OTOPARK takipcilerinin yas dagilimi

Kac Yasindasiniz?

• Kullanılan toplam oy
    79
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

saracer

Panpa
Destekçi
6 Kas 2016
1,239
5,027
4,470
40
Istanbul & Basra (Irak)
Marka
Lexus
Otomobil bu forumdaki herkes icin bir tutku elbette, neredeyse hepimizin icin ayagimizin pedallara erdigi yaslarda basladi.
Kabaca takipci profilini cikarmak amaciyla basit bir anket yapmak istedim, istirakinizi bekliyorum.

fatih yavuz

Profesör
8 Eyl 2016
559
1,083
2,320
İstanbul
Marka
Saab
Otoparkla 17 yaşında iken tanıştım o zaman bmw ciydik bulduğumuz arabayla yanlamak isteyen azıcık arka getirince gaza gelen ergendik. Şimdi 22 yaşındayım Mercedes'ci olduk, sağ şeritten orta şerite geçitk vel hasılı içimiz geçti 5 yılda. Ergenlik güzeldi.. :D

cgkya

Profesör
16 Eyl 2016
293
447
1,395
Epey genç bir tayfa varmış ya. İyi bir şey tabi sonuçta trafik yaşamına dair faydalı bilgiler paylaşılıyor burada. Keşke sokaktaki tüm apaçiler böyle forumlarda vakit geçirebilse.

EmreKRC

Profesör
8 Eyl 2016
824
3,018
3,820
İzmir - Denizli
Yaşım 22. içimde acayip bi apaçi ruhu var ama bilinçli olanından :D Bulduğum müsait yolda inadına yan alayına isyan modunda iken dar ve çoluk çocuğun nerden çıkacağı belli olmayan yerlerde korkarak gaza basan biriyim. Cenk abinin de dediği gibi akıl yaşta değil başta modunda biriyim.

Porsche

GALERİCİ
8 Eyl 2016
11,127
23,291
6,520
İstanbul
Marka
Zirai Traktör
biz de ilk postu okuyup bir kenarda ağlıyorduk :D Öğrenmeye en açık olan gençlerdir. Birilerinin makatında beyaz kıl çıkmış hala atıp tutuyor maşallah :D
Allah affetsin sesli güldüm valla :D:D. 16 yaşındayım 14 yaşından beri Otopark.com'un takipçisiyim aynı zamanda da farklı bir internet sitesinde otomobil editörlüğü yapıyorum. Ama ehliyetim yok ve ünal turan tayfasından olan arkadaşlarıma doğruyu öğretmeye çalışıyorum ama nafile :(.

Son düzenleme:

TheAMG56

Panpa
7 Kas 2016
506
2,940
4,220
32
İstanbul
Marka
Renault
Çoğunluk ya ehliyeti olmayan ya da yeni ehliyet alıp kendini ralli pilotu sanan tayfa. :D
Komik he :rolleyes:

Akil yasta degil bastadir. Genclerin hevesini kirmamak lazim :)
Epey genç bir tayfa varmış ya. İyi bir şey tabi sonuçta trafik yaşamına dair faydalı bilgiler paylaşılıyor burada. Keşke sokaktaki tüm apaçiler böyle forumlarda vakit geçirebilse.

Bakınız: Adam olmak nedir? Nasıl yapılır? :)

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,185
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Yaş dağılımı önemli değil de, bilgi ve tecrübe dağılımı çok fark yaratıyor. Arabalar hakkında söküp toplayacak kadar usta değilsem de çok boş olmadığımı düşünürüm. Ama yeri geliyor, burada benden 10-15 yaş küçük gençlere bir sürü şey danışıp bir sürü yeni şey öğreniyorum. Sağ olsunlar hiçbiri de yaşından başından utan demedi şimdiye kadar, bilmediğim konular oldu mu hemen hepsi yardımcı oluyor :)

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
20 yaşındayım, 3-4 senedir otopark takipçisiyim, yaşların genç olması veya ehliyet olmaması burada bulunmaları, konu açmaları, fikirlerini belirtmeleri için engel değil. Çok küçük yaştan beri araba kullanan biriyim, araba konusunda da bilgim o zamanlardan beri vardı ufak tefek. Gençlerimiz gidip apaçi apaçi takılacağına, sokak aralarında altındaki Şahini 200 beygir sanıp gazlayacağına burada bilgili abilerimizi örnek alarak efendi arabacı oluyorlar, sadece onlar için de değil bizim yaş grubumuz için de geçerli, @CenkGs @berkertekin @stan aklıma gelen bu abilerim ve daha fazla abilerim var. Bize her konuda örnek oluyorlar.
@AlkanExclusive hocam çoğu konuda sert şeyler yazdığınızı ve forumdaki kişilerin bazılarını kırdığınızı düşünüyorum, biraz daha ılımlı yazabilirsiniz. Saygılar.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,898
2
24,175
5,320
İzmir
Marka
Toyota
22 yaşındayım 2013 yılından bu yana otopark'ı takip ediyorum.Forumda takılmak fikri bana uzaktı ta ki buradaki ortamı ve bilgi seviyesini görene kadar.Hatta çoğu forum kullanıcısının yaşını 25 ve üstü olarak tanımlamıştım kafamda.Gerçek yaşlarını aramızda sıcak bir hukuk oluşunca farkettim.Mesela @gtepro daha liseliymiş. @bedirhan. üniversiteye hazırlanıyormuş. Şu an listeyi uzatmamak için yazmadığım bir sürü arkadaşım var yaşından büyük olgun akla sahip.
Sonuç: Burdaki ortamın seviyesini yaş ölçüt alınmadan çok kaliteli olarak görüyorum.
Ayrıca @Ugur un dediğine eklemek istediğim 2 söz var.Sizin @AlkanExclusive yorumunuzu gördüğüm her başlık altında ufak-büyük bir infial yaratan tarzınız var.Jean Jacques Rousseau sosyal sözleşmesinde ''İnsan doğada yalnız başına hayatta kalabilir fakat konfordan uzaktır. Bunu sağlamak için toplum dinamiklerine ayak uydurarak konforu yakalayabilir ; topluma ayak uydurmayan insanların konfordan yoksun doğaya dönmelerinin de bir sakıncası yoktur'' tarzında özet geçer. Belki ''sosyal sözleşme'' karakteriniz budur fakat bu topluluğun karakteri gereği sert mizaçlı söylemleriniz bu topluluğun karakteriyle bence bağdaşmıyor.Naçizane bir otopark üyesi olarak düşüncelerim bunlar..

Son düzenleme:

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
20 yaşındayım, 3-4 senedir otopark takipçisiyim, yaşların genç olması veya ehliyet olmaması burada bulunmaları, konu açmaları, fikirlerini belirtmeleri için engel değil. Çok küçük yaştan beri araba kullanan biriyim, araba konusunda da bilgim o zamanlardan beri vardı ufak tefek. Gençlerimiz gidip apaçi apaçi takılacağına, sokak aralarında altındaki Şahini 200 beygir sanıp gazlayacağına burada bilgili abilerimizi örnek alarak efendi arabacı oluyorlar, sadece onlar için de değil bizim yaş grubumuz için de geçerli, @CenkGs @berkertekin @stan aklıma gelen bu abilerim ve daha fazla abilerim var. Bize her konuda örnek oluyorlar.
@AlkanExclusive hocam çoğu konuda sert şeyler yazdığınızı ve forumdaki kişilerin bazılarını kırdığınızı düşünüyorum, biraz daha ılımlı yazabilirsiniz. Saygılar.
Yazmanın en büyük sorunu da bu değil mi zaten? Ses tonu yok, mimik yok. Gayet iyi niyetle yazdığım birçok şey nasıl sert olarak anlaşılıyor ya da insanlar bunlara kırılıyor anlamak güç.

Bol bol smiley kullanmadığım ve geyik başlığına uğramayıp "eğlenmediğim" için olabilir. Ya da kırılanın bunu insan gibi ifade edebileceği yerde bel altı vurup, adamlık sorgulaması daha kabul edilebilir şey demek ki... Avukatlık yapanlara ise hiç değinmiyorum bile.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
22 yaşındayım 2013 yılından bu yana otopark'ı takip ediyorum.Forum da takılmak fikri bana uzaktı ta ki buradaki ortamı ve bilgi seviyesini görene kadar.Hatta çoğu forum kullanıcısının yaşını 25 ve üstü olarak tanımlamıştım kafamda.Gerçek yaşlarını aramızda sıcak bir hukuk oluşunca farkettim.Mesela @gtepro daha liseliymiş. @bedirhan. üniversiteye hazırlanıyormuş. Şu an listeyi uzatmamak için yazmadığım bir sürü arkadaşım var yaşından büyük olgun akla sahip.
Sonuç: Burdaki ortamın seviyesini yaş ölçüt alınmadan çok kaliteli olarak görüyorum.
Ayrıca @Ugur un dediğine eklemek istediğim 2 söz var.Sizin @AlkanExclusive yorumunuzu gördüğüm her başlık altında ufak-büyük bir infial yaratan tarzınız var.Jean Jacques Rousseau sosyal sözleşmesinde ''İnsan doğada yalnız başına hayatta kalabilir fakat konfordan uzaktır. Bunu sağlamak için toplum dinamiklerine ayak uydurarak konforu yakalayabilir ; topluma ayak uydurmayan insanların konfordan yoksun doğaya dönmelerinin de bir sakıncası yoktur'' tarzında özet geçer. Belki ''sosyal sözleşme'' karakteriniz budur fakat bu topluluğun karakteri gereği sert mizaçlı söylemleriniz bu topluluğun karakteriyle bence bağdaşmıyor.Naçizane bir otopark üyesi olarak düşüncelerim bunlar..

"Her başlık altında"
sözü oldukça iddialı oldu. Yanlış bilinen doğrulara atıfta bulunmak ancak karşımızdakinin hala aynı yanlışta ısrar etmesini görmek, bunu düzeltmek için birçok şey yazıp tek kelimelik ya da tek cümlelik cevaplar almak "infial yaratmak ise" üzgünüm söylediğin şey bunu karşılamıyor. Karşımdakinin neyi nasıl anladığı ile ilgili bu sorundur bu. Anlama yeteğini benim düzeltme gibi bir şansım yok zaten.

Kusura bakmayın ama bende çoğu başlık altında "aslkdalsndl :D" gibi mesajları okumaktan yoruldum.

Jean Jacques Rousseau sosyal sözleşmesinde sadece bahsi geçen noktaya değinmemiştir. Özgürlük, Eşitlik, Mülkiyet, Adalet ve Kanun, Egemenlik ve Genel İrade ve son olarak Doğal Yaşam'ı temel kavramlar olarak ele almıştır. Kaldı ki söylediği şeyin esas karşılığı aşağıdaki gibidir.

DOĞAL YAŞAM:
"Rousseau, özgün düşüncesini oluştururken, benzeri diğer düşünürlerde olduğu gibi "doğal yaşama" varsayımından yola çıkmıştır. Doğal yaşama döneminde, o zamanın insanı bütün gereksinmelerini kendi başına karşılayabilme gücüne sahip olduğundan dolayı diğer insanlara muhtaç değildi. Doğa ve doğanın nimetleri bütün insanlara yetiyordu, dolayısıyla bu dönemde insanlar arasında her hangi bir çekişme veya çatışma söz konusu olmamaktaydı. Doğal insan her hangi bir kişiye veya nesneye bağlı olmadığından ve düşünme olayıyla da yakından ilgilenmediğinden dolayı, kalbi mutlulukla doluydu. Bu dönemde, doğa herkese yettiğinden, mülkiyet ve insanlar arası ilişkiler gelişken olmadığından dolayı eşitsizlik ve hukuk kuralları yoktu. Doğal insanın ölçüsü kendisiydi ve bağımsızdı. "Ormanlarda avare dolaşan, hiç bir hüneri olmayan, konuşmayı bilmeyen, evi-barkı, savaşları, bağlantıları olmayan, hemcinslerine ya da onlara zarar vermeye hiç gereksinmesi olmayan, hatta onlardan hiç birini tanımayan, çok sayıda tutkusu olmayan, kendi kendine yeten vahşi insan, sadece bu duruma uygun duygulara ve bilgilere sahipti". Ancak her şey böyle sürüp gitmedi. İnsanlar çoğalınca ve toprak bölüşülünce, gittikçe "uygarlık" kökünü kurmaya başladı. Derken, mülkiyet ve bunun doğal sonucu olarak eşitsizlik çıktı ortaya.
Yozlaşmanın başlıca nedenlerinden birisi eşitsizliktir. Eşitsizliği, hak ve haksızlık kavramlarını getiren, ve bencilliği yerleştiren özel mülkiyet olgusu olmuştur. Geriye, doğal duruma dönülemeyeceğine göre, kültürü yeniden doğaya yaklaştırmakla, şimdiye kadar ki gelişmenin olumsuz sonuçları bir yere kadar da olsa giderilebilir. Bunun için de, bir yandan insan tüm yanlarını geliştirecek doğal bir eğitimle yetiştirilmeli; öbür yandan da toplumun, herkesin doğal haklarını güvence altına almış bir biçimi olmalıdır."

Yani senin belirttiğin şekliyle "bu tarzınla buraya ait değilsin, geldiğin yere geri git" anlamı taşımamaktadır. Kaldı ki aynı kuramda yukarıda saydığım maddeleri de araştırarak göz önüne alırsan senin önermenin tam karşılığının nasıl olduğunu inşallah tam olarak anlayabilirsin.

Ama senin anladığın şekliyle gidecek olursak, haklısın. Konumuzun otomobil, motorsiklet gibi taşıtlara olan tutkularımız, platformumuzun otomobil yayıncılığı olduğu bir yerde "geyik" başlığı 900 sayfayı geçmiş, bencede buranın "konforsuz doğadan" bir farkı yok (yani olması gerekenden çok uzakta olduğu bir gerçek).

Son düzenleme:

Ugur

Panpa
Destekçi
Beta Programı
10 Eyl 2016
2,295
6,325
4,270
.
Yazmanın en büyük sorunu da bu değil mi zaten? Ses tonu yok, mimik yok. Gayet iyi niyetle yazdığım birçok şey nasıl sert olarak anlaşılıyor ya da insanlar bunlara kırılıyor anlamak güç.

Bol bol smiley kullanmadığım ve geyik başlığına uğramayıp "eğlenmediğim" için olabilir. Ya da kırılanın bunu insan gibi ifade edebileceği yerde bel altı vurup, adamlık sorgulaması daha kabul edilebilir şey demek ki... Avukatlık yapanlara ise hiç değinmiyorum bile.
Yazdığınız çoğu şey eleştirisel, yanlış anlamayın eleştirmek her zaman iyidir bence ama yazdığınız konularda hep eleştirmeniz ve dediğiniz gibi smiley kullanmamanız forumda sert biri olarak algılanmanıza neden oluyor.
Ayrıca bence önyargınız var biraz, geyik başlığına ben de uğramam, 2 ayda bir girer hal hatır sorar çıkarım ve forumda sevilen biri olduğumu düşünüyorum ki girmek isterseniz kimse size neden buraya geldiniz demez ve terslemez. Ayrıca neden girmediniz diye sizi de terslemez.
Sizin yaptığınız ağır eleştiriye yine ağır bir cevap geldi hocam, ben sizin yaptığınız yorumu da gelen cevabı da desteklemiyorum, sonuçta burada yanlışı başlatan sizsiniz ve devamında ağır bir cevap geldi. Yaşça bizden büyük biri olarak bizi ve bizden küçükleri heveslendirmeniz, ülkenin geleceği olan gençlerin hevesinin önünü açmak gerekirken siz dışlamış gibi eleştiride bulundunuz. Bu şartta tabii ki genç olan kişi de @CenkGs gibi abilerin yapıcı, destekleyici yorumlarını destekleyecek. Daha dün haberlerde gördüm hocam, madde kullanma yaşı 10 a kadar düşmüş ve Avrupa'da maalesef birinciyiz, bu gençler neden madde kullanıyorlar, tabii ki büyükleri tarafından dinlenmedikleri, dışlandıkları için. Sevdiği için foruma giriyorlar, şakalaşıyorlar ama siz engel olmaya çalışıyorsunuz bir nevi. Bunu da seviyeli yapıyorlar bakın dikkatinizi çekerim, geyik başlığı onun için var.
Eleştirinizi her zaman yapın, her zaman fikrinizi belirteceksiniz ki farklılıklar olacak ancak lütfen kırıcılık yapmayalım ikisi farklı şeyler siz de biliyorsunuz.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım