KAPALI Renault Fluence Sönmek Bilmeyen İşaret..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

keremkarakaya

Kerem Karakaya
Elit Apaçi
8 Eyl 2016
92
44
970
İstanbul
Marka
Opel
Selam millet
Bir arkadaşımda 2016 model manuel dci fluence var. Aracı aldığımızdan beri araçta sönmek bilmeyen her dakika yanan bir ikaz ışığı var.
Kitapçıkta her hangi bir bilgi bulunmuyor bununla ilgili. İnternette bir kişi daha aynı sorunu yaşıyordu o yüzden onun fotoğrafını aldım. Yardımcı olursanız sevinirim.
2j9go2.jpg

Dr.supra

Asfalt Kurutucu
8 Eyl 2016
17
11
595
Edirne - Lüleburgaz
Clio kullanmıştım onda devir belli bir değeri geçtikten sonra yanıyordu bu vites ışığı araç vites yükseltmeni istediğinde. Ama sizinki başka bir şey sanırım hiç sönmediğine göre

keremkarakaya

Kerem Karakaya
Elit Apaçi
8 Eyl 2016
92
44
970
İstanbul
Marka
Opel
Clio kullanmıştım onda devir belli bir değeri geçtikten sonra yanıyordu bu vites ışığı araç vites yükseltmeni istediğinde. Ama sizinki başka bir şey sanırım hiç sönmediğine göre
Hiç sönmüyor. Normalde devir yükseldiği zaman vites yükseltmek için yanında ki okla beraber aynı anda yanıyolardı. Şimdi ise hep yanıyor. Bilgisayar arızası mı diye düşündüm ama teknik servis bile ne olduğunu anlayamamış.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Bence de şanzıman sorunu olabilir. Şanzıman yağını kontrol ettirin eksik olabilir umarım büyük bir sorun yoktur

İstanbullu

Panpa
8 Eyl 2016
7,345
10,782
4,770
İstanbul
Marka
Hyundai
Arkadaşlar, azcık internette araştırdım. Bu Arabanın Vites ışığı. Bunun yanında motorun devrine göre yukarı veya aşağı ok yanar. Vites değiştirmende yardımcı olur. O vites ışığı ise her daim sabit kalır. Bu durum Renault Fluence euro4 motorlarda gelen bir özelkmiş.
Renault-Fluence-New-E422.jpg

ferhanakkan

Asfalt Kurutucu
14 Eyl 2016
46
31
595
28
İstanbul
Kadrana baktırmakta fayda var şanzımanda sorun olsada renault'larda herhangi bir uyarı vermiyor manuel ise. Kadranın arkadasındaki baskı kağıdında sorun olma ihtimali yüksek. Peki devir yüksekken oklar yanıyor mu aceba?

keremkarakaya

Kerem Karakaya
Elit Apaçi
8 Eyl 2016
92
44
970
İstanbul
Marka
Opel
Yorumlar için teşekkürler.
Araç çalışmadan önce bir kaç saniye sabit kalırmış onun haricinde sabit kalırsa eğer arızaymış.
Geri vites dişlisi yanmış ondan dolayıymış sorun..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım