KAPALI Mercedes-Benz 190D 2.0D Upgrade Tavsiyesi

yasinyavuz345

Yasin Yavuz
Asfalt Kurutucu
23 Mar 2017
37
26
595
25
İstanbul
Marka
BMW
Merhabalar, iyi günler dilerim herkese.
Yakın zamanda elime ikinci araç olarak Mercedes 190D 2.0D geçecek arkadaşlar.
Araç 1990 model, 5 ileri manuel şanzımanlı, klimalı ve sunrooflu model. Yanılmıyorsam stok haliyle 2.0litrelik motoru 75HP güç üretiyor. Buda haliyle aşırı düşük bir performans anlamına geliyor. Bu aracı ne şekilde güçlendirebileceğim konusunda sizden yardım istiyorum. Youtube'da TakurWorks adlı kanal bu aracın 2.5D versiyonunu 300HP üstlerine çıkarmıştı. O araç turboluydu, 2.0D modelinde ise turbo bulunmuyor.
Sizlerinde yardımı ile bu araca az da olsa sleeper havası katmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler. :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Öncelikle güle güle kullanın. Klimalı, sunroof'lu 5 vites 190 ve 200 fazla bulunmuyor, aracınız özel bir araç denebilir. Yerinizde olsam performans harcamalarından önce fren tesisatını komple elden geçirtirim. @DuzboruDownpipe ile gittiğimiz bir pist etkinliğinde gözümüzün önünde freni boşalıp patlayan swap'lı bakımlı bir 190E olmuştu. O zamandan beri eski arabalarda fren ve yürüyen bakımının performanstan önce gelmesi gerektiği fikrini daha bir pekiştirdim.
Performans için yapılabilecek en temel işlem aracı turbolamak olur. Ama turbo sistemine pek hakim değilim, detayları hakkında öneri verebilecek yetkinliğim yok. :) Tek önerim, aracın tüm aksamlarında oluşan metal yorgunluğunu hesaba katıp düşük basınçlı çok yormayan bir setup yapmanız yönünde olur.

Mustafak

Panpa
8 Eyl 2016
1,652
4,709
3,770
31
Afyonkarahisar
Marka
Toyota
Araç 1990 model, 5 ileri manuel şanzımanlı, klimalı ve sunrooflu model. Yanılmıyorsam stok haliyle 2.0litrelik motoru 75HP güç üretiyor. Buda haliyle aşırı düşük bir performans anlamına geliyor. Bu aracı ne şekilde güçlendirebileceğim konusunda sizden yardım istiyorum. Youtube'da TakurWorks adlı kanal bu aracın 2.5D versiyonunu 300HP üstlerine çıkarmıştı. O araç turboluydu, 2.0D modelinde ise turbo bulunmuyor.
Sizlerinde yardımı ile bu araca az da olsa sleeper havası katmak istiyorum. Şimdiden teşekkürler. :)
Bence takurworks ile iletişime geçin. Mercedes konusunda bilgili ve ulaştığınız zaman yardımcı olmaya çalışan biri

yasinyavuz345

Yasin Yavuz
Asfalt Kurutucu
23 Mar 2017
37
26
595
25
İstanbul
Marka
BMW
Öncelikle güle güle kullanın. Klimalı, sunroof'lu 5 vites 190 ve 200 fazla bulunmuyor, aracınız özel bir araç denebilir. Yerinizde olsam performans harcamalarından önce fren tesisatını komple elden geçirtirim. @DuzboruDownpipe ile gittiğimiz bir pist etkinliğinde gözümüzün önünde freni boşalıp patlayan swap'lı bakımlı bir 190E olmuştu. O zamandan beri eski arabalarda fren ve yürüyen bakımının performanstan önce gelmesi gerektiği fikrini daha bir pekiştirdim.
Performans için yapılabilecek en temel işlem aracı turbolamak olur. Ama turbo sistemine pek hakim değilim, detayları hakkında öneri verebilecek yetkinliğim yok. :) Tek önerim, aracın tüm aksamlarında oluşan metal yorgunluğunu hesaba katıp düşük basınçlı çok yormayan bir setup yapmanız yönünde olur.
Merhaba, öncelikle dönüşünüz için teşekkürler. Kesinlikle dediğiniz gibi, herşeyden önce en önemlisi güvenlik. Huyumdur, araçta sıkıntı çıkaracak tek bir parça dahi bırakmam. Güvenlik elbette ki ilk adımımız olacak. :)
Benim de ilk aklıma gelen aracı turbolamak yönünde lakin hiç bilgim yok bu konular hakkında, umarım yardımcı olabilecek arkadaşlar çıkar. :)

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Ne kadar güç aradığınızı bilmiyorum ama ben olsam 250-300 bg'e çıkmadıkça Dizel motoru turbolamak istemezdim.Bence yapılabiliyorsa 2.3 Benzinli atmosferik motor swap yaparsanız, hem daha dengeli bir güç elde etmiş hem de daha uzun ömürlü bir proje gerçekleştirmiş olursunuz.Ama swap konusunda muayene durumları nasıl işler tam bilmiyorum.

yasinyavuz345

Yasin Yavuz
Asfalt Kurutucu
23 Mar 2017
37
26
595
25
İstanbul
Marka
BMW
Ne kadar güç aradığınızı bilmiyorum ama ben olsam 250-300 bg'e çıkmadıkça Dizel motoru turbolamak istemezdim.Bence yapılabiliyorsa 2.3 Benzinli atmosferik motor swap yaparsanız, hem daha dengeli bir güç elde etmiş hem de daha uzun ömürlü bir proje gerçekleştirmiş olursunuz.Ama swap konusunda muayene durumları nasıl işler tam bilmiyorum.
Benimde elbette ki isteğim efsane olan 2.3 motora geçmek olurdu fakat bütçem ikinci araba için o kadar masrafa el vermiyor. :(
Düşündüğüm güçler, 250-300 bandına uzak. Stok halini en azından ikiye katlayıp 150HP üzeri bir güç üretmesi, henüz bu işlerden anlamadığım için kafamdaki güç.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım