KAPALI Maksimum 50000 ₺ ye dizel otomatik araba

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,630
2,856
4,020
İstanbul
Marka
Yok
Herkese selam arkadaşlar.bir arkadaş dizel otomatik 50000 ₺yi geçmeyen kmsi 200.000 ı geçmeyen bir araba arıyor kasa tipi farketmez
yardım ederseniz sevinirim

Son düzenleme:

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Eleştiri değil tekzip diyelim.

Haklısınız sonradan yazılmış olabilir ben sayfayı açtığımda kilometre kriterler arasındaydı o yüzden yazdığınız arabaların uygun olmadığını belirttim.

Kimin arabayı ne için kullandığını,manava neyle gittiğini bilemezsiniz.3 ay önce sattığım 2009 2.0 tdci mondeomla birçok kez bakkalada manavada gittiğim oldu.

Focus 1.5/1.6 dizel yazmadınız, direk 1.6 ve 115 lik motor olduğunu da özellikle belirttiniz o motorda otomatik seçeneği türkiye sınırları içerisinde hiçbir zaman olmadı bunun yanında cevabınızda yeni ekleme yaptığınız 1.5 dizel motorda mk3.5 kasada kullanılıyor, o kasanın da piyasası 50 binin 2 katı kadarcık, yani hiçbir durumda focus bu kriterlere uymuyor.

Anladığım kadarıyla focus hakkında biraz bilgi eksikliğiniz bulunuyor.45-53.000 tl arasına dizel otomatik bulunan tek seçenek focus 2 dir.7 ileri sorunlu cvt şanzımana sahip model yılı 2006-2007 arası olup motor gücü 109 beygirdir. Çok sorun çıkardığı için 2007 yılı sonunda üretimi durdurulmuştur.Bahsedilen 115 lik motor ise 2011 yılında piyasaya sürülen,sadece manuel şanzımanla türkiye sınırları içerisinde satışı yapılmış mk3 focustur.

Ay ve dünya arasındaki mesafe hakkında verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ufak bir yanlışlık vardı onuda düzelttim, genel kültür bakımından bir şeyler katacak bir bilgi,ama bu platform onun yeri mi tam emin olamadım :rolleyes:

Tekzip de demeyelim de tenkit diyelim o zaman bu bir. İkincisi özellikle ford focus bakıyorum dememişim, o fiyatlara alınabilir seçeneklerden biri olarak konuştum, hatta yazdım diyeyim,şimdi bunu da yanlış anlamayın,siz de bunu atlamışsınız :rolleyes:

Vallaha o zaman sizinle ilgili bir sorun var, yani manava bakkala uzak olmalısınız ya da mazot derdiniz yoktur, şirkete fatura edilen bir araçla yine şirkete fatura edilen mazotla ben de giderdim ki eğer şahsınıza ait bir Araç ile bunları yapıyorsanız bana çok saçma geliyor . Orada söylemeye çalıştığımı gayet herkes anlamış olmalı.

3. Olarak focus edebiyatı yapacak değilim. 1.7 olur, 1.5 dizel olur farketmez, şundan farketmez, konuyu açan üyemiz, gayet aklı başında biridir ki " ya ben focus dizel otomatiklere de bir bakayım. Düşük yakıt ekonomisi ve vergi ile otomatik bir focus tercih edebilirim " diyebilir. Beyefendi focus nasıl bir Araçtır? Motor ve tork / hp sunumu nedir diye bir konu açmamış ama yine de sağolun , bilgilerinizi paylaşmışsınız, ihtiyacı olanlar olabilir.

Son olarak ay dünya arası mesafeyi hem konu renklensin hem de km ye çok takılanlar olabilir, ölçüyü abartmak için örnek gösterdim. Konuyla çok alakalı değil, evet ama alakasız değil.:)

Son düzenleme:

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Tekzip de demeyelim de tenkit diyelim o zaman bu bir. İkincisi özellikle ford focus bakıyorum dememişim, o fiyatlara alınabilir seçeneklerden biri olarak konuştum, hatta yazdım diyeyim,şimdi bunu da yanlış anlamayın,siz de bunu atlamışsınız :rolleyes:

Vallaha o zaman sizinle ilgili bir sorun var, yani manava bakkala uzak olmalısınız ya da mazot derdiniz yoktur, şirkete fatura edilen bir araçla yine şirkete fatura edilen mazotla ben de giderdim ki eğer şahsınıza ait bir Araç ile bunları yapıyorsanız bana çok saçma geliyor . Orada söylemeye çalıştığımı gayet herkes anlamış olmalı.

3. Olarak focus edebiyatı yapacak değilim. 1.7 olur, 1.5 dizel olur farketmez, şundan farketmez, konuyu açan üyemiz, gayet aklı başında biridir ki " ya ben focus dizel otomatiklere de bir bakayım. Düşük yakıt ekonomisi ve vergi ile otomatik bir focus tercih edebilirim " diyebilir. Beyefendi focus nasıl bir Araçtır? Motor ve tork / hp sunumu nedir diye bir konu açmamış ama yine de sağolun , bilgilerinizi paylaşmışsınız, ihtiyacı olanlar olabilir.

Son olarak ay dünya arası mesafeyi hem konu renklensin hem de km ye çok takılanlar olabilir, ölçüyü abartmak için örnek gösterdim. Konuyla çok alakalı değil, evet ama alakasız değil.:)

1i 2si farketmez eleştiri olarak yorumluyorsanız bu sizin bileceğiniz iş benim amacım eleştiri değildi.Eleştiriyle tenkitin kelime anlamları birebir aynı olduğundan zaten çok değişen bir şey olmadı :)

Ben yanlış anlamış olayım sorun değil, satırlardır yazdıklarımda anlatmaya çalıştığım tek şey şu:focus önerebilirsiniz ama önerdiğiniz motor bahsedilen bütçelerde ki focuslarda kullanılmıyor. Hangi focusta kullanıldığını,hangi focusu önermeniz gerektiğini anlatmaya çalıştım.Bunu da hem siz öğrenip daha doğru önerilerde bulunun, hem de konu sahibinin yanlış öneriyle kafası karışmamış,doğru olanı öğrenmiş olsun diye yaptım.Tekzip dememden rahatsız olduysanız tashih diyebiliriz ama kesinlikle eleştiri değil :)

Konunun motor ve beygirlerle ilgili olmadığını okuduğumda anlamıştım pekişmiş oldu eksik olmayın.
Zaten ihtiyacı olan yegane kişi olduğunu düşünüyorum o yüzden yazdım :)

Benimle ilgili sorun olduğuna veya davranışımın saçma olduğuna karar veren merci siz misiniz?Yada şöyle sorayım herhangi bir kişinin davranışlarında sorun olup olmadığı hükmünde bulunma görevini size kim verdi? Herkes sizin doğrularınıza göre mi yaşamak zorunda?
Mazot derdim olup olmaması veya manava uzak olup olmamam kendi malımı istediğim şekilde kullanmama engel mi?
Parasını kendim ödediğim mal benim değil mi ister ileri geri oynarım ister turşusunu kurarım bu benden başka kimi ilgilendirir? o_O

Dünya ay meselesinde de focus meselesinde olduğu gibi tashih yaptım.Bilgiyi paylaşmak takdire şayan bir hareket buna sözüm yok,bilginin paylaştıkça çoğaldığı aşikar ama yanlış bilgi ya da şöyle söyleyeyim doğruluğundan tam emin olmadan paylaştığımız bilginin faydası değil zararı olur düşüncesindeyim.:)

Konu fazlaca uzadı ve farklı yönlere saptı ama birbirimizi anladığımızı sanıyorum.:)

Son düzenleme:

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
1i 2si farketmez eleştiri olarak yorumluyorsanız bu sizin bileceğiniz iş benim amacım eleştiri değildi.Eleştiriyle tenkitin kelime anlamları birebir aynı olduğundan zaten çok değişen bir şey olmadı :)

Ben yanlış anlamış olayım sorun değil, satırlardır yazdıklarımda anlatmaya çalıştığım tek şey şu:focus önerebilirsiniz ama önerdiğiniz motor bahsedilen bütçelerde ki focuslarda kullanılmıyor. Hangi focusta kullanıldığını,hangi focusu önermeniz gerektiğini anlatmaya çalıştım.Bunu da hem siz öğrenip daha doğru önerilerde bulunun, hem de konu sahibinin yanlış öneriyle kafası karışmamış,doğru olanı öğrenmiş olsun diye yaptım.Tekzip dememden rahatsız olduysanız tashih diyebiliriz ama kesinlikle eleştiri değil :)

Konunun motor ve beygirlerle ilgili olmadığını okuduğumda anlamıştım pekişmiş oldu eksik olmayın.
Zaten ihtiyacı olan yegane kişi olduğunu düşünüyorum o yüzden yazdım :)

Benimle ilgili sorun olduğuna veya davranışımın saçma olduğuna karar veren merci siz misiniz?Yada şöyle sorayım herhangi bir kişinin davranışlarında sorun olup olmadığı hükmünde bulunma görevini size kim verdi? Herkes sizin doğrularınıza göre mi yaşamak zorunda?
Mazot derdim olup olmaması veya manava uzak olup olmamam kendi malımı istediğim şekilde kullanmama engel mi?
Parasını kendim ödediğim mal benim değil mi ister ileri geri oynarım ister turşusunu kurarım bu benden başka kimi ilgilendirir? o_O

Dünya ay meselesinde de focus meselesinde olduğu gibi tashih yaptım.Bilgiyi paylaşmak takdire şayan bir hareket buna sözüm yok,bilginin paylaştıkça çoğaldığı aşikar ama yanlış bilgi ya da şöyle söyleyeyim doğruluğundan tam emin olmadan paylaştığımız bilginin faydası değil zararı olur düşüncesindeyim.:)

Konu fazlaca uzadı ve farklı yönlere saptı ama birbirimizi anladığımızı sanıyorum.:)

Tenkit eleştiriden farklı ve fazlaca bir şeydir. Google dan yazdığınız zaman çıkan "eleştiri" nin yerine.
3-5 hp bu konuya göre çok da önemli değil ama beygirlere neden bu kadar çok takıldığınızı anlamış değilim: ) yani yanlış yazmış olabilirim, yanlış hatırlıyor olabilirim, çok takılmayın, konuya odaklanın. Sonuçta Focusun dizel otomatik seçeneği var, bunu bilsin yeterli konu sahibi ki o fiyatlara da bulunur, km yakıt ve km dışında kriter belirtilmemiş, haliyle ağır hasar kayıtlı da olsa tercih edebilir, toplanması alıcıya ait hafif kazalı da..boş verin siz 3 hp fazlaymış, 5 tork azmış.. Benim için gereksiz bir uzatmaya girdiniz, her yazdığım satırla ilgili bir yorum yapmışsınız, kimin ne niyeti olduğu da böylelikle ortaya çıkmış oluyor.

Kendi aracınızla nereye nasıl gittiğiniz, ona oturup kalkmanız, dediğiniz gibi , ileri geri oynamanız beni ilgilendirmiyor kesinlikle ama 2.0 dizel bir makam aracıyla -belli ki size manav bakkal çok uzak değil- hemen br kaç blok ötenizdeki yerlere de araçla gitmeniz elbette sizi ilgilendirir ama hala bana saçma geliyor. Size göre gayet normaldir. Ama saçma olduğu ile ilgili kendimce çok sebebim var.

Konu fazlaca uzadı, evet, katılıyorum, ben rahatsız olmadım ama olanlar varsa da kusura bakmasınlar :)

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
bu fiyat civarında aklıma gelen mantıklı araçlar,

2012-2013 model tam otomatik şanzımanlı Kia Ceed veya Hyundai I30...
Yine aynı yıllara ait, yarı otomatik, tek kavrama şanzımanlı, Citroen C4 sanırım alınabilecek araçlar..

Tam otomatik olanların şanzıman konforu daha yüksek ama yakıt tüketimi de, özellikle o Citroen C4 e göre fazla olur..
C4 az yakar, yalıtımı iyi süspansiyon konforu ortalama bir araç ... tek kavramalı otomatikleştirilimiş şanzımanı, özellle dikkat edilmeden kullanınılarsa sarsıntılı çalışır...

Tam otomatik Ceed ve I30 ise, şanzıman konforları yüksek, izolasyon seviyeleri ortalamanın biraz altında.. süspanyison konforu da ortalama araçlar... fazla yaktıkları malumdur... ama çok sert kullanılmayıp, çok fazla km de yapmacaksa bence sorun olmaz.

TMRT

Profesör
8 Eyl 2016
78
129
1,060
Eskişehir
Fiat Bravo veya Lancia Delta. Gözünüz kapalı seçebilirsiniz ikisinden birini.

50 bin liraya hor kullanılmamış dizel otomatik hele ki Spor paket kazasız falan Bravo vermezler. Bulunacak araç en yukarı makyajsız kasa Dynamic ve Cruise control, ESP'si, cam tavanı olmayan ve kazalı bir araç olur. O da alınmaz. Bravo'nun Sport olmadıktan sonra bir esprisi yok Sport olmayan Bravo da alınmamalı bence.

Moderatör tarafında düzenlendi:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım