Partikül filtresini iptal etmeyelim de ne yapalım?!

Tokatlı60

Hamza
Elit Apaçi
10 Haz 2021
129
57
785
22
İstanbul
Marka
Yok
Arkadaşlar arabanın partikül filtresi dolmuş temizleteyim dedim, usta ki iki ay sonra tekrar dolar bana küfredersin iptal et dedi. Temizlemesi de iptal etmesi de aynı para. Ucuz birşey olsa değiştirelim de biliyorsunuz fiyatlarını. Ne yapayım ben şimdi?

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,052
3
4,974
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
500 km de bir yüksek devirde sabit hız gidilemeyecekse başa bela oluyor doğru,ama doğa için önemli,dolan partiküller eğer filtre olmasaydı direkt dışarı atılacaktı.Bu da arabanın Euro 5-6 dan Euro 3 e inmesi demek.Üreticiler DPF ile çuvalladılar,bunu başka bir şekilde önlemek gerekiyordu,dpfli aracım olmamasına rağmen zorluğunu düşünebiliyorum.Ben olsam ilk temizletip sonra tekrar dikkatli kullanım sergilerdim,olmuyorsa yapacak bir şey yok iptal etmekten başka.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
909
1
1,764
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Ustanın iptal ısrarı şundan ötürü olabilir. İçindeki malzemenin ölüsü bile 1.5 2k yapıyor. Ve eğer araç sahibi bilmiyorsa hem iptal işleminden hem de malzemeden dolayı para kazanıyorlar. Ustanın tepkisini ölçmek adına içindeki seramikleri istediğinizi belirtin bakalım ne diyecek?

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,302
1
9,457
4,970
kocaeli
Ustanın iptal ısrarı şundan ötürü olabilir. İçindeki malzemenin ölüsü bile 1.5 2k yapıyor. Ve eğer araç sahibi bilmiyorsa hem iptal işleminden hem de malzemeden dolayı para kazanıyorlar. Ustanın tepkisini ölçmek adına içindeki seramikleri istediğinizi belirtin bakalım ne diyecek?
Egzoz katalizatöründe de (yani katalitik konvertör) aynı durum geçerli.

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
797
1,559
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Arkadaşlar arabanın partikül filtresi dolmuş temizleteyim dedim, usta ki iki ay sonra tekrar dolar bana küfredersin iptal et dedi. Temizlemesi de iptal etmesi de aynı para. Ucuz birşey olsa değiştirelim de biliyorsunuz fiyatlarını. Ne yapayım ben şimdi?

Ustanızı tanımıyorum ama iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum. Yollarda Euro 6'ya sahip binlerce dizel araç var. Hepsi iptal mi ettiriyor ?

Düzgün bir yerde temizliğinizi yaptıktan sonra sağlıklı kullanım yaparak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Servise ne zaman gitsem dpf temiz oluyor. Sebebi uzun yola çıkıyor olmam. Bu dpf, egr iptallerinin suç olması gerek !

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,775
3
9,721
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Doğru olan yazılmış selamlarımla.

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
797
1,559
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia

Şöyle bir hikayede paylaşayım sizinle.

Şuan aracımın PM sensörü bozuk ve motor arıza ışığı yakıyor. (Partekül madde sensörü) Değişim maaliyeti yaklaşık 3500 TL. Çözüm önerisi DPF'yi iptal etmek. Ancak bunu kesinlikte tasvip etmiyorum. Doğru bulmuyorum. Param olunca değiştireceğim.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,282
45,925
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Bir ürüne sahip olmadan evvel onun kullanım maliyetlerini araştırıp düşünerek almak gerekiyor. Nasıl ki bakıp bakamayacağınızı hesap etmeden çocuk yapmamak lazımsa, ürün sahibi olmadan önce de durum böyle. Ne yazık ki maddi durumlar hemen herkeste sıkıntılı. Böyle bir durumda maddi gücümüz o ürünü kullanmaya yetmeyecekse daha uygun kullanım maliyeti olan ürünlere yönelmek gerekecek.

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,814
1
4,142
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Konuda arkadaş yol yordam sormuş, destek istemiş, herkes bilgili olmak zorunda değil, sanki sökmek isteyen oymuş, dpf iptali yapmış gibi yorum yapan, linç etmeye çalışanlar olmuş.

Ülkemizde maalesef motorinler euro 5 kalitesinde değil hala. benzinler de sözde 95 oktan, gerçekte 90-92 oktan, benzinli yüksek performanslı arabalarda da avans vurma, vuruntu vs olabiliyor. dizeller de bu yüksek kükürt oranı sebebiyle dpf'i kısa sürede tıkıyor. iyi bir fiziksel temizlik yapıp, sonrasında arada rejenere edebilecek şekilde düzenli kullanmak en önemlisi. kısa süreli, trafikli kullanım dpf'in baş düşmanı

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım