Renault Megane 2001 Coupe.

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,048
6,912
5,020
github.com
Marka
BMW
Vizeler bitsin makineyi canlı göreyim de o zaman belki farklı bir ilham gelir :)
Mat siyah plastik rengi olarak geliyor, geldiğinde dikkatli ve düzgün bir şekilde zımparalayıp birebir aracın renk koduna göre boyatacağım. Plastik rengiyle kalmasından çok daha iyi olur diye düşündüm senin gibi. :) Farklı bir lip önerin olursa eğer bekliyorum, şuan aklımda ki en sade ve şık Laguna'nın lipi kaldı.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Bu gün neler yaptım?

İlk önce uzun yoldan dolayı depomuzda kalan son benzinle kısa bir yürüyüş yaptık. İstanbul’dan Zonguldak’a geldiğimde boş yol görünce dayanamıyorum. Bakalım 220.000’i geçen yaşlanmış arkadaşımız neler yapacaktı. :) Kışlık lastiklerimiz kalın yanak, arabamız normalde de yüksekti şimdi daha fazla yükseldi. Altına belirli bir hızdan sonra aldığı hava bizi 150-160 civarından sonra çok fazla yavaşlatıyor, hızlanmakta güçlük çekiyoruz.

Bu şekilde sanayiye vardıktan sonra kapı çekme kolumuzu değiştirdik. Eski parça vida deliği kırıldığından yapıştırılmış, çıkartma kısmı zorluydu ama uğraşmaya değdi. Bununla birlikte cam düğmelerimizin her biri orijinal Renault düğmelerle değişti. :)

C01D15E4-8FD2-4DE5-9D7A-EB137C9CD137.jpeg

Hemen ardından lifte girişimizi yaptık. Daha önce terlemeden dolayı değiştirdiğimiz Karter contası sızıntı yapmıştı. Karter içerisinde dalga kıran bir plastik parça mevcut, bu parçayı motoru indirmeden takmak çok zordu. Bu sürede muhtemelen contamız ve sıvı contalarımız tam oturmamıştı. Şimdilik yarım tur sıkma yapıldı, temizlendi. Eğer devam ederse karter tekrar açılacak. :)

BDA9940B-0D96-4EC0-B723-CE7119C80064.jpeg

Şöyle havada da fotoğraf olsun. İlk defa bu kadar pis fotoğraflandık kaporta sonrası. :) Karter koruması çok hafif ve plastik malzemeden üretilmiş Coupe’de. Bundan dolayı eğik bırakabiliyoruz, yamulma sorunu yok.

64EAD602-8A9C-4CBB-9B05-C8CCA9EBECA9.jpeg

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,489
1
4,753
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Bu gün neler yaptım?

İlk önce uzun yoldan dolayı depomuzda kalan son benzinle kısa bir yürüyüş yaptık. İstanbul’dan Zonguldak’a geldiğimde boş yol görünce dayanamıyorum. Bakalım 220.000’i geçen yaşlanmış arkadaşımız neler yapacaktı. :) Kışlık lastiklerimiz kalın yanak, arabamız normalde de yüksekti şimdi daha fazla yükseldi. Altına belirli bir hızdan sonra aldığı hava bizi 150-160 civarından sonra çok fazla yavaşlatıyor, hızlanmakta güçlük çekiyoruz.

Bu şekilde sanayiye vardıktan sonra kapı çekme kolumuzu değiştirdik. Eski parça vida deliği kırıldığından yapıştırılmış, çıkartma kısmı zorluydu ama uğraşmaya değdi. Bununla birlikte cam düğmelerimizin her biri orijinal Renault düğmelerle değişti. :)

Ekli dosyayı görüntüle 16189

Hemen ardından lifte girişimizi yaptık. Daha önce terlemeden dolayı değiştirdiğimiz Karter contası sızıntı yapmıştı. Karter içerisinde dalga kıran bir plastik parça mevcut, bu parçayı motoru indirmeden takmak çok zordu. Bu sürede muhtemelen contamız ve sıvı contalarımız tam oturmamıştı. Şimdilik yarım tur sıkma yapıldı, temizlendi. Eğer devam ederse karter tekrar açılacak. :)

Ekli dosyayı görüntüle 16191

Şöyle havada da fotoğraf olsun. İlk defa bu kadar pis fotoğraflandık kaporta sonrası. :) Karter koruması çok hafif ve plastik malzemeden üretilmiş Coupe’de. Bundan dolayı eğik bırakabiliyoruz, yamulma sorunu yok.

Ekli dosyayı görüntüle 16190
Hangi akla hizmet plastik yapar bu muhafazayı reno bilmem. Ben arabayı aldığımda hiç yoktu muhtemelen bi yere takmıştı eski sahibi sonra söküp atmış. Arkadaşımın deposunda birkaç tane muhafaza vardı metal olarak birini uydurabildik. Ön taraf cuk oturdu arkayı uydurduk. Tek başıma zor kaldırabiliyorum ama kale gibi oldu egzoz borusunun dirseği dahil kapatıyor. Çok sağlam vursam dahi bişey olmaz hayırlısıyla. Tavsiye ederim benim konuda mevcut. Hangi arabaya ait bilmem ama belki görüntüden çözebilirsin.

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Hangi akla hizmet plastik yapar bu muhafazayı reno bilmem. Ben arabayı aldığımda hiç yoktu muhtemelen bi yere takmıştı eski sahibi sonra söküp atmış. Arkadaşımın deposunda birkaç tane muhafaza vardı metal olarak birini uydurabildik. Ön taraf cuk oturdu arkayı uydurduk. Tek başıma zor kaldırabiliyorum ama kale gibi oldu egzoz borusunun dirseği dahil kapatıyor. Çok sağlam vursam dahi bişey olmaz hayırlısıyla. Tavsiye ederim benim konuda mevcut. Hangi arabaya ait bilmem ama belki görüntüden çözebilirsin.

Türkiye’nin yol şartlarından karter korumasının plastik olması çok tehlikeye açık bırakıyor aracın ön alt düzenini, bu konuda katılıyorum. Fakat arabanın üretim yeri düşünüldüğünde çok mantıklı bir hareket. Metal olan koruma çok ağır, aracın ağırlığını etkileyecek seviyede. Aslında plastik kullanarak güzel bir hamle yapmışlar, bize uygun olmamış. Zaten bu araba bize hiç uygun değil, kütür kütür :D

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Bizim memleketin arabası SUV hocam binek arabaya yazık hatta Zonguldağa bfgoodrich lastiklerle girilmeli :)

Hocam çok haklısın, katılıyorum valla. 2 gün abimin Vitara’sını kullandım, dünya varmış dedim. Araziye girer gibi giriyorsun, tık ses çıkmıyor. Fevkani köprüsünden geçerken bile sırat köprüsünden geçermişcesine zorlanıyor SUV harici arabalar :) Bu arada Pazartesi(yarın) Zonguldak’ta olacağım, buradaysanız çaya beklerim dükkana. :)

Son düzenleme:

FurkanKarka

Panpa
Destekçi
2 Haz 2017
910
3,104
3,820
27
İstanbul, Zonguldak
Marka
Renault
Güncelleme - Ucuz Kaza

Madem burası günlük gibiydi, malum durumu da paylaşma gereği hissettim. Zonguldak - İstanbul arası 75-80 kilometre arası viteste seyir halinde giderken; viraja henüz varmadan tatlı dönüşte sağ arka lastiğim kendisini bıraktı. Korkutmadı, hafif direksiyon hareketi ile rayına soktum ve bu defa sol arka geldi. Hemen ardından karşı yöne yönelen aracımı ters direksiyon hareketliyle içeriye soktum, tam sağ ve tam sol hareketini en az 10 defa yapmışımdır fakat spin atmaktan kurtulamadım. Tam kurtarıyordum ki virajın ortasında aracım yolun dışına dikey şekilde yöneldi, o an kafadan girmek istemedim ve el freni ile aracımı paralel olarak aşağı attım. Attığım anda sol iki teker havalandı ve tekrar yerine oturdu.

Lastiklerimden bu yıl şikayetçiydim, İstanbul’a döndüğümde değiştirmeyi istiyordum şikayet ederek. Aynı yolda beraber ilerlediğim önümde ve arkamda olanlar sorun yaşamadı. Her zaman gittiğim yol diyerek hafife almadan dikkat etmeme rağmen beni yüz üstü bıraktı lastiklerim. Arabama teşekkür edebilirim, direksiyon tepkilerine ve spin konusunu mümkün olduğunca yavaşlatacak kadar istikrarlı kafasını içeriye sokmasına.

Çekicimiz geldi, 2 saatlik çalışma ile yerinden çıktı arabamız. Aks, direksiyon kutusu gibi ön takımda var olan her parça kazadan önce ki gibi sağlıklı bir şekilde duruyor. Şanzıman kitlendi, onu küçük bir hamle ile çözdük. Şimdi milim hataları tespit emek için fren, rot testine gideceğiz. Kaportamızda ise 1.000 TL civarı bir masraf bizi bekliyor, revizyon ustamız tekrar aynı özenle hasarlı bölgeleri onaracaktır... Ön tampon, sağ arka, sağ alt kısım..

Kartepe yolda kalması 1, bu 2 oldu. Ve son, 3.olmayacak.

AAE27F01-6DBC-42AD-A0EE-5298B5F60BE8.jpeg
584E3C9F-DECB-4C7A-B08D-4D8D44DA8D7A.jpeg 94363A9F-EDA3-450B-8858-9D756FD8EF69.jpeg B1B0B9E7-E45F-4C3B-97D1-6C206559B36F.jpeg C3BAD7A0-BC7F-4CB1-90DF-0D1C4E4B46C0.jpeg 3F35C9B1-BD33-45CE-BC89-4E1C5CE79635.jpeg A225AA3D-BCF9-461E-BE51-527D15265C8F.jpeg F6C42D97-8BE7-426F-BEB5-93A2F95CB860.jpeg

Son düzenleme:

Munferit

Panpa
Destekçi
Beta Programı
21 Eyl 2018
1,719
6,738
4,070
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Güncelleme - Ucuz Kaza

Madem burası günlük gibiydi, malum durumu da paylaşma gereği hissettim. Zonguldak - İstanbul arası 75-80 kilometre arası viteste seyir halinde giderken; viraja henüz varmadan tatlı dönüşte sağ arka lastiğim kendisini bıraktı. Korkutmadı, hafif direksiyon hareketi ile rayına soktum ve bu defa sol arka geldi. Hemen ardından karşı yöne yönelen aracımı ters direksiyon hareketliyle içeriye soktum, tam sağ ve tam sol hareketini en az 10 defa yapmışımdır fakat spin atmaktan kurtulamadım. Tam kurtarıyordum ki virajın ortasında aracım yolun dışına dikey şekilde yöneldi, o an kafadan girmek istemedim ve el freni ile aracımı paralel olarak aşağı attım. Attığım anda sol iki teker havalandı ve tekrar yerine oturdu.

Lastiklerimden bu yıl şikayetçiydim, İstanbul’a döndüğümde değiştirmeyi istiyordum şikayet ederek. Aynı yolda beraber ilerlediğim önümde ve arkamda olanlar sorun yaşamadı. Her zaman gittiğim yol diyerek hafife almadan dikkat etmeme rağmen beni yüz üstü bıraktı lastiklerim. Arabama teşekkür edebilirim, direksiyon tepkilerine ve spin konusunu mümkün olduğunca yavaşlatacak kadar istikrarlı kafasını içeriye sokmasına.

Çekicimiz geldi, 2 saatlik çalışma ile yerinden çıktı arabamız. Aks, direksiyon kutusu gibi ön takımda var olan her parça kazadan önce ki gibi sağlıklı bir şekilde duruyor. Şanzıman kitlendi, onu küçük bir hamle ile çözdük. Şimdi milim hataları tespit emek için fren, rot testine gideceğiz. Kaportamızda ise 1.000 TL civarı bir masraf bizi bekliyor, revizyon ustamız tekrar aynı özenle hasarlı bölgeleri onaracaktır... Ön tampon, sağ arka, sağ alt kısım..

Kartepe yolda kalması 1, bu 2 oldu. Ve son, 3.olmayacak.

Ekli dosyayı görüntüle 16468
Ekli dosyayı görüntüle 16461 Ekli dosyayı görüntüle 16462 Ekli dosyayı görüntüle 16463 Ekli dosyayı görüntüle 16464 Ekli dosyayı görüntüle 16465 Ekli dosyayı görüntüle 16466 Ekli dosyayı görüntüle 16467
Çok geçmiş olsun neyseki size bir zarar gelmemiş. Gerisi hallolur...

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Çok geçmiş olsun @FurkanKarka , sen de bir şey yok ya gerisi hallolur, masraf olarak ise ucuz atlatmış gibi görünüyorsun araba yan yatmaya ramak kalmış, keza burundan girmediğin içinde ön taraf sağlam kalmış, çok geçmiş olsun tekrardan Allah bir daha yaşatmasın, ben yaşayalı neredeyse 1 ay oldu daha hala etkisini üzerimden atamıyorum, senin bu konuda daha rahat olmanı temenni ederim.

10 Mar 2017
3,246
4,058
4,820
25
Antalya isparta aydin
Marka
Ford
Aboov geçmiş olsun. İnsan keşke diyor işte bu olayı yaşayacağıma artı masraf edeceğime düzgün lastik alsaydım diye. Sen deme hocam boşver olacağı varmış olmuş takılmaya gerek yok. Aslanlar gibi atlatmissin. Takladan kurtarmissin bunları düşün

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım