KAPALI Max. 80000 TL aile aracı tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mercedesslk

Asfalt Kurutucu
30 Eki 2016
3
0
535
5 kişilik bir aileyiz. Toyota corolla 2011 comfort extra var şuan. İç hacim ve bagaj hacminden memnunum. Beni bu konuda üzmeyecek modeli 2013ten yüksek araba bakıyorum.80 bine 0 araba olmadığının da farkındayım ikinci el olabilir.Ancak kesinlikle manuel olmalı ve kmsi yüksek olmamalı. Aklımdakiler:
1)Toyota corolla
2)Ford focus
3)vw jetta
4)hyundai elantra
siz de önerirsiniz mutlu olurum
iyi forumlar

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Focus bagaj konusunda üzebilecek bir araç, hem küçük hem de kullanışsız. Seçeneklerde bagaj olarak en büyüğü Jetta. İç mekan genişliği konusunda da Focus yine sonda kalır, Elantra, Jetta, Corolla diye gider. Yıllık kaç km yapılıyor?

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Toyota Corolla 1.6 touch paket 0km şu an 79 bin TL(liste fiyatı).rakiplerindeki 1.6 atmosferik motorlardan çok daha iyidir.132 bg ve valvematic var.tavsiye ederim.

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Yıllık 10 gibi.
10 bin için dizel alınmaz diye düşünüyorum. Benzinli motorlarda da ben turbo olanı seçerim. Alt devirlerde gelen yüksek tork ve kullanım kolaylığı çok güzel, şehir içinde veya şehir dışında vites düşürmeden de hızlanabiliyorsunuz. Jetta 1.4 TSI Bluemotion alırsanız hem daha çok performans alırsınız, hem de Corolla-Focus-Elantra'dan 1-2 litre arası daha az yakarsınız.

Örnek ilan:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...m-de-volkswogen-jetta-comfort-510965782/detay

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Aslında çok temiz benzinli bir corolla yine işinizi görür, sizi üzmez..eğer özellikle bagaj ve arka yaşam alanı sizin için önemliyse..

Ben pek Jetta sever bir değilim ancak Jettanında arka yaşam alanı geniş, bagaj hacmide hem yüksek, hemde kullanışlı..
Aslında genel haliyle kullanışlı bir araç... 1.4 TSI düz vites, temiz bulunursa neden olmasın bütçe için .. ki temiz de bulunur... ama donanım seviyesi Comfortline olsun en az.. çok boş modelleri pekte iyi olmuyor..

Bunun dışında bence Jetta dan biraz daha albenili (yani sadece az biraz) Skoda Octavia tercih edilir... kalabalık ailesiniz... Octavia nın bagajı ve arka yaşam alanı sınıfının e üst noktasında.. yine TSI düz vites .. orta veya üst donanım paketiyle çokta iyi olur..

Hyundai ve Kia modelleri bagaj konusunda yukarıdakiler kadar kullanışlı değiller, biraz daha basık oluyorlar.. tüketimleride benzer güçteki versiyonlar için 1-2lt fazla olabiliyor...

Alternatif olarak Megane olabilir.. içi biraz basık gibi ama bagajı yine iyi...

Ben sizin yerinizde olsam eğer, çok fazla donanım ve oyuncak aramıyorsam 0 ayarında hatta belkide 0 km Skoda Octavia 1.0 TSI bakardım ... motoru hem ekonomik, hemde yeterince güçlü... vergi avantajı var ve araba geniş kere geniş... hemde bu versionlar makyajlı olanlar.... yani arabada taze bir yüze sahip ..

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Yakıt durumunu biraz daha açsanız. 10k km benzin için ideal ama ort kaç litre size uygun olur.

Dizel gereksiz diyorum ama benim önerim kesinlikle 1.6 crdi 136bg lik kia cerato. Hiç dikkat etmezseniz ortalama 6.5-7 ile rahat rahat gezersiniz, Yalıtım-konforu sınıfı en iyilerden biri olabilir. Donanımda bol. Hacim ne kadar lazım bilmiyorum ama 482 litre bagajı var. Model yılı da 2016 rahatlıkla bulabilirsiniz.

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-otomatik-2018-vergisi-bizden-515585369/detay

Edit: manuel detayını atlamışım. 2016 model dizel oto bu fiyata varsa manueli kesin vardır :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım