Hangisi?

• PRIMACY 3

• PREMIUM CONTACT 5

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
205/55/16 ebadında ikinci el yaz lastiği almayı düşünüyorum tarih 2018 olacak.
Primacy 3 ADAC testlerinde 1.olmuş Continental 3. ama Michelin için kötü yorumlar yapılmış bir sezon sonra performansı dramatik bir şekilde azalıyor diye sizin fikirleriniz nedir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Primacy 3 ZP (RunFlat) olsa kesinlikle sorunsuz bir yol tutuş sergilediğini söyleyebilirdim ki 3 sezon sorunsuz kullandım. Lakin Primacy 3 için bende iyi şeyler duymadım.

O yüzden CPC 5 daha mantıklı duruyor.

Son düzenleme:

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,176
45,737
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Ayni ebatlari kullaniyorum. 2012 sifir c4 aldigimda uzerinde primacy 3 lastikler vardi. Sonra 2015'de c4'u satip sifir focus aldigimda yine uzerinde primacy 3'ler vardi. Bu iki lastik de ilk 10 bin km'yi gormeden mefta oldu. Hatta araclari aldim alir almaz yaz tatiline ciktik ve ilk sicagi yediginde ne hikmetse hamuru bozuldu. Sonra kuru asfaltta her virajda patinaja kaldim, hep dusuk hizlarda bile kafadan kaydim. Otoban süratlerinde ise hep yolda gezindi araç. 140-150 giderken bile ben direksiyonu hafif sağa çevirsem araç sola doğru gidiyordu. Lastikler yüzüyordu. Kisacasi usandim o lastikten.

C4'de primacy'leri atip efficiengrip performance aldim, focus'ta da primacy'leri 30 35 bin km sabredip kullanip premium contact 5 aldim.

Her iki lastik de primacy 3'ten kat kat iyi. Bu yeni aldigim lastikleri ayni kosullarda, ayni sartlarda, ayni yollarda kullandim ve hala ilk gunku kondisyonlarindaydilar. Premium contac 5'i hala kullaniyorum ve memnunum.

Primacy 3'lerle ilgili kaynagini dogrulayamadigim bazi yorumlar okumustum. Sifir araclarin uzerinde gelen primacy 3'lerle bizim gidip bayilerden aldigimiz primacy 3'ler ayni uretim kalitesinde degil diye. Ne derece dogrudur bilemem. Ama netice itibariyla riske girip almazdim. Yinede siz bilirsiniz.

Primacy 3 icin soylediklerimi destekleyecek bir video isterseniz de otopark.com'un 1.5 ecoboost mondeo testini youtube'dan acip izleyebilirsiniz. Orada lastigin ne halde oldugunu anlatiyorlar performansli kullanim sirasinda. Yasadiklarim tam olarak o videoda yasanan deneyimle aynidir.

Son düzenleme:

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Ayni ebatlari kullaniyorum. 2012 sifir c4 aldigimda uzerinde primacy 3 lastikler vardi. Sonra 2015'de c4'u satip sifir focus aldigimda yine uzerinde primacy 3'ler vardi. Bu iki lastik de ilk 10 bin km'yi gormeden mefta oldu. Hatta araclari aldim alir almaz yaz tatiline ciktik ve ilk sicagi yediginde ne hikmetse hamuru bozuldu. Sonra kuru asfaltta her virajda patinaja kaldim, hep dusuk hizlarda bile kafadan kaydim. Otoban süratlerinde ise hep yolda gezindi araç. 140-150 giderken bile ben direksiyonu hafif sağa çevirsem araç sola doğru gidiyordu. Lastikler yüzüyordu. Kisacasi usandim o lastikten.

C4'de primacy'leri atip efficiengrip performance aldim, focus'ta da primacy'leri 30 35 bin km sabredip kullanip premium contact 5 aldim.

Her iki lastik de primacy 3'ten kat kat iyi. Bu yeni aldigim lastikleri ayni kosullarda, ayni sartlarda, ayni yollarda kullandim ve hala ilk gunku kondisyonlarindaydilar. Premium contac 5'i hala kullaniyorum ve memnunum.

Primacy 3'lerle ilgili kaynagini dogrulayamadigim bazi yorumlar okumustum. Sifir araclarin uzerinde gelen primacy 3'lerle bizim gidip bayilerden aldigimiz primacy 3'ler ayni uretim kalitesinde degil diye. Ne derece dogrudur bilemem. Ama netice itibariyla riske girip almazdim. Yinede siz bilirsiniz.

Primacy 3 icin soylediklerimi destekleyecek bir video isterseniz de otopark.com'un 1.5 ecoboost mondeo testini youtube'dan acip izleyebilirsiniz. Orada lastigin ne halde oldugunu anlatiyorlar performansli kullanim sirasinda. Yasadiklarim tam olarak o videoda yasanan deneyimle aynidir.
Sinirlenme.. :D :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,998
7
51,297
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
205/55/16 ebadında ikinci el yaz lastiği almayı düşünüyorum tarih 2018 olacak.
Primacy 3 ADAC testlerinde 1.olmuş Continental 3. ama Michelin için kötü yorumlar yapılmış bir sezon sonra performansı dramatik bir şekilde azalıyor diye sizin fikirleriniz nedir ?
Primacy'nin o ADAC testlerinde 1. olacak halinin ömrü ancak 5000 km. Ondan sonra feci tanınmaz bir hal alıyor. İkinci el lastik alıyorsanız muhtemelen yaklaşık 5000km olan ömrünü tamamlamış bir lastik alacaksınız. O yüzden kesinlikle önermem. Continental'in baloncuksuz yamasız ikinci elini bulursanız diş derinliğine bakıp alabilirsiniz, tavsiye ederim.
Edit: @DouglasAdams sanırım ikinci el almıştı Primacy. Yorumunu bekleriz.

Son düzenleme:

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
Michelinler de oldum olası bir erken bitme durumu vardır. Bende çok kez yaşadım. Sanki yanaklarına birşey oluyor ve lastik diş kaybetmese bile laçkalaşıyor, tutuş da gidiyor, konfor da...

Ben bir tek (hoş daha öncede bir kaç set sadece Energy kullanmıştım, Pilot lar için ahkam kesmem de çok doğru olmayabilir ama ..) CrossClimate + da bu sorunu yaşamadım ve net söylüyorum, kesinlikle yaşamadım. Evet 55k sonunda ilk günki gibi değildi, ama yinede iyiydi.

Buna neden olarak Michelin in yeni geliştirdiği ve tüm lastiklerine uyguladığı bir hamur söyleniyor.. Çok yeni Primacy3 lere de uygulanmışmıdır emin değilim ama varmış böyle bişey ... :)

Neyse, ben olsam Bu ikili arasından Pc5 alırdım .. veya büyük ihtimal PC6 alırdım, kapanırdı konu :)

arjin

Profesör
12 Eyl 2016
260
202
1,145
İstanbul
Marka
Ford
İkinci el aradığım gibi bir lastik bulamadım ve n11'den Hankook Ventus Prime 3 K125 aldım tanesi 287 tl ye daha deneme fırsatım olmadı ilerleyen zamanlarda incelemesini elimden geldiğince yazmaya çalışacağım.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım