Opel Astra J GTC 1.6 180ps

BURAKGUNDUZ

Elit Apaçi
10 Eki 2016
64
30
970
Ekli dosyayı görüntüle 6615 Ekli dosyayı görüntüle 6615 Ekli dosyayı görüntüle 6616 Ekli dosyayı görüntüle 6607 Ekli dosyayı görüntüle 6608 Ekli dosyayı görüntüle 6609 Ekli dosyayı görüntüle 6610 Ekli dosyayı görüntüle 6611 Ekli dosyayı görüntüle 6612 Ekli dosyayı görüntüle 6613 Ekli dosyayı görüntüle 6607 Ekli dosyayı görüntüle 6608 Ekli dosyayı görüntüle 6609 Ekli dosyayı görüntüle 6610 Ekli dosyayı görüntüle 6611 Ekli dosyayı görüntüle 6612 Ekli dosyayı görüntüle 6613 Ekli dosyayı görüntüle 6607 Ekli dosyayı görüntüle 6608 Herkese Merhaba,
Aracım 2012 model, 24.11.2015 te aldım, aldığımda 34.xxx km deydi, Şuan 53.xxx km oldu , Araçta fazla değişiklik yapmadım, Yaptığım değişiklikler şu şekilde sıralanabilir;
*Alır almaz Gürses'te 34binde olmasına rağmen 60bin bakımı yapıldı ( triger fln her şey yenilendi)
*Üstündeki bitik fabrika çıkışı Potenza S001 yerine 52bin deyken Michelin PilotSport 4 takıldı( 245 40 19)
*Kasım ayında 0 kış lastiği alındı (235 45 19)
*Sarı fren kaliper kapağı takıldı ( Sadece görüntü amaçlı tabi :) )
*Jantlar Mat Bronza boyatıldı ( renkten pek memnun kalmadım yaza doğru değiştirebilirim)
*Karter muhafaza takıldı
*Tavan parlak siyah folyoyla kaplandı
*Ön ve arka opel logoları Plastidiple siyah kaplandı
*Son susturucu iptali yapıldı
*51binde 2. bakımını yaptırdım ( NGK BKR8EIX bujiler takıldı, Motul yağ konuldu)

Yapmayı düşündüklerime gelirsem:
*Jantlar Gun Metal ya da Parlak Siyaha boyatılcak/ Yeni jant alınacak, bunlar kışlık kullanılacak
*Ayna kapakları Siyaha kaplatılcak
*3.5 yay
*OPC bodykit (Belki)
*Soft Stage 1 yazılım

+ lar - ler :
*İç hacmi geniş : Normal 5kapı Astra HB den hem uzun hem geniş hemde bagajı büyük ( 380lt )
Diğer 2 kapılı coupe lerle kıyaslanamaz bile bu konuda
*Eşya saklama alanı çok : torpido geniş, far altı göz var, kol dayamanın altındaki göz büyük, vites arkasında 2 bardaklık onun altında gizli bi göz daha var, vites önünde geniş alan var, gözlüklük var
*Konfor bana göre çok iyi : Koltuklarda yükseklik, ileri-geri, baldır destek ayarı ve elektrikli bel destek ayarı var ve yarı deri, ortası terletmiyo.. Süspansiyonlar konforlu ancak yol tutuşdan gram ödün vermiyo.
*Yalıtım : Michelinlerle beraber düzgün asfaltta 0 ses, normal asfaltta da baya az yuvarlanma sesi var,Rüzgar yalıtımı 130 140dan sonra fln belki geliyodur, (egzosun tatlı bi sesi olduğundan dolayı pek hissetmiyorum rüzgarı)
*Performans : 1.6 180ps motor, turboyu 2200 2400 gibi tam dolduruyo ve güzel gidiyo, tabi araç biraz ağır ondan dolayı bi mini cooper s in 180 beygiriyle bu aynı hissettirmez :)
*Yol tutuş : 160+ la bile virajlara korkusuz giriyosunuz, lastiklerin katkısı büyük tabi ki bunda, esp de tamamen kapanıyo ancak bu lastiklerle patinaja düşmeniz bile zor, 2.viteste ıslak da olsa zemin sarmıyo hiç bi şekilde
*Yakıt : Aldığım ilk haftada yaktığım yakıtı söylemeye utanırım, daha normal uzun vadeli kullanımı konuşalım o yüzden :) .... Hiç basmassanız 2binde fln vites atarsanız min. gördüğüm yakıt 6.5 ama bu bayaaaa zorlama. Başakşehirden Hisarüstüne 33km lik yolu sabahleyin 7.2 le gitmişliğim var. Uzun yolda 120-140 bandında 8-8.3lt fln. 2saatlik ölümcül e-5 trafiğinde 9.5-10lt e çıkabiliyo. Uzun dönem yarı basmalı yarı ekonomili giderseniz 10-10.5lt ortalama.. Full basarım derseniz 12.5-13lt olur ortalama ki önermiyorum motora yazık :) ***** Ama ÖNEMLİ bi dipnot; yazılım yaptıran arkadaşlar da yakıt 1-1.5lt arası düşüyo söyliyim. Ben de yakın zamanda yaptırıcam, gidişi de baya iyi oluyo, yakıtı da..
*Kalite : Aracın iç mekanı normal astralarla birebir(koltuklar hariç), parça ihtiyacı olduğunda sıkıntı olmaz, dış kaportada ise 5kapılılarla ortak parçaları sadece kapı kolu ve ayna kapakları.. Geri kalan her şey farklı ve çok şık :)
Genel Görüş:
Araba çok yönlü bir cruiser, hem konforlu hem geniş hem performanslı hem de (az yakabiliyo), bütün istekleri karşılıyo. Alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim, 1.4 motorluları da var nasıl yürütür bi fikrim yok ama otomatikleri biraz yavaş diye biliyorum. Bu kasadan fazla olmadığı için kafa döndürme olayı fazlasıyla oluyo özellikle kırmızı rengin de bi etkisi var tabi. İlanlarda da fazla olmuyo çünkü 1 sefer alan her yönüyle memnun kalıyo ve uzun dönem kullanıyo. Ben de şuan satma düşüncesinde değilim çünkü bunu satacağım fiyata 0 araba yok sayılır 2.elde de donanım+performans+görünüş dengini bulmak imkansıza yakın.. Aracı merak eden, GTC alma düşüncesi olan varsa Başakşehir 4.etapta oturuyorum mesaj atar yardımcı olmaya çalışırım.
hocam selamlar 1.4 t sunu almayi planliyorum öncelikle 1 yildir kullaniyorsun kronik bir problemi var mi? yilda 15bin yol yapiyorum yakit onemli bi husus ayrica 1.4 t lerin lastik ebatlari ayni mi?

ogiology

Asfalt Kurutucu
21 Nis 2017
44
102
685
hocam selamlar 1.4 t sunu almayi planliyorum öncelikle 1 yildir kullaniyorsun kronik bir problemi var mi? yilda 15bin yol yapiyorum yakit onemli bi husus ayrica 1.4 t lerin lastik ebatlari ayni mi?
3seneyi geçti 45bin km civarı yol yaptım, hiçbir sıkıntı yasamadim. Aynı arabaya sahip bır arkadaş çevrem var, gtclerini satan herkes pisman, şimdi sattıkları fiyata da alamıyorlar. Şahsen ben çok memnunum ve ömürlük kullanmak üzere üstüne ekliyorum sürekli. 1.4t motorlar yakıt olarak 1.6t lerden az yakmiyo malesef çünkü arac bir hayli ağır ve 1.6t olanlar zorlanmadan yurutuyor. 1.4t lerin yüzde 99u otomatik 1 2 tane istisna var trde. Ve otomatik vitesi yavas calisiyo, Astra k lardaki otomatikle aynı. Manuel değişmem diyosan sıkıntısı yok ama. GTC lerden lastikler 18 standart 19 ve 20 opsiyon alinabiliyor, ama tavsiyem 1.4t alacaksan 18al araba iyice hantallasmasin. Kesinlikle ve kesinlikle AFL farlı olanlardan al, almayan bin pişman çünkü. Panoramik ön cam ve flexride şase de bulabilirsen omurluk kullanirsin sen de. Baska sorun varsa yaz seve seve cevaplarım, İstanbul icindeysen de gelip bakabilirsin, aklında fikir olusur

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Opel'de GTC'leri ayrı seviyorum, genelde opel pek sevmesem de. 5 kapılı modellerden tamamen farklı bir yapıda olması ve arka iz genişliği özellikle çok hoşuma gidiyor. Aracınızın da maşallahı var. Kilitli dif de mükemmel olacaktır. Pist videosunu umarım görürüz en kısa zamanda.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,062
6,940
5,020
github.com
Marka
BMW
Opel'de GTC'leri ayrı seviyorum, genelde opel pek sevmesem de. 5 kapılı modellerden tamamen farklı bir yapıda olması ve arka iz genişliği özellikle çok hoşuma gidiyor. Aracınızın da maşallahı var. Kilitli dif de mükemmel olacaktır. Pist videosunu umarım görürüz en kısa zamanda.
Kesinlikle öyle, HTC nin tasarımı premium bi markanın coupesi gibi. Apayrı duruyor 4 kapılısından sahibi uzun süre güle güle kullanır inşallah

BURAKGUNDUZ

Elit Apaçi
10 Eki 2016
64
30
970
3seneyi geçti 45bin km civarı yol yaptım, hiçbir sıkıntı yasamadim. Aynı arabaya sahip bır arkadaş çevrem var, gtclerini satan herkes pisman, şimdi sattıkları fiyata da alamıyorlar. Şahsen ben çok memnunum ve ömürlük kullanmak üzere üstüne ekliyorum sürekli. 1.4t motorlar yakıt olarak 1.6t lerden az yakmiyo malesef çünkü arac bir hayli ağır ve 1.6t olanlar zorlanmadan yurutuyor. 1.4t lerin yüzde 99u otomatik 1 2 tane istisna var trde. Ve otomatik vitesi yavas calisiyo, Astra k lardaki otomatikle aynı. Manuel değişmem diyosan sıkıntısı yok ama. GTC lerden lastikler 18 standart 19 ve 20 opsiyon alinabiliyor, ama tavsiyem 1.4t alacaksan 18al araba iyice hantallasmasin. Kesinlikle ve kesinlikle AFL farlı olanlardan al, almayan bin pişman çünkü. Panoramik ön cam ve flexride şase de bulabilirsen omurluk kullanirsin sen de. Baska sorun varsa yaz seve seve cevaplarım, İstanbul icindeysen de gelip bakabilirsin, aklında fikir olusur
hocam ilginiz icin tesekkurler kocaelindeyim mutlaka görüşmek isterim , şu anda oyle bi durumdayim ki 2007 fiestamı pert ettim kaskodan parasi gelicek , ya ayni paraya bi araba alicam yada 70 bin lira bandinda bi araba alicam . bu fiyat bandinda en cok istedigim aracta astra gtc. musait oldugunda bi kahve icmek isterim

ogiology

Asfalt Kurutucu
21 Nis 2017
44
102
685
Teşekkür ediyorum, inşallah yaza doğru pist gelebilir

ogiology

Asfalt Kurutucu
21 Nis 2017
44
102
685
Kesinlikle öyle, HTC nin tasarımı premium bi markanın coupesi gibi. Apayrı duruyor 4 kapılısından sahibi uzun süre güle güle kullanır inşallah
Evet 4 kapılı olan versiyonuyla kaporta olarak sadece, aynalar ve kapı kolları ortak, altyapı olarak da insignia aslında zaten. Hatta dünyada tek olan bı araç var, Rus bı firma yapimi, Insignia opc nin 2.8v6 motor ve tüm 4ceker sistemi Astra opc kasasına aktarılmis, altyapı aynı olduğu için sadece bı donor arabayla. YouTube'dan aratabilrsiniz, Astra opc 4x4 diye. Allah size daha iyilerini nasip etsin teşekkür ediyorum.

ogiology

Asfalt Kurutucu
21 Nis 2017
44
102
685
hocam ilginiz icin tesekkurler kocaelindeyim mutlaka görüşmek isterim , şu anda oyle bi durumdayim ki 2007 fiestamı pert ettim kaskodan parasi gelicek , ya ayni paraya bi araba alicam yada 70 bin lira bandinda bi araba alicam . bu fiyat bandinda en cok istedigim aracta astra gtc. musait oldugunda bi kahve icmek isterim
GTC gerçekten yerinde bı karar olur, ne zaman yolunuz İstanbul'a düşerse seve seve yardimci olmaya çalışırım, kahvemizi içeriz , muhabbetin ederiz aracın

FatihZengin

Takipçi
5 Kas 2019
1
0
10
32
Sakarya
Marka
Opel
@ogiology hocam yazılım yaptırdınız mı bu süre zarfında ve hangi firmaya yaptırdınız. Bu aralar yazılım yaptırma konusunda gidip geliyorum, Ankarada 2CR var fakat lokasyon olarak baya bir uzak bana. Bu araca Dr.Ecu yaptırıp sorun yaşayan oldu mu.

ogiology

Asfalt Kurutucu
21 Nis 2017
44
102
685
Merhabalar, 3senedir, yaklaşık 45bin kmdir, araçta dr.ecu yazılımı var, hicbir sıkıntı yaşamadım henüz yazılımla alakalı. Yaptırdığım için son derece memnunum. Tavsiye ederim

Son düzenleme:

selimcicekyurt

Selim
Profesör
10 Eyl 2016
766
1,134
2,320
23
İstanbul
Marka
Opel
Otopark'ı 2012'de takip etmemi sağlayan araba :D Maşallahı var aracınızın kazasız belasız binin inşallah. Banada nasip olur inşallah :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım