babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Merhabalar,

Eşim için 1.0 TSI DSG yeni kasa polo alacağım muhtemelen. Gittik gördük, beğendi, araştırma aşamasındayım. Konuyu açma sebebim ise hangi sene, hangi donanım alınmalı, sıfır mı, 2.el mi mantıklı, pek karar veremedim.
0 km comfort teklif aldım, 110a veriyorlar (pazarlıksız) 2019 modeli. (opak beyaz)
2019'larda ekstra dijital klima, app-connect, büyük ekran varmış.
Büyük ekran ve app-connect kendisini cezbeden donanımlardan olduğu için, bu şekilde almamız gerekecek.

Şimdi gelelim kafamı karıştıran sorulara, yukarıda yazdığım sıfır araçta 4 hava yastığı varmış. 2.ellere bakınca hangi senede hangi modelde kaç hava yastığı var çözemedim.
İkinci soru da app-connect var artık 2019'larda dedi satış temsilcisi, bundan önceki modellerde yok muydu anlamına geliyor bu?
Sıfır verdikleri comfort fiyatına 2018 2.el highline alınıyor düşük km.de, ama sanırım 2 hava yastığı standart? Ayrıca evet highline pakette ekran geniş ama app-connect var mı çözemedim?
Ne dersiniz mantıklı olan nedir.
Polo (genel olarak vag grubu) hiç bilmediğim bir alan, yardımları bekliyorum :D

dthhasan

Hasan H Ayan
Sanmıyorum :)
Beta Programı
23 Ara 2017
4,267
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Tüm bayileri arayıp aslında elinizde fırsat aracı var mı diye sormak güzel arabalar denk gelmesini sağlıyacaktır.sipariş edilip alınmamış 2019 araçlar olabilir.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,267
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Aradım yeni polo comfortlineda 6 hava yastığı standart olmuş biz 2 aldığımızla kaldık.ve evet comfortlineda app car play geniş ekran ve dijital klimada standart olmuş muhtemelen eskiye dönüp highline ıbitircek vw dedi .trendline comfortline ve r line kalıcakmış.o zaman ikinci el hiç bakmamanızı öneririm .şu an app car play ekletmek 2000 tl olmuş onuda haber vereyim.hava yastıklarını da ekletemiyeceğiniz için ikinci ele 93-94 vermektense sıfır almak daha mantıklı.

Son düzenleme:

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Merhabalar,

Eşim için 1.0 TSI DSG yeni kasa polo alacağım muhtemelen. Gittik gördük, beğendi, araştırma aşamasındayım. Konuyu açma sebebim ise hangi sene, hangi donanım alınmalı, sıfır mı, 2.el mi mantıklı, pek karar veremedim.
0 km comfort teklif aldım, 110a veriyorlar (pazarlıksız) 2019 modeli. (opak beyaz)
2019'larda ekstra dijital klima, app-connect, büyük ekran varmış.
Büyük ekran ve app-connect kendisini cezbeden donanımlardan olduğu için, bu şekilde almamız gerekecek.

Şimdi gelelim kafamı karıştıran sorulara, yukarıda yazdığım sıfır araçta 4 hava yastığı varmış. 2.ellere bakınca hangi senede hangi modelde kaç hava yastığı var çözemedim.
İkinci soru da app-connect var artık 2019'larda dedi satış temsilcisi, bundan önceki modellerde yok muydu anlamına geliyor bu?
Sıfır verdikleri comfort fiyatına 2018 2.el highline alınıyor düşük km.de, ama sanırım 2 hava yastığı standart? Ayrıca evet highline pakette ekran geniş ama app-connect var mı çözemedim?
Ne dersiniz mantıklı olan nedir.
Polo (genel olarak vag grubu) hiç bilmediğim bir alan, yardımları bekliyorum :D
Öncelikle doğru tercih olduğunu belirtmek isterim. Bildiğim kadarı ile ilk gelen pololarda standart olarak hava yastığı daha fazla idi. İlk gelen arabalara özel. Daha sonra 2 adet olarak standart oldu. 2019’larda ise önde yan ve tavan hava yastıklarıda standart oldu. 2018 highline’larda bildiğim kadarı ile app connect standart olarak yok. 2019 modellerde comfortline’dan itibaren 8 inç, önde yan ve tavan hava yastıkları, app connect standart oldu. Dijital klima comfortline’da standart değil. 400 küsür tl ücretle ekleniyor. Opsiyon olarak bizim arabada öyle sipariş edilmiş. İsterseniz bizim satış danışmanından da sizin için bilgi alabilirim.

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Kendi fikrimi söylemem gerekirse. Bu devirde hangi marka olursa olsun, yan hava yastıklarını standart olarak sunmayan hiç bir araç alınmamalı. İster protesto deyin ister güvenlik takıntısı. Ama bir marka böyle hayati bir donanımı listesinden çıkarıyorsa benim için iş bitmiştir. Ben senelerce bin bir zorlukla çalışarak kazandığım parayı benim hayatımı takmayan bir markaya mı vereceğim?
Türkiye gibi trafik kültürünün yerlerde olduğu, insansı varlıklara ehliyet verildiği ve kaza riski son derece yüksek olan bir ülkede yaşıyoruz. Bu yüzden A noktasından B'ye giderken ilk öncelik hedefimize sapasağlam ulaşabilmek olmalı. Bu yönden, yan hava yastıkları belki ön hava yastıklarından daha önemli. Önden çarptığınızda sizi tutan bir kemer ve çarptığınız cisim ile aranızda bir hayli mesafe var. Ama birisi size yandan girdiğinde aranızda sadece 10 santimlik bir çelik sütun var. Arada darbeyi sönümleyecek bir hava yastığı olmadığı zaman doğrudan öbür arabanın kaputuna, hatta büyük araçlarda şasisine kafa atıyorsunuz. Benim "üstüne para vererek" almak istemeyeceğim bir risk.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Kendi fikrimi söylemem gerekirse. Bu devirde hangi marka olursa olsun, yan hava yastıklarını standart olarak sunmayan hiç bir araç alınmamalı. İster protesto deyin ister güvenlik takıntısı. Ama bir marka böyle hayati bir donanımı listesinden çıkarıyorsa benim için iş bitmiştir. Ben senelerce bin bir zorlukla çalışarak kazandığım parayı benim hayatımı takmayan bir markaya mı vereceğim?
Türkiye gibi trafik kültürünün yerlerde olduğu, insansı varlıklara ehliyet verildiği ve kaza riski son derece yüksek olan bir ülkede yaşıyoruz. Bu yüzden A noktasından B'ye giderken ilk öncelik hedefimize sapasağlam ulaşabilmek olmalı. Bu yönden, yan hava yastıkları belki ön hava yastıklarından daha önemli. Önden çarptığınızda sizi tutan bir kemer ve çarptığınız cisim ile aranızda bir hayli mesafe var. Ama birisi size yandan girdiğinde aranızda sadece 10 santimlik bir çelik sütun var. Arada darbeyi sönümleyecek bir hava yastığı olmadığı zaman doğrudan öbür arabanın kaputuna, hatta büyük araçlarda şasisine kafa atıyorsunuz. Benim "üstüne para vererek" almak istemeyeceğim bir risk.
Bencede 2 hava yastığı bu devirde saçmalık. Bütün suçu markalarda aramamak lazım. Distribütör kaynaklıda olabilir. Sonuçta aralarında ne geçiyor bilmiyoruz.

Mertcan

Profesör
8 Eyl 2016
1,731
892
1,920
İstanbul
Marka
Volkswagen
Distribütörün böyle bir karar almasına marka neden karşı gelmiyor? Sonuçta bu olay tamamen markanın bilgisi dahilinde. Araba orada montajlanıyor neticede.
Nasıl karşı bir karar alabilir ? Sonuçta tüm ağı onlar yönetiyor. Her dedikleri bir olamaz. Ve para kazanıyorlar. Her firmanın kazandığı gibi.

ikaanbozkurt

Profesör
20 Eyl 2016
122
249
1,435
Nisan - Eylül 2017 arasında şirket aracı olarak sıfır highline 1.4tdi polo manuel kullandım. navigasyonlu ekran vardı göstergede yönergeleri söylemesi güzeldi. Ama sırf onun için sıfır araba alınır mı? parayı sokaktan topluyorsanız neden olmasın. 20k cebinizde kalsa 2.elini alsanız ortaya illa ki bu araçla uyumlu işlevsel ekranlar vardır düzgün fiyatlara.

Şirket aracı olduğu için bir haftasonu başka bir arkadaşa verdiğimde 10lt kadar benzin doldurmuştu, tamiri için serviste iken 2016 1.0tsi comfortline golf verdiler 2gün. 50bin km'de filandı otobanda kullanılmış genelde. Golf ile polo başka markalara mı ait dedirtti bana. 2 model arasında aşırı kalite farkı var. Comfortline golf, highline polodan dolu idi. zira highline poloda dikiz aynasının içinde far ve yağmur sensörü olduğu halde far ve silecek düğmeleri eski tip olduğu için o özellikler kullanılmıyordu. auto hold yoktu ama comfortline golf'te vardı. Golfü beğendim ama poloya 6ay boyunca ısınamadım. Sıfır evet 20km'de iken teslim alındı. Geri teslim ettiğimde 22bin km'de idi. Hayatımda bir daha polo kullanacağımı sanmıyorum. Aldıktan 2-3ay sonra sıfır aracın gaz pedalının yanındaki plastik kaplama yerinden çıkmıştı. Oraya segmanla tutturmak yerine kalorifer kazanına yapıştırmak gibi zekice bir çözüm yapmışlar. Gaz pedalının o parçaya takılmasının ihtimali vardı. Kendi aracım olsa servise uğrardım ancak kiralık diye çok umursamadım :D

Sıfır polo alana kadar şöyle bir golf kat ve kat daha iyi bir çözüm olur:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...asiz-degisensiz-cok-yakisikli-676500537/detay

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
Nisan - Eylül 2017 arasında şirket aracı olarak sıfır highline 1.4tdi polo manuel kullandım. navigasyonlu ekran vardı göstergede yönergeleri söylemesi güzeldi. Ama sırf onun için sıfır araba alınır mı? parayı sokaktan topluyorsanız neden olmasın. 20k cebinizde kalsa 2.elini alsanız ortaya illa ki bu araçla uyumlu işlevsel ekranlar vardır düzgün fiyatlara.

Şirket aracı olduğu için bir haftasonu başka bir arkadaşa verdiğimde 10lt kadar benzin doldurmuştu, tamiri için serviste iken 2016 1.0tsi comfortline golf verdiler 2gün. 50bin km'de filandı otobanda kullanılmış genelde. Golf ile polo başka markalara mı ait dedirtti bana. 2 model arasında aşırı kalite farkı var. Comfortline golf, highline polodan dolu idi. zira highline poloda dikiz aynasının içinde far ve yağmur sensörü olduğu halde far ve silecek düğmeleri eski tip olduğu için o özellikler kullanılmıyordu. auto hold yoktu ama comfortline golf'te vardı. Golfü beğendim ama poloya 6ay boyunca ısınamadım. Sıfır evet 20km'de iken teslim alındı. Geri teslim ettiğimde 22bin km'de idi. Hayatımda bir daha polo kullanacağımı sanmıyorum. Aldıktan 2-3ay sonra sıfır aracın gaz pedalının yanındaki plastik kaplama yerinden çıkmıştı. Oraya segmanla tutturmak yerine kalorifer kazanına yapıştırmak gibi zekice bir çözüm yapmışlar. Gaz pedalının o parçaya takılmasının ihtimali vardı. Kendi aracım olsa servise uğrardım ancak kiralık diye çok umursamadım :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...asiz-degisensiz-cok-yakisikli-676500537/detay
Sokaktan topluyorum parayı, adres veriyim siz de toplayın dilerseniz

babayimben

Enes
Panpa
4 Eki 2018
843
1,751
2,520
47
İstanbul
Marka
Mercedes
arkadaşım geçen hafta aldı, comfort+ışık görüş+cruise tdi dsg golf 2018 model, sıfır 142 bin tl, bana 1.0 benzinli polonun fiyatı çok geldi buna bakınca.
Siz bunu yazınca bana da fazla geldi...
Özel indirim mi yaptılar normalde bu fiyat mı dediğiniz araçlar merak ettim şimdi

Son düzenleme:

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Başka araba öneren arkadaşlar @babayimben de eşine alıyor bende eşime almıştım.tip ve içine oturduğu zamanki hisleri önemli onlar için.yok dsg kırılgan yok özellik az umurlarında değil.evlenin anlarsınız.yoksa ben 90 a polo aldığımda leon 84 dü.ya da bir sürü güzel araba vardı yada daha doğrusu daha alınası arabalar vardı.şimdi konumuz highline mı comfortline mı olsun.ikinci el mi sıfır mı olsun .kaç para veriyim.bu arada eskiden highline ile comfortline arasındaki fark bir inch büyük jant geniş ekran app car play ve dijital klimaydı.bunlar comfortline a eklendiyse highline a ne eklemişler merak ettim.

Dediğine ben de katılıyorum kadınları arabanın detaylarıyla ilgilenmiyor, bir kaç araba gösteriyorsun ama hangisi hoşuna giderse onu seviyor ve o saatten sonra ne göstersen beğenmezler. Benim gibi başka araba öneren arkadaşlara da "yok biz o markayı düşünmüyoruz diyorsun", o zaman demek oluyor ki sadece eşinizin ne düşünüp düşünmediği önemli değilmiş daha doğrusu sadece bu minvalde bir araç bakmıyormuşsunuz. Biz de tam bu yüzden öneri de bulunuyoruz gidin bakın alternatiflerinizi arttırın diye, belki hoşunuza gider.

Kardeşim de eşi istiyor diye Polo aldılar şimdi ikisi de pişman aynı paraya Leon daha iyi olabilir diyorlar. Belki gerçek öyle değildir ama bu sadece bir örnek, bunu alternatifleri arttırın diye söylüyorum zira en iyi alternatif olarak Leon'u görüyorum. Forumda takip ettiğim, sevdiğim biri olduğunuz için bu kadar yazıyorum yanlış anlaşılmasın dediklerim.

Ben arabayı geçen almadan Clio, Polo, Golf, Leon, Civic hepsine bakıp bayileri aramıştım. Bazen istediğin arabayı bulamıyorsun bazen çok istemediğin arabayı çok uygun bir fiyata denk getirebiliyorsun, O yüzden bir kaç model alternatifiniz olsun derim.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,267
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault

Ufak bir kavram karmaşası yaşıyor olabilirsiniz.yeni polo da 1.4 tdi yok.ekim gibi başladı zaten üretime yada satışa.eski poloya göre 8 cm uzayıp 8 cm genişleyen yarım metrekareden fazla büyüyen bir araçtan bahsediyoruz eski poloda sınıfının kalite olarak önündeydi yeni poloda fena değil bunu tüm otomobil YouTuberlarından tutun bloggerlarına kadar herkes söylüyor.kimse parayı sokakta bulmuyor ama bir aracı alıp 6-7 yıl bindikten sonra 5-10 a bakmayıp sıfır araç almak daha mantıklı ki almak isteyen kişinin sıfır almak istediği araç donanımında ikinci el polo yok ve daha boşları bile 95 civarı(onlardan birine sahibim).ve sıfır araç alırken uygun ödeme koşulları firmaların bunu 2-3 yıla kadar yayması alım yapan kişiyi de rahatlatır eğer durum böyle olmasa yıla 1 milyon ila 500 bin arası araç satılmazdı ya da yılda 1 milyon kişi parayı sokaktan buluyor olabilir..bu forumda yada dünyada kimse polo golften iyi araba demez zaten dememeli de .hatta golfün comfortline geçtim trendline ı bile polonun highline ından daha dolu olması lazım zaten.hiçbir zaman kullanıcı araçlarını şirket araçları ile bir tutmamak lazım.yada kiralama araçlarıyla çünkü o araçlara gerçekten kötü davranılıyor.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,267
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Siz bunu yazınca bana da fazla geldi...
Özel indirim mi yaptılar normalde bu fiyat mı dediğiniz araçlar merak ettim şimdi
İşte tamda burda fırsat aracı bulmak lazım.2018 (2 hava yastıklı)cam tavan dahil highlineları ülkenin bir çok yerinde 105 e falan bulabilirsiniz.fırsat araçları elinizde kalan araç avantaj araçları diye arayıp durmanız lazım.micraya 6 sene bindiğinizi düşünyorum poloyada en az o kadar binerseniz sıfır araç bulmanız daha mantıklı olur birde hurda aracı siz bulun vw 5 binden aşağıda satmıyor 2-3 bine bulursanız 2-3 bin daha kar edersiniz

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul

Getiren kadar alanlarda da kabahat.
Yıl 2018-2019 olmuş adamlar hava yastığını bile opsiyon olarak satıyorsa, standart olarak 2 hava yastığı ile araba satıyorsa insanlar almasın. Benim için arabayı direkt olarak listeden silmeye yetecek bir eksiklik. Allah korusun yandan bir araç vursa kapı kolundaki krom beni korumayacak, hava yastığı koruyacak. Bir çok markada belki 10 yıl önce daha fazla hava yastığı standart olarak sunuluyordu.

dthhasan

Hasan H Ayan
Beta Programı
23 Ara 2017
4,267
16,103
5,720
çanakkale
Marka
Renault
Aralık ayında 1.0 tsi dsg golf highline alan arkadaşım var 118 e avekten.
O dönem 1.2 nissan qq visia otomatik alan var 116 ya.
1.4 tsi highline tiguain alan var 188 e .

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım