Oto Yıkama Açmak İyi Bir Fikir mi?

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Aklımda her zaman; düzgün iş kıyafeti giyimli, özel bez sıkma, bez yıkama aparatlı kovaların olduğu, müşteri memnuniyetinin en üst düzeyde olduğu, aracı yıkama alanına çekerken koltuklara bez serildiği, eldiven giyilerek çalışılan bir oto yıkamanın hayali oluyor. Keşke birisi çıkıp yapsa.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Aklımda her zaman; düzgün iş kıyafeti giyimli, özel bez sıkma, bez yıkama aparatlı kovaların olduğu, müşteri memnuniyetinin en üst düzeyde olduğu, aracı yıkama alanına çekerken koltuklara bez serildiği, eldiven giyilerek çalışılan bir oto yıkamanın hayali oluyor. Keşke birisi çıkıp yapsa.
O derece titiz iş yapanlar çoğu zaman detailingciler oluyor

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Tabiki iyi fikir. Ozellikle maliyeti 400 lirayi asmayan buna karsilik agzini 1.500 den acan seramikcilerle anlasir ve saf insanlari yakalarsaniz inanilmaz karli meslek.

asibey

Takipçi
13 Ocak 2019
3
0
10
Uzun zamandır oto kuaför açmak istiyorum. Yanlizca yıkama ve wax uygulama si. Seramik folyo pasta cila değil. Zira bir isi yapacaksan iyi bileceksin bilmedigin is icin eleman calistirmaya kalkarsan bir müddet sonra eleman olursun. Simsi gelelim yikama isine ben arabami kendim yıkarım bunun cevrem genelde farklı algılar. Halbuki begendigbe bir yıkama bulamamış olmam tek sebep. Ben arabada yanlizca auto finesse ve meguiars ürünleri kullanıyorum bana bir yıkama maliyeti 20 lira . Sırf almanyadan glorGl FM 50 getirttim köpük atıp on yikama için. Sonra çift kova . Şimdi benim heaahesa göre ben bir yikama acarsam bir araba yikamanin maliyeti yanlizca sarf malzeme olarak 15 TL buna kira stopaj muhasebe vergi bagkur ve eleman maaşı nida paylastirirsan bir araba 50 TL'nin altinda hakkıyla yikayamam. Simdi istanİst büyükçekmece gibi bir yerde kac kişi 50 TL ye araba yikatir
. Ben müşteri arabasını Kendi arabam gibi cizmeden en iyi sarf malzeme ile yikamak ve parmakla gösterilen bir yer olmak isterim .ama kaç kişi arabasina benim gibi değer verir . Son model BMW leri bol korsikli kopuklerle benzin istasyonları nda 5 liraya yikatan insanlar var. 20 yikamada maxsimum seramikten eser kalmaz haberleri yok... 1 yildir 1 kez kurumsal bir yıkamaya arabami yikatmak için gittim. Beni karsilayan kişi araba anahtarını alıp benim arabanin tavanına koydu. Hemen musade isteyip kactim. Kaciniz 50 liraya arabanizi yikatirsiniz

asibey

Takipçi
13 Ocak 2019
3
0
10
Cogu yıkamada slikon çekecekler ile on kurulama yapiliyor. Araba çizmeye birebir bir ürün . On koltuğa tek kullanımlık bir ortu konup cirlop gibi temiz kiyafetli bir yikama hayalim var. Adam araba kurularken arabaya dayaniyda ya kemeri ya mont fermuar i çiziyor. Dedigim gibi benim icin hayal . 50 liraya kimse araba yikatmaz

asibey

Takipçi
13 Ocak 2019
3
0
10
Toptan ucuza aldığımı var sayıp bir arabanın sarf malzemeleri ne bakayım.
Auto Finesse iron out. 4 TL
Meguiars wash wax 4 TL
Auto Finesse imperial 2tl
Meguiars endurance 3 TL
Auto Finesse sptriz 2 TL
15 TL yanlizca sarp malzeme gideri buna şu elektrik kira vergi eleman ücreti eklerseniz ne olur..

socialbkm

Düz Yol Gazcısı
9 Şub 2019
6
9
145
İstanbul
Marka
Audi

Tatarzapata

Asfalt Kurutucu
19 Şub 2019
109
79
585
37
Marka
Audi
Arkadaşlar konu içinde başka bir konuya yelken açmak gibi olacak belki ama. Bayilik tarzı mesela sonax bayiliği alınsa daha mantıklı olmaz mı gerçi fiyatlarını bilmiyorum ama müşterisi belli bir kesim olur ve hizmeti de

tequila

Profesör
12 Kas 2017
1,452
841
1,920
acacaksan dahi kurumsal sirketlerin oldugu bir yerde acmaya calis sirket araclari yaz kis yikatilir fis alinip gider gosterildigi icin mevsimsel gecisleriniz daha yumusak olur bizim sirket araclari yaz kis istisnasiz yikanir ama bir de isin diger boyutu sirket ile anlasma toplu yapilinca odeme gecikmesi olabiliyor bazen nakit donmuyor

aklk

Senkromeççi
3 May 2019
10
8
70
34
Marka
BMW
Yıkama alanında bir de kullanıcının kendi arabasını yıkayabileceği altyapıyı sağlamak düşünülebilir. Ben kendim yıkamayı tercih ederim çünkü şimdiye kadar işçiliğinden memnun kaldığım bir temizleme deneyimi olmadı.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım