Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bu günde muayeneye girdi araç ve muayeneden KALDIK :confused::confused::confused:
Sebebi plaka karakterleri. Zaten tahmin ediyordum açıkçası ama belki geçer diye düşünerek gittim.
Şimdi şöförler odasına gidip plaka çıkaracağım ya da app plaka cemiyet mühürlülerden alacağım kararsızım açıkçası.
Bir de şimdi ben yine muayeneden kaldığım yere mi gitmek zorundayım yoksa başka bir yere gitsem de olur mu ?

FuckTheFuelEconomy

Ali
Panpa
Destekçi
14 Ocak 2018
550
1,228
2,520
İstanbul
Marka
Hyundai
Bu günde muayeneye girdi araç ve muayeneden KALDIK :confused::confused::confused:
Sebebi plaka karakterleri. Zaten tahmin ediyordum açıkçası ama belki geçer diye düşünerek gittim.
Şimdi şöförler odasına gidip plaka çıkaracağım ya da app plaka cemiyet mühürlülerden alacağım kararsızım açıkçası.
Bir de şimdi ben yine muayeneden kaldığım yere mi gitmek zorundayım yoksa başka bir yere gitsem de olur mu ?
Bir buçuk ay önce plaka vidası yüzünden kalmıştık bizde, bence TŞOF'dan alın garanti olsun çifti 50tl olması lazım. Randevuyu farklı istasyona alsanız da oluyor (Bir ay dolmadan, bir aydan sonra tekrar para ödemek zorunda kalırsınız.).

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Bir buçuk ay önce plaka vidası yüzünden kalmıştık bizde, bence TŞOF'dan alın garanti olsun çifti 50tl olması lazım. Randevuyu farklı istasyona alsanız da oluyor (Bir ay dolmadan, bir aydan sonra tekrar para ödemek zorunda kalırsınız.).
Çok teşekkürler bütün sorularımı cevaplamışsınız.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Benim plakalar da delik deşik vida deliklerinden. Kalacağı kesin. Almışken app alıp muayeneye giresim var da neyapcam bilmiyorum
Ben kaldım işte plakadan da şimdi app alıp tekrar kalmak var karar veremedim açıkçası ama adam da %100 geçer diyor.
Bir de aklınızda olsun eğer vidalar köşede filansa ben bu beyaz silikon varya onunla doldurdum plaka geçti o zaman benim 34TK2078.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Ben kaldım işte plakadan da şimdi app alıp tekrar kalmak var karar veremedim açıkçası ama adam da %100 geçer diyor.
Bir de aklınızda olsun eğer vidalar köşede filansa ben bu beyaz silikon varya onunla doldurdum plaka geçti o zaman benim 34TK2078.
Hocam benim plaka hem çok dandik hem de delik deşik. Beyaz silikon olur normalde de baya eski bunlar

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Hocam benim plaka hem çok dandik hem de delik deşik. Beyaz silikon olur normalde de baya eski bunlar
Doğrudur bende müsait bir vakit bulsam plakayı sökmeye çalışacağım.
Benden önceki sahibi saolsun 6 vida arka taraf komple çift taraflı bant çıkmıyor lanet şey. Taş gibi duruyor şimdi boyaya da zarar vermek istemiyorum. Planım falçatayla plakalığı ayırıp gerisini tiner, benzin, mazot gibi envayi çeşit malzemelerle deneyeceğim. Bu arada bir de çıkaramadığım HGS etiketim var. Bu işler sıkıntılıymış yahu !

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Arkadaşlar sizlere bir soru soracağım
Arabanın navigasyonunu güncellemek istiyorum ama güncellemek için 'https://www.naviextras.com/shop/portal/deviceSelect' bu siteye üye olup buradan güncellemem lazım ama maalesef ki takılan ekran marka modelini bilmiyorum nasıl öğrenebilirim ?
Yazın 2500km'lik biraz uzun bir yola çıkacağım ne olur ne olmaz diyerek güncellemek istiyorum yardımcı olabilecek arkadaş var mı ?
Yarın detaylı çekebildiğim kadar resmini çeker atarım.

MAGİRUS

Panpa
8 Eyl 2016
620
1,460
2,520
İstanbul
Marka
Nissan
Arabanın navigasyonunu güncellemek istiyorum ama güncellemek için 'https://www.naviextras.com/shop/portal/deviceSelect' bu siteye üye olup buradan güncellemem lazım ama maalesef ki takılan ekran marka modelini bilmiyorum nasıl öğrenebilirim ?
Yazın 2500km'lik biraz uzun bir yola çıkacağım ne olur ne olmaz diyerek güncellemek istiyorum yardımcı olabilecek arkadaş var mı ?
Ben onlara güvenemiyorum en iyisi interaktif telefon navigasyonları

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,200
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ürünün modeli nedir bilmiyorsanız yapılacak fazla bir şey yok.

1- Faturası elinizdeyse modeline bakabilirsiniz.
2- Ürün üzerinde seri no gibi bir şey varsa ona bakabilirsiniz. Ürünü yerinden çıkarıp arkasına da bakabilirsiniz genelde orada yazar ürün numaraları.
3- Aracı aldığınız kişi tanıdıksa ürünün kutusunun, faturasının yahut herhangi bir belgesinin olup olmadığını sorabilirsiniz.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ürünün modeli nedir bilmiyorsanız yapılacak fazla bir şey yok.

1- Faturası elinizdeyse modeline bakabilirsiniz.
2- Ürün üzerinde seri no gibi bir şey varsa ona bakabilirsiniz. Ürünü yerinden çıkarıp arkasına da bakabilirsiniz genelde orada yazar ürün numaraları.
3- Aracı aldığınız kişi tanıdıksa ürünün kutusunun, faturasının yahut herhangi bir belgesinin olup olmadığını sorabilirsiniz.
Biraz tanıdık yarın arayıp sorayım inşallah faturası veya kutusu duruyordur.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Ey Ahali !
Bu benim focusun vites topuzunu değiştirmek istiyorum deforme olmuş sizce nereden ne bakmalıyım ?
Bir de değiştirmişken körük de değişsin mi ?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ey Ahali !
Bu benim focusun vites topuzunu değiştirmek istiyorum deforme olmuş sizce nereden ne bakmalıyım ?
Körük çok maliyetli bir şey değil, değişmesinde fayda olur. Ben kendi arabam için bakıyor olsam sanayide arabamın markasının parçacılarından bakardım. Ford parçacıları büyük ihtimalle satıyordur yenisini.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Körük çok maliyetli bir şey değil, değişmesinde fayda olur. Ben kendi arabam için bakıyor olsam sanayide arabamın markasının parçacılarından bakardım. Ford parçacıları büyük ihtimalle satıyordur yenisini.
O zaman ben yine bir parçacılara uğrayayım müsait bir zamanda bakalım belki çıkma temiz bir şey olursa o da olur.

İleriki zamanlarda da st jant düşünüyorum.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,200
45,789
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ey Ahali !
https://www.focusclubtr.com/topic/4...-ve-daha-fazlası/?tab=comments#comment-149588
Er-ol otomotiv. Focusclubtr forumunun Ford yedek parça sponsorudur. Bu foruma üye olanların çoğu buradan alışveriş yapar, yedek parça bulur ve alır. İsterseniz buradan başlayabilirsiniz.

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,278
3,898
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Erol Otomotivi aradım sordum yan sanayi körükle birlikte 70 tl + kargo dedi. Orjinali ise 682+ksv dedi.
İki yerden daha fiyat aldım biri 60 oburu ise 75 tl dedi.
Simdi birde çıkma temiz bulabilirsem onlara da bakacağım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım