Otomobilinizi Nasıl Tanımlarsınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

harun07

Yönetim
Editör
8 Eyl 2016
39
22
595
İstanbul
Herkesin otomobili ve otomobilinde hissettikleri birbirinden farklıdır. Herkes Golf kullanır fakat bir kişinin Golf'ten aldığı haz ile diğerinin aldığı haz aynı olmayabilir. Bu başlık altında sizlerin kullandığınız, sahip olduğunuz otomobilinizi anlatmanızı istiyorum.

Sizin otomobiliniz markası nedir, neden sizin için önemli, size neler hissettiriyor, neden böyle hissettiriyor?
Gerçekten neler yazacağınızı dört gözle bekliyorum.

Son düzenleme:

TSIDSG

Panpa
10 Eyl 2016
2,399
9,449
4,970
İstanbul
Konfor ve izolasyon yok benim arabamda eksik veya az değil direk yok.. tipi desem tipi de çirkin içi kaliteli mi hayır içi de aman aman kaliteli değil ama tüm bunların farkında olarak aldım ve almamın sebebi sürüş zevkinin yüksek olması, topgear ve autocar ın zamanında en iyi sürüş keyfi ve şase olarak belirlediği bir araç kullanıyorum, çokta mutluyum

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Ayten benim ailemden sonraki herşeyim. Onunla yapacağım bir çok hayalim var. Ilgaza tırmanmak, Karadenizi boydan boya kat etmek, Ege turu yapmak... Ayten benim hayallerimin imgesi. Kapıda durduğu sürece bu hayallerimi gerçekleştireceğimi düşünüyorum. O giderse tüm o hayalleriminde kaybolcağına inanıyorum. Ayten benim ailemden sonra tüm hayallerimin anahtarı gibi. Araba küçük ama manevi değeri benim için çok büyük. Her ne kadar ipler kopma noktasına gelmiş olsada, hayla kendisinde vazgeçemiyorum. Direniyorum.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Zamanında okuduğum yer ve gerçek anlamda ulaşımsızlık sebebiyle zorunlu otostoplarla ve kırk yılın başı keyfi saatlerde kalkan minibüsçülerin tavırları nedeniyle yemin ettim ilk paramla araba alacağım diye. Öğrenciliğimde birkaç kez kıyısından dönsem de bir türlü kısmet olmadı. Okul bitti ve 1 yıl sonra araba alabildim. Ana kriterlerim içine sığabilmem ve kliması olmasıydı. Ona göre bütçem dahilinde araştırdım. Aldığım araba bütçemi borç harç zorlayıcı en üst seviyedeki seçeneğimdi. İçerden ayarlanabilir aynalar, elektrikli camlar, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve elektrikli direksiyon beklentimin çok ötesindeki ihtiyaç fazlası lüks donanımlardı :) Çok şükür alabildim. İlk arabamdır kendisi.
Alabildim de, sadece motoru temiz, km'si azdı. Buna rağmen çok fazla masrafı vardı. Arabanın eksiklerini imkanlarım dahilinde tamamlamaya çalıştığım için değeri daha büyük.
Çok zor zamanlarımda beni kurtardı. Defalarca bana ev oldu. Bu forumun muhtemelen en iri insanıyım, ama defalarca içinde mışıl mışıl uyudum :)
Arabam çok cefakar. Elimden geldiği kadar kendisine bakmaya çalıştığım için o da elinden geldiğince bana baktı şimdiye kadar. Ağır arızalarında bile hiç yarı yolda bırakmadı. Sinyali stopları yakacak aküsü kalmadığında bile sanayiye kadar gitmeyi başardı. Zorunlu kısımları dışında arabanın kaportasına neredeyse hiç masraf yapmadığım için diri duruşu dışında dıştan yakışıklı bir tarafı yok. Geçmişten beri arabayı dinleyerek kullanan biri olduğum için zamanla birbirimizi iyice tanımamız kaçınılmazdı. Şimdi bayağı bayağı birbirimizle anlaşıyoruz diyebilirim.

Özetle arabamın bendeki izafi değeri o kadar yüksek ki, çok değer verdiğim rahmetli Süleyman Seba'nın adını verdim kendisine.

ali_tremonti

Panpa
8 Eyl 2016
1,610
1,940
2,570
26
Zamanında okuduğum yer ve gerçek anlamda ulaşımsızlık sebebiyle zorunlu otostoplarla ve kırk yılın başı keyfi saatlerde kalkan minibüsçülerin tavırları nedeniyle yemin ettim ilk paramla araba alacağım diye. Öğrenciliğimde birkaç kez kıyısından dönsem de bir türlü kısmet olmadı. Okul bitti ve 1 yıl sonra araba alabildim. Ana kriterlerim içine sığabilmem ve kliması olmasıydı. Ona göre bütçem dahilinde araştırdım. Aldığım araba bütçemi borç harç zorlayıcı en üst seviyedeki seçeneğimdi. İçerden ayarlanabilir aynalar, elektrikli camlar, uzaktan kumandalı merkezi kilit ve elektrikli direksiyon beklentimin çok ötesindeki ihtiyaç fazlası lüks donanımlardı :) Çok şükür alabildim. İlk arabamdır kendisi.
Alabildim de, sadece motoru temiz, km'si azdı. Buna rağmen çok fazla masrafı vardı. Arabanın eksiklerini imkanlarım dahilinde tamamlamaya çalıştığım için değeri daha büyük.
Çok zor zamanlarımda beni kurtardı. Defalarca bana ev oldu. Bu forumun muhtemelen en iri insanıyım, ama defalarca içinde mışıl mışıl uyudum :)
Arabam çok cefakar. Elimden geldiği kadar kendisine bakmaya çalıştığım için o da elinden geldiğince bana baktı şimdiye kadar. Ağır arızalarında bile hiç yarı yolda bırakmadı. Sinyali stopları yakacak aküsü kalmadığında bile sanayiye kadar gitmeyi başardı. Zorunlu kısımları dışında arabanın kaportasına neredeyse hiç masraf yapmadığım için diri duruşu dışında dıştan yakışıklı bir tarafı yok. Geçmişten beri arabayı dinleyerek kullanan biri olduğum için zamanla birbirimizi iyice tanımamız kaçınılmazdı. Şimdi bayağı bayağı birbirimizle anlaşıyoruz diyebilirim.

Özetle arabamın bendeki izafi değeri o kadar yüksek ki, çok değer verdiğim rahmetli Süleyman Seba'nın adını verdim kendisine.
Araba neydi :D

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Ihtiyarla aram iyidir arada sırada kızdırıyor tabi ama oda yaşlılığına veriyorum.ehliyeti ilk aldığımda acemiliğimi sonraki 2 yılda artistliğimi cekti ankaraya giderken aramıza kara kedi girdi ve yeni bir arabayla gittim sonrasında duydumki yeni ev alabilmemiz için eski evimizle beraber satılacakmış hemen geldim ne eski evi ne arabayı satmayın alın kara kediyi satın dedim kellesini kurtardım sonrasında mersine döndüm ve kendisiyle düzeyli ilişkimize devam ediyorum.mesela dün kliması bozuldu 4.seviyeden baska bir yerde çalışmıyor ama canı sağ olsun o beni gençken sırtında tasıdı simdi ihtiyarladı bakma sırası bana gecti.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,191
45,762
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Mk2 98 model mondeo'dan sonra duygusal bir bağ kurabildiğim, çok beğendiğim, daha emin ve iyi şekilde viraj alabildiğim başka bir aracım olmadı da kullanmadım da. O yüzden ne yazıktır ki kullanmayı özlediğim, duygusal bağ kurabildiğim araç artık elimde olmayan ve bir daha da olmayacak bir araçtır.

Mehmet

Profesör
7 Eyl 2016
5,850
12,558
4,970
24 yıllık dostlugumuz oldu kendisiyle çok cefamızı çekti. Yaşının verdigi yorgunlukla tabi masrafları oluyordu ama birkere bile sorun çıkardıgında kapısını bile hızlı kapatmadık.Babamın oto tamir işiyle ugraşması nedeniyle ne motorunda ne şanzımanında ve alt takımında en ufak bir sorunda sorunun hemen çözülmesine gayret ettik. Yagmura,çamura,karlı yollara kısaca bir otomobilin imkanı dahilinde girebildigi heryere girdik ve çok şükür güzelce çıktık.Onun yollarda tabiri caizse uçan halı efektiyle gitmesini,yumuşacık koltuklarını bize hissettirdigi sürüş keyfini hiç unutmayacagım.Güle güle güzel dostum.( 1972 Ford 17m station wagon)

Cihat58

Profesör
9 Eyl 2016
305
196
1,145
25
Kayseri
Focus 3.5 aramız iyi sayılır öne oturunca seviyorum ama arkadaki şaft tüneli ve kısıtlı diz mesafesi sevgimi baltalıyor

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Yerden yükseltilmiş, motoru sökülüp elektrikli süpürge konmuş warm hatch gibi. tutuş limitini geçene kadar yola iyi tutunuyor, yolda yaylanmadan, gidiyor ortalamadan daha sert bir şasi var falan seviyorum kendisini. motoru da fena değil aslında 160'e kadar iyi yürütüyor (sonrası rüzgar ve şanzıman direnci yüzünden çok boş) ama iş durmaya gelince frenleri baya bi kötü.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
Malzeme kalitesi fetişim var ayıptır söylemesi. Her bindigimda torpidonun altında bile olan yumusak plastikleri elleyerek bu fetişimi bana zirvelerde yaşatır. Yalıtımı beni bazen üzer hatta sinirlenip kızarım sen niye içeri ses alıyorsun diye, bunu dedikten sonra önümüze keskin bir viraj gelir ve yola zamk gibi yapışır bu sayede o rüzgar sesini bana az da olsa unutturur. Kadranlardaki oyunları benim gibi playstation jenerasyonundan olan kişileri çok mutlu eder ve beni de her bindiğimdeki oyunları mutlu ediyor. Yakıt tüketimini de çok seviyorum. Kısacası "Passarati" mizi çok seviyorum. Tiguan hakkında birşey söyleyemeyeceğim çünkü kendisi daha çok yeni ama bindigim de her zaman gülerek biniyorum.

anl_akl

Panpa
8 Eyl 2016
1,247
3,438
3,720
Ankara
3500'ü geçtikten sonra çift boğaz weber karbüratör ün sayesinde yaşattığı mükemmel his bir de benzin de kullanıldığı zaman günümüz bilgisayarlarının en düşük versiyonlarını kalkışta tokatlama potansiyeli.
edit: Eğer kötü çocuk olursanız bazen egzoz patırtıları da duyabilmeniz mümkün.

Son düzenleme:

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Benim icin vazgecilmez eski arabam olan opel astra 99 kasa cd versiyonuydu. bakmayin benim dedigime araba pederin ama ara sira veriyordu .kadikoy feneryolu ara sokaklarinda bi hafta boyunca her sabah 5 te kalkip o arabayla dur kalk park ogrendim.zaten o arabanin manuel keyfini hala ararim.sonra yas geldi ehliyet derken basladik ortak kullanmaya. ara sira ufak tefek ariza veriyordu ama sonra buyuk bir motor arizasindan sonra masraf cikarmaya baslamisti.zaten o arabayi 1 gunde satmistik. 2011 de sattik 45 bin km de olan tek astra idi alan adam inanamadi hatta servise goturdu orjinal dendi sonra pazarlik yapmaya kalkan adam bakti telefonlar susmuyor koyulan ilan fiyatinin 2 milyar ustunu teklif etmisti . gecen senelerde ogrenmistim safranboluya satilmis. geldim 26 yasima ufaktan hayatimizi degistirmeye basladik ama o arabanin yeri ilk kullanis ilk arabayi tanimak sanayide dostlar edinmek cok baskaymis. su an o arabayi bulsam hemen alirim cunku o kadar ani ya asla paha bicemem.

Zulfadli

Mehmet
Profesör
1 Eki 2016
103
193
1,185
Ankara
Marka
Hyundai
11 yıllık tosunla (tucson) 2 buçuk yılı geçti tanışıklığımız;.
Malzeme kalitesini unutturuyor izalasyonu,
Kimisine gır gır gelsede kışkırtıyor beni ses tonu.(crdi)
Yaksada bu aralar onbir oniki,
Dört çeker deyip avuturum kendimi.
Kimine göre virajda çok yatıyor,
Bence ise onu sırtından atıyor.
Kilitledimmi diferansiyeli olur bana unimog,
Kar üzerindeyse yanından geçemez levorg.
Sallamam bana ne, kapı sesi aç yada tok,
Duruşu olsun yeter bana ok gibi ok...
(Aslında trekking ayakkabısı gibi duruyor :) )

ementess

Asfalt Kurutucu
11 Kas 2016
13
6
595
Sakin kullanımda çok yakar,
Bastımı güzel kaçar ama dahada çok yakar,
Dip gaz motor sesini duysan dersin ferrari,
Yok ama o Hyundai :)
Azcık vardır trim sesi, bozuk yollarda delirtir seni.
Süspansiyonu sert kendi mert,
Dedim ya o bir Hyundai :)

Valla üstteki arkadaştan esinlenip dedim zorlayayım bende bi şiir :) Benimkisi otomatik i20. Çok yakıyor hıyarağası

123456mtn

Panpa
8 Eyl 2016
1,211
2,491
3,770
Sivas
Marka
Caterham
Her türlü az yakar
Bassan anca sana bakar
Gittiği yol her tepeyi aşar
Ah benim Cefakar 307'im

Her kasisi yutarsın,
Söyle neden küçük darbe de şaşarsın,
Söyle neden tak tuk vurursun
Ah benim Cefakar 307'im

Şaranpolden uçarsın,
Tretuvarı aşarsın,
Söyle küçük darbe de neden şaşarsın,
Ah benim cefakar 307'im

Bassam gitmessin,
Bassan durmasın,
Kayınca kendini toplarsın,
Ah benim cefakar 307'im

Cd'in var sanki süs için,
İsyanım bozduğun basslar için,
Söyle neden üste çıkamazsın,
Ah benim cefakar 307'im

Baksan aslında 1150 kilo,
Aslında aslan geçilmiyor kediliğinden,
Söyle neden bu kadar incesin,
Ah benim cefakar 307'im

Plastiğin kaliteli,
İşçiliğin rezalet,
Her gün temizlerim etmezsin minnet,
Ah benim cefakar 307'im

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım