• Opel Mokka X •

EminBurrows

Asfalt Kurutucu
9 Eyl 2018
53
78
560
Marka
Opel
OPEL MOKKA X 2017 1.6 CDTI
Otomatik Enjoy + Sunroof

Araç Hakkında Yorumlarım
• Motorun performansı harika 1.6 CDTI 136 beygir kasayı çok güzel taşıyor. Ara hızlanmalar gayet iyi, güzel kafa kaldırıyor. Fakat biraz gürültülü.

• Konfor olarak dışarıdan dar gözükse de içeride yaşam alanı gayet rahat.

• Süspansiyonlar çok sert, yoldaki en ufak çukuru hissediyorsunuz. Kasislerden yavaş geçmek şart yoksa zıplatıyor.

• Yakıtı ideal, klima açık+hafif trafik+performanslı kullanımda şehir içi 7,0 litre,
şehir dışı 5,2. (Araç daha yeni, bu değerlerin düşeceğine inanıyorum)

• Direksiyonu hissiyatını beğenmiyorum çok yumuşak, yolu hissettirmiyor sanki araçtan bağımsız hareket ediyormuş gibi geliyor. Mokkayla aynı direksiyon, yeni kasayla birlikte
neden yeni direksiyonu koymamışlar anlamış değilim.

• Yol Tutuşu ne çok iyi ne de çok kötü. Dar ve yüksek olduğu için kafadan kaymaya eğilimli(geçenlerde az daha bariyerlerle kucaklaşıyorduk), bu yüzden limitlerinin fazla zorlanmaması gerektiğini düşünüyorum.

• Yeni kasanın iç ve dış tasarımını ben beğeniyorum, B sınıfı SUV kategorisinde
rahat ilk 3'e oynar.

• Aracın tutulduğunu düşünüyorum, yolda sürekli karşılaşıyorum
genelde kadınlar tercih ediyor.

• Aracın arazi koşullarına göre yetersiz olduğunu düşünüyorum, sürüş pozisyonu yüksek olsa da aracın yüksekliği yetersiz. Özellikle ön kısım SUV'a göre alçak kalıyor.

• Ses sistemi gayet tatmin edici, sanki sonradan tesisat yapılmışcasına güzel bir ses kalitesine sahip.

• Bagajı sınıfına göre normal sayılsa da bence yetersiz.

• A sütunu biraz basık, keskin virajlarda virajını içini ve şehir içinde trafik lambalarını görmek zor.

• Şanzıman-motor uyumu güzel, sürüşü gayet keyifli(direksiyon hissiyatı hariç)
1.6 dizel+otomatik kombinasyonu Türkler için biçilmiş kaftan.

Araçla ilgili sorunuz varsa cevaplayabilirim.

Q23mJr.jpg

MDGm67.jpg

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım