Nissan micra 1.2 match cvt......

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Arkadaslar merhaba.daha onceden hatirlayan arkadaslar vardir.benim hanima nissan micra aldik.1.2 cvt en dolusu.yaklasik 1 aydir kullaniyoruz 1600 km yol yaptik(%90 i sehir ici) alindigi gunden bu yanaki yakit ortalamasi 6.1 lt.bence rekor sayilabilecek bir rakam.henuz arac yeni,havalar soguk,surekli sehir icinde ve kullanan acemi.aracin kullanimida cok guzel 3 silindirli motorun sesi cok hoş.1.2 cc 3 silindir icin 80 bg guzel rakam.aracta 940 kg olunca 80 bg fazlasiyla yetiyor.ic hacmi eski aracim yaris le nerdeyse ayni.donanim olarak gercekten cok iyi.yagmur,far sensoru,hiz sabitleyici,sinirlayici,15 inc alasim jant,sis fari,led stop lambalari,işikli spoiler vb.gercekten b sinifi icin yeterli donanima sahip.ustelik cvt sanziman sayesinde arac 90 km sabit hizla 1750 devirde seyrediyor.onunda fotografini eklemeye calisacagim.micra genellikle cok kucuk bir aracmis gibi biliniyor ancak gercek hic oyle degil.eski toyota yarisimden hic farki yok.0km cvt en full paketi 52500 tl ye aldik.bence rakiplerine gorede gayet guzel.araci merak edenler olursa yardimci olmaya calisirim.saygi ve sevgilerimle

Ekli dosyalar

• 20170219_143057-1.jpg
    20170219_143057-1.jpg
    673.4 KB · Görüntüleme: 1,651
  • 20170127_172113-1.jpg
    20170127_172113-1.jpg
    581.5 KB · Görüntüleme: 1,428
  • 20170119_105410-1.jpg
    20170119_105410-1.jpg
    663.5 KB · Görüntüleme: 1,295

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Aracınız hayırlı olsun, Allah kazasız belasız kullandırsın. Bizde de Mk2 Micra vardı. Uzun yola falanda gitmiştik fakat uzun yol performansını pek begenmemiştik ve akabinde aracı satıp Boşline Golf 5 almistık. Yeni nesil Micra'da bu problem hala devam ediyor mu? Uzun yolda araç diğer araçlardan ve rüzgardan o kadar çok etkileniyor mu? Birde yakıt tüketimi çok iyi yav.
Soru bana gelmedi ama ben cevaplayayım. Uzun yolda performans konusunda öyle çok bir sıkıntısı yoktu ağzına kadar dolu olmasına rağmen. Özellikle yol kenarlarında yükseltiler yoksa yan rüzgarlardan inanılmaz etkileniyordu. Kendi kendine şerit değiştirebiliyordu (yarı otonom ) eğer ki direksiyonu sımsıkı tutmazsanız, tutsanız da yine önüne geçemiyordunuz.

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Aracınız hayırlı olsun, Allah kazasız belasız kullandırsın. Bizde de Mk2 Micra vardı. Uzun yola falanda gitmiştik fakat uzun yol performansını pek begenmemiştik ve akabinde aracı satıp Boşline Golf 5 almistık. Yeni nesil Micra'da bu problem hala devam ediyor mu? Uzun yolda araç diğer araçlardan ve rüzgardan o kadar çok etkileniyor mu? Birde yakıt tüketimi çok iyi yav.

Ruzgardan ve diger araclardan su ana kadar hic etkilenmedim.gerci daha cok yeni henuz 1600 km de .ancak aracin tavaninda bumerang tasarimi olarak soylenen ozel bir cizgi var ve arkada spoiler var epey buyuk onlarin katkisi olabilir.direksiyon ve yol tutus hissini gayet begendim .b sinifi arac icin gayet guzel.

Son düzenleme:

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
B segmenti araçlara son zamanlarda sempatim var. Micra güzel bir araç. Şanzımanı beğenmeyenler oluyor ama sonuçta spor araba değil. Şanzımanın kalkıştaki performansı nasıl? Vites geçişlerinin iyi olduğunu biliyorum bu araba için çok iyi bir şanzıman. Şehir içi dur kalklarda performansı nasıl? Kavramada tutuyor mu 1 ve 2. vitesler arasında?

Ozellikle ilk kalkisi cok seri .bir anda firliyor.vites gecislerinde sarsinti veya takirti tukurtu hic yok.tam sehir ici arabasi.1.2 80 bg lik araba sonucta cvt sanziman tamda bu tarz araclara uygun.bazi arkadaslar sanki 200 bg lik aracmis gibi performans hissi beklemis.sehir icinde az yakan ,pratik,ariza cikarmayacak araba yapmaya calismislar bence gayette basarili olmuslar :)

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
K13 micra ile ilgili birkac bilgide paylasayim

3 silindir atmosferik

Triger zincirli

Cvt oldugundan debriyaj balatasi vb dertleriniz yok.(ozellikle bayanlarin kullandigi aracta bence gayet onemli)ariza riski en az olan sanzimanlardan bakimida gayet uygun 90 bin km de bir cvt yagi degisecek o kadar.(klavuzunda 90 bin km yaziyor)

Yokusta geri kacirma hic yok.frene 2 sn basili tutup bekleme derdi yok rampada istedigin gibi dur kalk hic sorun degil.

Manevra kabiliyeti. Cok iyi.hatta sinifinda yaris ,jazz basta olmak uzere bircok rakibinden cok daha iyi.zaten kullaninca hemen farkediliyor

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
Birde cvt yi kotuleyen arkadaslar icin ozellikle yazayim istedim.90 km sabit hizla duz yolda 1750 devirde seyrediyor arac.turbosu olmayan benzinli bir aracin bu devirde bu hizda gitmesi tamamen cvt basaridir.

Ayrica gaza dengeli basarak hizlandiginiz icin cok yuksek devir yapmaniza gerek kalmiyor.motora cok yuksek devir yaptirmadiginizdan buda yakit ekonomisine ve motor omrune etki ediyor.

1.2 cvt toyota crv testindede arac 6.4 ortalama yakmisti.ordada cvt nin payi buyuk bilginiz olsun istedim. :)

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
A ve B segmenti araçlar zaten dünyada şehiriçi ulaşım için kullanılıyor ama bizim ülkemizdeki şartlardan maalesef insanlar uzun yol arabası olarak kullanıyorlar.

Arka freni kampana olan herhangi bir araçla Ağva yoluna girerseniz frenler şişer zaten. Böyle yolculuklar için Crossover ya da C segmenti araç idealdir.

kansuvargun

Profesör
8 Eyl 2016
237
259
1,385
34
İstanbul
Bu arada 6.1lt/100km muazzam bir değer. İstanbul şehiriçi için birçok dizelden belki daha az bile yakıyordur. Benim 308 EAT6 tork konvertör ile zaten 5,9-6.1lt arasında geziyor. Şehiriçi bir bayan sürücü için yeterli motor, sorunsuz şanzıman. Çok iyi bir seçim olmuş. Güle güle kullanın.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
harbiden ya şimdi düşününce 1500 km ortalaması 6.1 demek dizele kafadan gerek yok demek. micrayı sattırmayan birtek tipiydi şimdi 2017 de ülkemize bu motor şanzıman kombinasyonuyla gelirse uygun fiyata ikinci qasqai patlaması yaşatır. 1.2 tsi ile 1500 km otobanda 70 km sabit hızla gitsem anca 6.1 yakar harika. gerçekten çoğu 1.6 dizelden istanbul şehir içi az yakmış.

tesla

Profesör
3 Şub 2017
358
453
1,095
hocam acayip imrendim şimdi benim polo nun 50.000 km ortalaması 9 litre. oda 1.2 motor 90 beygir. valla sattırıp micra aldırcaksın bana. 6.1 şahane yaw dizele hiç ihtiyac yok. 900 kilo araca 80 beygir hayli hayli yeter

mehmethakantarhan

Profesör
11 Eyl 2016
652
1,139
2,270
hocam acayip imrendim şimdi benim polo nun 50.000 km ortalaması 9 litre. oda 1.2 motor 90 beygir. valla sattırıp micra aldırcaksın bana. 6.1 şahane yaw dizele hiç ihtiyac yok. 900 kilo araca 80 beygir hayli hayli yeter

Aynen oyle valla en basta 1.2 80 bg atmosferik cekmez gitmez dedi cogu arkadasim .arac 940 kg deyince....heeee fazlasiyla yeter diyorlar.gercektende fazlasiyla yetiyor.benim facebook,instegram gibi hesaplarim yok sosyallestigim nerdeyse tek yer burasi .video cekebilirsem km 0 layip ozellikle gostermek isterim arkadaslara

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım