı şeklindeki aparatla kaçağa bakıyor, o kadar.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,660
1
64,567
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Eğer 10 yıl süresi dolup tank değişti ise o zaman ayrıca sızdırmazlık raporu isteniyor. ama normal muayenede tüvtürk sadece kendi el cihazı şeklindeki aparatla kaçağa bakıyor, o kadar.

Tamamdır biz geçtiğimiz sene lpg yeni taktırıp gitmiştik o yüzden emin olamadım. Teşekkürler

Onemanband

Fatih
Panpa
8 Eyl 2016
1,140
1
3,144
3,770
İstanbul
Marka
Skoda
Birkaç yıllık otomobillerde sıkıntı yaşanmaz. Tankın süresi zaten 3 muayene çıkarır. Tankın bulunduğu kısma bakıp tank seri numarasını filan okuyorlar, tozluysa görevliler zaten gözünün önünde olan bezle silmeye tenezzül etmeyip okunmuyor diye hafif kusur verebiliyorlar tecrübeyle sabit. Emisyonunuz bittiyse normal şekilde emisyon pulu alıp prosedürü takip ediyorsunuz bi farklılık yok.

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Tankınız kullanım ömrünü tamamlamadıysa normal bir benzinli arac gibi gidiyorsunuz tek farklilik bagajı acıp tupün koruma makağını kaldıryorsunuz ve motor kaputunu kaldırıyorsunuz sızdırma yoksa gerisi standart prosödür ama tankınız kullanım ömrünü tamamladıysa tankı degıstirip sızdırmazlık raparu alıyorsunuz öyle gidiyorsunuz gerisi normal işleyiş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım