KAPALI Peugeot 3008-GronlandX-Tuscon

emredagdeviren

Takipçi
31 Ocak 2019
4
2
20
Arkadaşlar selamlar.Araniza yeni katıldım. Araçlardan bugune kadar pek birsey anlamazdım ama raporla ilk aracımı almaya karar verdim.Yaklasik 1 aydır araştırıyorum ama bir adim öteye gidemiyorum. Artık ciddi anlamda yoruldum. Yardımcı olursanız gercekten sevinirim.(Dizel otomatik bakıyorum)

Peugeot 3008-> Bu arabaya bayıldım. Buna bindikten sonra hiçbir araba ilgimi cekmiyor. Ama çevremdekiler yuzunden alamıyorum. İkinci elde zarar eder, cok arıza çıkarır peugeot’a güvenilmez gibi söylemler var.

GronlandX-> Herkes Opel diyor ama ben Opeli gercekten anlamıyorum. 2018 ful donanımlı araçlarının konsol tasarımı 20 yıl öncesi gibi. Marka algısı ve kalitesi disinda ben begenemedim ama siz ne dersiniz?

Tuscon-> Dizel otomatiği oldukça güzel duruyor ama fazlaca araştıramadım.

emustafa

Düz Yol Gazcısı
15 Kas 2018
42
44
145
Bu araçlar içinden 3008 i alırım ben olsam. Tasarımı çok güzel. Herkes Opel diyor demişsiniz de opelle Peugeot aynı alt yapıyı kullanıyor bildiğim kadarıyla. Opeli PSA satın aldı.

EVA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

efrknakmn

Senkromeççi
30 Ocak 2019
3
1
95
İyi gunler öncelikle, çevrenizin dediğinin aksine bence Opel Grandlandx 3008'e nazaran daha çok değer kaybı yaşatır. Aynı araçlar fakat 3008'de i-cockpit olayı var bence 3008 daha özenilmiş bir araç. Gelelim Hyundai Tucson'a;
Heybetli görünüşüyle rakiplerine nazaran SUV'a bindiğinizi hissettiren bir araçtır kendileri. Ferah, geniş, konforlu ama malzeme kalitesi biraz kötü ama hiç ses gelecekmiş gibi bir tarafı yok.Ben bu 3'lü arasından 3008'i alır yoluma bakarım.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,911
2
24,208
5,320
İzmir
Marka
Toyota
3008---> Bu sene neredeyse Nissan QQ kadar satmış araba.650 kadar ikinci el ilanı var.Zarar etmezsiniz. Çok arıza çıkarır söylemleri bu motor ve şanzıman için geçerli değil kanımca.Ancak İç plastik ve kumaş trimler dahil herşey gözümde soru işareti PSA grubu olmasından dolayı.

Grandland X ----> 3008 de zarar etme çekinceniz varsa eğer Grandland X için daha çok bu korkuyu yaşamalısınız.İlan sayıları zayıf model daha yeni. Evet 3008 le herşeyleri ortak gibi duruyorken iç mekan 7 yıl geride algı oluşturuyor.Ancak 3008 de vereceğiniz parayla daha dolusunu alabilirsiniz Grandland X in.

Tucson: Çift kavrama şanzımanı için tehlike çanları çalıyor.Yüksek torklu dizel ünite ile Ağır kasası arasında aktarmaya çalışırken sık sık sorun çıkartabileceği gerçeğini atlamamak gerekiyor.Onun dışında piyasası iyi çalışan.Oldukça dolu ve uzun süredir piyasada olmasından ötürü elektronik ve iç mekan sağlamlığında kendini kanıtlamış bir araba.3008 ve Grandland X den daha piyasa araba

Son düzenleme:

GARAJ TV

Panpa
9 Eyl 2016
6,305
8,799
4,770
Bundan 6 ay önce bende aynı soruyu kendime sorup 3008 yerine grandland x tercih ettim. Sebebi benzer donanımı daha ucuza sunup (20000 lira civarında fark vardı), iç mekandaki yapılan tasarrufu altyapıya ekleyip daha iyi yol tutun ve virajlarda daha çok güven veren bir araba yapmış olmaları. Tucson zaten çift kavrama olması çok beğensem de elemem için bir sebep.

Elma:Opel Grandland X 1.6 Dizel Otomatik Excellence araba ile ilgili düşüncelerimi buradan ulaşabilirsiniz.

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
ÖTV indirimli mi alacaksınız doğru anladıysam, öyleyse eğer ikinci elde zarar edersin diyenleri boş verin zaten bir süre aracı satamıyorsunuz
Hatta normal alacaksanız da bunları söyleyenleri boş verin çünkü ilk aracım diyorsunuz, arada biraz bağ kurmak lazım :)
3008'den sonra başka araç ilgimi çekmiyor diyorsanız iş bitmiştir bence uzatmaya gerek yok

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Aslında Tucson bence en ideali gibi görünse, heybeti güzel olsa da, Hyundai-Kia grubunun çift kavramaları göründüğü kadarıyla en sorunluları ... hem ısınma hem de kavramayı erkenden bitirme durumları var...

3008 ile GrandLand arasında kalırdım bende...büyük ihtimalle de temiz bir 3008 i, ikinci el alırdım ...

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Fiyatlarını yazarsanız aralarında kıyaslama yaparız lakin şunu söyleyeyim Opel 3008 dem daha fazla değer kaybeder ve merak etmeyin 3008 de özellikle motor altyapı şanzıman konusunda sıkıntı yaşamazsınız gayet güzel güvenli sağlam bir araç hele ki aranızdaki bir bağ da oluşmuş siz kimseye bakmayın 3008 Alın derim. Ben kendime alıyor olsam kesinlikle 3008 alırdım

muhammed37

Panpa
17 Haz 2018
2,645
2,895
4,020
İstanbul
Marka
Volkswagen
3008 al pejoya laf edenlere bakma onlar eski pejolar aklında oyle kaldığı için pejo yu kotuluyorlar pejo kendini çok geliştirdi gözün kapalı al benimde hayalimdeki arabalardan biri

g.c.

Gökhan
Panpa
27 Eki 2016
1,543
2,716
3,570
Aydın
Marka
Mitsubishi
Vergi indirimi ile alınan araçtan nasıl zarar edebilirsiniz ki? Unutmayın ki yaşadığınız ülke Türkiye. Araçlar yaşlandıkça bedelleri artıyor burada :)

3008'e binmişsiniz ve hiç binmemiş adamların lafına bakarak araçtan uzaklaşıyorsunuz. Yapmayın :)
İlik gibi araç 3008 alın keyfini sürün.

ahmet.kocak

Profesör
18 Mar 2017
280
268
1,445
38
ankara
Marka
Kia
Gönlünüzden geçeni alın, bir daha mı geleceğiz dünyaya? Al - satçı değilseniz ya da aracı uzun süre kullanacaksanız ikinci el kaygısı anlamsız geliyor bana. Arabanın 5 yıl sonraki ikinci el fiyatını düşünerek beğendiğinizden vazgeçmeyin bence.Kendim de öyle yaptım :D

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,849
26,158
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Şuan bu ülkenin piyasasında en az değer kaybedecek arabalar fiat grubu ve fransızlardır bence. Opel de zaten artık pejo-citroen grubunun olduğu için 3008 den çekinmenize gerek yok bence. Otomatik olduğu için de tucson pek tercih edilesi gibi değil en güzeli 3008 bence

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,193
45,771
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Otomobilleri dolu alacağınızı ve yüksek ihtimal 3008 seçeceğinizi düşünerek ufak ama hayat kurtarabilecek bir durumu belirteyim; 3008'in üst donanımlarında 205-50-19 ve 235-50-19 ebatta lastikler gelebiliyor. Ne yapın edin varsa imkanınız maksimum 18 ebatta ki jantı seçmeye çalışın. 19'luk jantı seçtiğiniz vakit arka tarafın daha fazla pat küt edip konforsuz olduğunu görebileceğiniz gibi lastik masrafınız tahmin ettiğinizden daha yüksek olur.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım