Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

batucuxs

Senkromeççi
3 Nis 2019
14
5
70
Marka
Renault
Arkadaslar size bir şey soracağım bende 1.4 otomatik Broadway var şanzimaninda ariza var, ustaya götürdüm 3500 tutar komple sanziman yenilenir dedi araci ben 10.000 tl'ye almistim yaptirip yaptırmama konusunda kararsiz kaldim yaptirsam satarken zarar edermiyim?

P1bq0N.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Arkadaslar size bir şey soracağım bende 1.4 otomatik Broadway var şanzimaninda ariza var, ustaya götürdüm 3500 tutar komple sanziman yenilenir dedi araci ben 10.000 tl'ye almistim yaptirip yaptırmama konusunda kararsiz kaldim yaptirsam satarken zarar edermiyim?
Büyükşehirde oturuyorsanız yaptırın, Brodway’in hastası çoktur, eğer aracınızın kasası vs vs orijinalse çok az zararla yine kurtarırsınız ve büyükşehirde tercih edeni de olur.

He benim kendi görüşümü sorarsanız eğer, manuel vites kullanmayı biliyorsanız aracı manuele vitese çevirmeyi düşünebilirsiniz, bozuk otomatik şanzımanı hurdaya satarsınız.Tabii dediklerim ütopik olabilir usta bulmak gerekiyor, geçmiş olsun.

Son düzenleme:

batucuxs

Senkromeççi
3 Nis 2019
14
5
70
Marka
Renault
Büyükşehirde oturuyorsanız yaptırın, Brodway’in hastası çoktur, eğer aracınızın kasası vs vs orijinalse çok az zararla yine kurtarırsınız ve büyükşehirde tercih edeni de olur.

He benim kendi görüşümü sorarsanız eğer, manuel vites kullanmayı biliyorsanız aracı manuele vitese çevirmeyi düşünebilirsiniz, bozuk otomatik şanzımanı hurdaya satarsınız.Tabii dediklerim ütopik olabilir usta bulmak gerekiyor, geçmiş olsun.

manueli bende düşündüm de orjinalligini bozmak istemiyorum arabanın yaptirirsam süper olacak gibi geliyor ama kararsiz kaldim
manuel surmeyide biliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
hocam valla hic aramadim öyle denk geldi gayet de guzel sanzumani da yaptirirsam tadindan yenmez gibi geliyor kaporta da curuk yok boyasi gayet diri
Satıp daha iyisini alma ihtimaliniz yoksa yaptırın derim ama sorabildiğiniz kadar fazla ustaya sorun iyi araştırın bana fiyat pek mantıklı gelmedi.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
3500 biraz çok gözüktü gibi gözüme, şahsen araba yürüyosa çok kaşınmazdım, yolda kalana kadar devam derdim. Yani düşünüyorum arabamın 3 te 1 i değerinde para harcasam kendimi doğrarım galiba...

Yalnız, ilk defa otomatik broadway gördüm, orj dimi? Bide kaportada çürük yok demişsiniz de elden geçmiş mi araba komple?

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
hocam valla hic aramadim öyle denk geldi gayet de guzel sanzumani da yaptirirsam tadindan yenmez gibi geliyor kaporta da curuk yok boyasi gayet diri
Eğer manuele daha ucuza çevirebiliyorsanız, çeviriniz yeni yapılan otomatik şanzımanının da uzun ömürlülüğü tartışılır, ustanıza güvenmeniz ve uzun yıllar binip binmemeniz ile alakalı tercihte bulununuz derim.

Eğer uzun yıllar binecekseniz otomatiğe çeviriniz, zarar etseniz dahi- ki zannetmiyorum- bindiğinize sayarsınız.

Eğer ki uzun yıllar binmeyi düşünmüyorsanız aracı manuele çevirin, satarken de rahat satarsınız, masrafınız da ucuzlar.

@Ozgur Gunes , 1985 de banta giren GTE lerle birlikte geldi otomatiği TR de ilk kez montajı burada olan yerli otomatik vites araç olarak da bilinirmiş, o zamanlar.3 ileri R 12 inin otomatik şanzımanı var.Pek fazla tutulmazlardı geçmişten beri.Ama zamanında bizim bilmediğimiz bir çok acemi şöfore arabalık yaptığı kesin.

Son düzenleme:

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,940
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Araba TR için özel bir araba, güle güle kullanın.

Arabanıza değer veriyorsanız, aktif kullanıyorsanız ve arabanın masrafı yüksek olabilecek diğer aksamları (motor, yürüyen, frenler vs.) daha uzun yıllar götürecek gibiyse şanzımanı tamir ettirmeye değer. Arabanın motoru şöyle, kaportası böyle bitik, amortisörler frenler son demlerinde diye düşünüyorsanız hurda fiyatına satın. Yalnız onarımı yaptıracaksanız, araba hala yürüyebiliyorken, başka ustalara da gidip görüş ve fiyat almakta fayda var.

batucuxs

Senkromeççi
3 Nis 2019
14
5
70
Marka
Renault
Vay be.Çok aradınız mı hocam bunun otomatiğini?
Araba TR için özel bir araba, güle güle kullanın.

Arabanıza değer veriyorsanız, aktif kullanıyorsanız ve arabanın masrafı yüksek olabilecek diğer aksamları (motor, yürüyen, frenler vs.) daha uzun yıllar götürecek gibiyse şanzımanı tamir ettirmeye değer. Arabanın motoru şöyle, kaportası böyle bitik, amortisörler frenler son demlerinde diye düşünüyorsanız hurda fiyatına satın. Yalnız onarımı yaptıracaksanız, araba hala yürüyebiliyorken, başka ustalara da gidip görüş ve fiyat almakta fayda var.

batucuxs

Senkromeççi
3 Nis 2019
14
5
70
Marka
Renault
hocam arabayı hergün kullanıyorum işe git gel gez hiç bir sıkıntı yok agır rölantiye çektiğim zaman frenler yenilendi karbüratör temizlendi 4 lastiğim yeni bakımları yapıldı çok da diri bir araç başka ustalara da götürecem fakat otomatik şanzumanda biliyorsunuz iyi usta bulmak mesele adam daha ucuza yapar fakat erken bozulabilir 5 6 ustayı aradıgım kadarıylada hepsinin verdği fiyat 3000-3500 arası 4000 i geçmez diyorlar

batucuxs

Senkromeççi
3 Nis 2019
14
5
70
Marka
Renault
Eğer manuele daha ucuza çevirebiliyorsanız, çeviriniz yeni yapılan otomatik şanzımanının da uzun ömürlülüğü tartışılır, ustanıza güvenmeniz ve uzun yıllar binip binmemeniz ile alakalı tercihte bulununuz derim.

Eğer uzun yıllar binecekseniz otomatiğe çeviriniz, zarar etseniz dahi- ki zannetmiyorum- bindiğinize sayarsınız.

Eğer ki uzun yıllar binmeyi düşünmüyorsanız aracı manuele çevirin, satarken de rahat satarsınız, masrafınız da ucuzlar.

@Ozgur Gunes , 1985 de banta giren GTE lerle birlikte geldi otomatiği TR de ilk kez montajı burada olan yerli otomatik vites araç olarak da bilinirmiş, o zamanlar.3 ileri R 12 inin otomatik şanzımanı var.Pek fazla tutulmazlardı geçmişten beri.Ama zamanında bizim bilmediğimiz bir çok acemi şöfore arabalık yaptığı kesin.

batucuxs

Senkromeççi
3 Nis 2019
14
5
70
Marka
Renault
benim duyumlarıma araştırmalarıma göre otomatik şanzumanın ömrü 150.000 km ye kadar ondan sonra revizyon yapılması lazımmış bu benım dedıgım hatayı 2017 model araba da yapabiliyor benim araç 145.000 de manuel için de fiyat almıştım 1500 civarı tutar demişti bakalım bu hafta karar verecez artık

batucuxs

Senkromeççi
3 Nis 2019
14
5
70
Marka
Renault
3500 biraz çok gözüktü gibi gözüme, şahsen araba yürüyosa çok kaşınmazdım, yolda kalana kadar devam derdim. Yani düşünüyorum arabamın 3 te 1 i değerinde para harcasam kendimi doğrarım galiba...

Yalnız, ilk defa otomatik broadway gördüm, orj dimi? Bide kaportada çürük yok demişsiniz de elden geçmiş mi araba komple?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım