Premium Contact 7 vs Asymmetric 6

dellobaltino

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2019
45
9
595
28
İzmir
Marka
Fiat
Selam arkadaşlar başlıktaki iki model arasında kaldım. Ölçülerim 225/40/18 Tyre reviews den falan karşılaştırmalarına baktım birbirine çok yakın modeller. Aramızda kullanıcılar vardır belki yorumlarınızı alabilir miyim özellikle bazı yerlerde goodyearın ömrünün kısa olduğunu okudum şimdiden teşekkürler.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,815
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
İki lastik birbirine aşırı yakın performans değerlerine sahip. Yani birini öbüründen ayırt edebilmek için piste falan çıkıp uzun turlarla ciddi yormak gerek. Öbür türlü aralarındaki sürüş farkları anlaşılmaz. Bununla birlikte konfor konusunda pc 7 ufak bir tık önde olsa da ikisi de benzer seviyede. Aşınma ve ömür konusunda da bu sefer asym 6 ufak bir tık önde olsa da ikisi de yine benzer seviyede.

Yani bu iki lastikten birini seçerken neden öbürünü seçmedin sorusu pek sorulmaz. Burada kararı fiyat belirler.

dellobaltino

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2019
45
9
595
28
İzmir
Marka
Fiat
İki lastik birbirine aşırı yakın performans değerlerine sahip. Yani birini öbüründen ayırt edebilmek için piste falan çıkıp uzun turlarla ciddi yormak gerek. Öbür türlü aralarındaki sürüş farkları anlaşılmaz. Bununla birlikte konfor konusunda pc 7 ufak bir tık önde olsa da ikisi de benzer seviyede. Aşınma ve ömür konusunda da bu sefer asym 6 ufak bir tık önde olsa da ikisi de yine benzer seviyede.

Yani bu iki lastikten birini seçerken neden öbürünü seçmedin sorusu pek sorulmaz. Burada kararı fiyat belirler.
Aynen hocam modeller çok yakın birbirine. Araştırdıkça işler daha karmaşıklaşıyor mesela asym6 nın diş derinliği 7mm olarak geliyormuş. Bunun da dayanıklılığa negatif etkisi olacağı söyleniyor.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,224
45,815
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Aynen hocam modeller çok yakın birbirine. Araştırdıkça işler daha karmaşıklaşıyor mesela asym6 nın diş derinliği 7mm olarak geliyormuş. Bunun da dayanıklılığa negatif etkisi olacağı söyleniyor.
Diş derinliği çok önemli değil. Bunların zaten belli oranda standartları var ve ona göre üretiliyorlar. Ona bakılırsa diş derinliğinin az olması daha iyi yakıt tüketimi, daha sessiz bir lastik, daha keskin direksiyon hissiyatı, daha iyi yuvarlanma direnci vs vs bir çok anlam ifade de edebilir. Ama bunların da bir önemi yok. Önemli olan lastiğin testlerdeki yıpranma düzeyi. Bu noktada da iki lastik birbirine denk yahut bazen bir çıt asym 6 önde olabiliyor. Yani benzer kullanım senaryosunda bir lastikle 30 bin km yaparken öbürüyle 20-25 bin km yapmazsın. İkisi de bir eksik bir fazla benzer götürür sizi.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,028
7
51,358
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bulunduğunuz bölgede hangisinin bayii çalışanları daha düzgün çalışıyorsa, hangi bayide bijonları tork anahtarıyla sıkıyorlarsa o lastiği tercih edin. İkisi de keşke dedirtmez.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Aldınızsa tecrübenizi merak ediyorum. Benzer bir konu açmıştım yakın zamanda, bakmak isteyebilirsiniz. Benim Asymmetric 6 tecrübem oldukça olumsuz.

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
785
1,503
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
PC6 kullanıcısı olarak tereddütsüz tavsiye ederim.

Kuru zemin performansından söz etmeye gerek yok. Islak zeminde lastiğin tepkileri gerçekten olağanüstü. Verdiğim her kuruşu hak eden bir lastik.

Diğer lastik hakkında bir tecrübem yada fikrim yok.

Son düzenleme:

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,709
3
9,641
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Asym5 kullanıyorum , 5 tavsiye ediyorum herkese kaldı ki asym6 aşmıştır , bu arada PC6 dan çok daha iyi tutunuyor asym5 :)

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Daha almadım hocam jant alacağım bir de onun için gecikti biraz. Sizin tecrübeniz neden olumsuz oldu ?
Yazmıştım, lastik çok çok ideal olmayan tüm asfalt şartlarında düşük süratlerde bile çok gürültü yapıyor. Bence testleri yaptıkları yollar gibi yollar gerçek dünyada hele Türkiye'de çok yok. Ben Asymmetric 5'i çok sevmiştim, o yüzden PC6'dan büyük hevesle Asymmetric 6'ya geçtim. PC7'yi bilmem ama PC6 buna göre çok komforlu ve sessizdi. Şimdi olsa tercihimi ya Asymmetric 5'ten yana kullanırım, çok komforlu olmasa da gürültü kabul edilebilir seviyedeydi ve özellikle ıslak performansı çok iyiydi, yada mutlaka yeni birşey deneyeceksem sanırım Michelin PS5 düşünürüm. Bu arada benimkiler 235 40 r18.

Son düzenleme:

dellobaltino

Asfalt Kurutucu
12 Kas 2019
45
9
595
28
İzmir
Marka
Fiat
Yazmıştım, lastik çok çok ideal olmayan tüm asfalt şartlarında düşük süratlerde bile çok gürültü yapıyor. Bence testleri yaptıkları yollar gibi yollar gerçek dünyada hele Türkiye'de çok yok. Ben Asymmetric 5'i çok sevmiştim, o yüzden PC6'dan büyük hevesle Asymmetric 6'ya geçtim. PC7'yi bilmem ama PC6 buna göre çok komforlu ve sessizdi. Şimdi olsa tercihimi ya Asymmetric 5'ten yana kullanırım, çok komforlu olmasa da gürültü kabul edilebilir seviyedeydi ve özellikle ıslak performansı çok iyiydi, yada mutlaka yeni birşey deneyeceksem sanırım Michelin PS5 düşünürüm. Bu arada benimkiler 235 40 r18.
Anladım bu desibel mevzusu da biraz karışık kimi lastikler sayı olarak düşük gözükürken kullanıcılar sizin gibi gürültülü diyor. Pc6 nın da çok sesli olduğu söyleniyor ama memnun olanlar da var. İç ve dış gürültü seviyesini ölçen testler de varmış onlarda sonuçlar daha farklı böyle uzayıp gidiyor.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
Anladım bu desibel mevzusu da biraz karışık kimi lastikler sayı olarak düşük gözükürken kullanıcılar sizin gibi gürültülü diyor. Pc6 nın da çok sesli olduğu söyleniyor ama memnun olanlar da var. İç ve dış gürültü seviyesini ölçen testler de varmış onlarda sonuçlar daha farklı böyle uzayıp gidiyor.
Haklısınız, ama ben müstesna seviyede bir sorun yaşamasam üzerinde durmam zaten.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım