ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
İyi günler alınası araçlar başlığına atılan bir mercedes w123 230 beni ciddi manada heyecanlandırdı hem klasik hem haftasonu arabası olabilir mi diye düşünmeye başladım ama bazı sorular aklımı karıştırıyor öncelikle eski araba ufak tefek sorunları çıkacaktır illaki ama büyük sorunlar ve masraflar çıkarır mı km yaşına göre normal ama genel olarak yüksek(380.000) sahibi hiçbir sorunu olmadığını söyledi eğer olursa ankaradan gitceğimi söyledim geri dönerken yolda bir sorun geri olmayacağını belirtti sizce böyle bir işe kalkışmalımıyım ve bu araba uygun mu siteye başka ilanların düşmesini mi bekleyelim şimdiden teşekkür ederim
İlan:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...r-1978-w123-klasikcilere-ozel-676896400/detay

Son düzenleme:

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
Paranız ve zamanınız varsa alın tabi :)
Tahmin ettiğim gibi sürekli bakım ve masraf isteyecek sanırım
Şahsi görüşümdür; LPG takılı araca klasik denmez, bu yaştaki LPG'li araç her türlü sorun çıkarabilir.
Ben olsam LPG takılmamış araç beklerdim.
O konu beni de biraz rahatsız ediyor lpg ne zaman takılmış nasıl yakıt görmüş motor zararı ne kadar önemli hususlar aslında

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,179
5,720
çanakkale
Marka
Renault
W 115 w 108 ve fintaili olan bir abim var.dediği hususları yazıyorum bunlara sahip değilseniz uzak durmanızı öneririm.bir ara çok heveslenmiştim beni sert bir şekilde uyardı.
1-garajınız olucak.(kameralı)
2-tamirden anlayıp arabanın ciyaklamasına ses yapmasına tıkanmasına her hafta 300-500 lira atmıyacaksınız.küçük büyük tamirden anlıyacaksınız
3-sonra toplarım amaan ne olucak cam çıtasına tarzı cümleler kurmayacaksınız çünkü o arabaların cam çıtaları mesela 2-3 bin tl ve çalıyorlar.
4-avrupada tercihen almanyada akrabanız olup öfleyip püflemeden size parça göndericek.
Yoksa uzak durun.bi arkadaşım heves etti tosba aldı 1 senede 15 bin lira harcadı arabası yandı ustada yaptığı işin arkasında durmadı

ESEB19

Profesör
Beta Programı
8 Eyl 2016
423
425
1,395
Marka
Volkswagen
W 115 w 108 ve fintaili olan bir abim var.dediği hususları yazıyorum bunlara sahip değilseniz uzak durmanızı öneririm.bir ara çok heveslenmiştim beni sert bir şekilde uyardı.
1-garajınız olucak.(kameralı)
2-tamirden anlayıp arabanın ciyaklamasına ses yapmasına tıkanmasına her hafta 300-500 lira atmıyacaksınız.küçük büyük tamirden anlıyacaksınız
3-sonra toplarım amaan ne olucak cam çıtasına tarzı cümleler kurmayacaksınız çünkü o arabaların cam çıtaları mesela 2-3 bin tl ve çalıyorlar.
4-avrupada tercihen almanyada akrabanız olup öfleyip püflemeden size parça göndericek.
Yoksa uzak durun.bi arkadaşım heves etti tosba aldı 1 senede 15 bin lira harcadı arabası yandı ustada yaptığı işin arkasında durmadı
Çok ciddi sorumluluklar ve para gerektiryor o halde
Diğer meseleler bir şekilde hallolur da garaj işi ve hırsızlık meselesi can sıkıcı

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,279
16,179
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Çok ciddi sorumluluklar ve para gerektiryor o halde
Diğer meseleler bir şekilde hallolur da garaj işi ve hırsızlık meselesi can sıkıcı
Sonuçta o arabalarda immobilizier yok.site garajına bile bıraksanız insanlar bir hatıra almak istiyecekler.(kaput amblemi jant amblemi).eski araba insanlar kaputa oturup fotoğraf çekilmek istiyecekler.kafasına dank etmiş biri gelip arabadaki ekstralara göz koyucak.mesela far yıkama varsa oda çalınıcaktır boş bir arabaysa kolay kolay klasik olamıyacaktır.alırsanız 230.4-230.6 almanızı öneririm dizele bulaşmayın lpg de olmasın.gündeliğe vurucaksanız da arabanız hep pis kalsın ne yazıkki durum bu.ben hevesimi model arabalar yönlendirdim.

zbetk

Profesör
Beta Programı
2 Eki 2016
248
242
1,185
İstanbul
Marka
BMW
Tam olarak bu değil ama benim de heveslerimden biridir w115.

Hatta tam olarak şu;

img_4207-3.jpg

Ek fotoğraflar;

https://sr7eventyone.wordpress.com/tag/w115/

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım