Michelin alpin 6 mı, Goodyear ultragrip performance+ mı?

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
Merhaba arkadaşlar bu iki lastik arasında 205 55 17 ebatları için hangisini tavsiye edersiniz?

ardzngn

Asfalt Kurutucu
18 Eyl 2016
26
26
595
Ankara
Marka
BMW
3 kış boyunca F20'de Ultragrip Performance Plus kullandım. Ankara'da arkadan itişli bir araçta iyi bir performans verdiğini söyleyebilirim, çıkamadığım veya tehlike yaşadığım bir yer olmadı. Bundan önce de Golf 7'de TS860 kullanmıştım, en az onun kadar iyi diyebilirim.

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Mini countryman s, fakat ölçü pek iyi değil kendinden inch olarak daha büyük lastiklerden daha pahalı, fiyatlandırma mantığını anlayamadım.

Keramet .../55/r17'de sanırım. 215/55/r17 boyutlarda 1 lastik aldığım paraya 205/55/r16 gibi ebatlarda 2.5 lastik alınıyordu. Tabii daha büyük ebatta olup daha ucuz olanlar da var, 55/r17 ara kalıyor muhtemelen.

Alpin 6 hk. olumlu değerlendirmelere çok denk geldim, diğeri hk. bilgim yok. Fiyatlarını bilmiyorum, Alpin 6 ilk tercihim olurdu.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,232
45,832
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Kış lastiklerinin performans serileriyle normal serileri arasında kullanım farkları var. Normal kış lastikleri daha uzun ömür, karda daha iyi tutuş prensibiyle üretilirken, performans serisi kış lastikleri karlı zeminde tutuştan bir miktar feragat edilmesiyle birlikte kış şartlarına göre nispeten yüksek sıcaklığa sahip havalarda da performanslı kullanıma olanak sağlayabilsin, biraz daha az yuvarlanma direnci, biraz daha hassas direksiyon hakimiyeti gibi sportif unsurlar da göz önünde bulundurularak üretilir.

Bu noktada Alpin 6'nın dengi Goodyear'da Ultragrip 9 veya 9+ modelidir. Keza Ultragrip Performance+ modelinin de Michelin cephesinde tam dengi Pilot Alpin'dir. Haliyle kullanım yerleri benzer olsa da hizmet ettiği amaçlar biraz farklı bu modellerin. O sebeple ihtiyacınız hangisine yönelikse ona göre bir tercih yapmanızı tavsiye ederim ikisi arasında.

Son düzenleme:

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
3 kış boyunca F20'de Ultragrip Performance Plus kullandım. Ankara'da arkadan itişli bir araçta iyi bir performans verdiğini söyleyebilirim, çıkamadığım veya tehlike yaşadığım bir yer olmadı. Bundan önce de Golf 7'de TS860 kullanmıştım, en az onun kadar iyi diyebilirim. Tercihimi Goodyear'dan yana kullandım, umarım iyidir

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
Keramet .../55/r17'de sanırım. 215/55/r17 boyutlarda 1 lastik aldığım paraya 205/55/r16 gibi ebatlarda 2.5 lastik alınıyordu. Tabii daha büyük ebatta olup daha ucuz olanlar da var, 55/r17 ara kalıyor muhtemelen.

Alpin 6 hk. olumlu değerlendirmelere çok denk geldim, diğeri hk. bilgim yok. Fiyatlarını bilmiyorum, Alpin 6 ilk tercihim olurdu.
Goodyear'ı aldım, alpinin fazla yumuşak olmasından dolayı, bazı yerlerde aracı fazla kaydiriyormus gibi yorumlar okudum ve Michelin bayii'sinin ilgisizliginden dolayı.

Eski aracım 245 45 18'di fakat maalesef 205 55 17' nin fiyatları ondan bile fazla.

Son düzenleme:

19052323

Profesör
20 Eyl 2016
239
72
1,035
Kış lastiklerinin performans serileriyle normal serileri arasında kullanım farkları var. Normal kış lastikleri daha uzun ömür, karda daha iyi tutuş prensibiyle üretilirken, performans serisi kış lastikleri karlı zeminde tutuştan bir miktar feragat edilmesiyle birlikte kış şartlarına göre nispeten yüksek sıcaklığa sahip havalarda da performanslı kullanıma olanak sağlayabilsin, biraz daha az yuvarlanma direnci, biraz daha hassas direksiyon hakimiyeti gibi sportif unsurlar da göz önünde bulundurularak üretilir.

Bu noktada Alpin 6'nın dengi Goodyear'da Ultragrip 9 veya 9+ modelidir. Keza Ultragrip Performance+ modelinin de Michelin cephesinde tam dengi Pilot Alpin'dir. Haliyle kullanım yerleri benzer olsa da hizmet ettiği amaçlar biraz farklı bu modellerin. O sebeple ihtiyacınız hangisine yönelikse ona göre bir tercih yapmanızı tavsiye ederim ikisi arasında.
Faydalı bir bilgilendirme teşekkürler.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım