Sabahları kontağı çalıştırıp hemen hareket etmek zararlı mıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Yeni araçlarda daha da zararlı. En azından 1 dakika falan turbonun ve diğer parçaların yağlanması gerekli.

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
Bazı manyaklar abartıp uzun yolda motoru kapatmadan yakıt alıyor onu da yapmayın.
Uzun yolda aracı hemen stop etmemek veya yakıt almak için kenarda 1-2dk bekleyip pompa önüne gitmek yerine motor çalışırken yakıt alınabilir bir sakıncası yok kanka :) Ben de gazladığım zamanlar sonrasında yakıt alacaksam stop etmem.
Hatta ara sıra araç çalışırken yakıt alınırsa yakıt göstergesindeki sapmalar düzelir.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,382
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Uzun yolda aracı hemen stop etmemek veya yakıt almak için kenarda 1-2dk bekleyip pompa önüne gitmek yerine motor çalışırken yakıt alınabilir bir sakıncası yok kanka :) Ben de gazladığım zamanlar sonrasında yakıt alacaksam stop etmem.
Hatta ara sıra araç çalışırken yakıt alınırsa yakıt göstergesindeki sapmalar düzelir.
eee, dizel araba hava yutmuyor mu?

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
eee, dizel araba hava yutmuyor mu?
Valla depoda mazot da var havada ama pompa mazotu yutuyor kişisel tercih, depo kapağını açınca farkeden bişey yok yine mazotu tercih ediyorlar abi :D
Asıl benzinli arabalarda çalışır halde yakıt almak tehlikeli. Çünkü benzin en ufak kıvılcımda alev alabilirken mazotu ateşle yakamazsınız.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,044
7
51,382
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Valla depoda mazot da var havada ama pompa mazotu yutuyor kişisel tercih, depo kapağını açınca farkeden bişey yok yine mazotu tercih ediyorlar abi :D
Asıl benzinli arabalarda çalışır halde yakıt almak tehlikeli. Çünkü benzin en ufak kıvılcımda alev alabilirken mazotu ateşle yakamazsınız.
yok taze mazot alırken depodan tazyikle gelince depoya düşünce o dalgaların köpürmesi filan :) o sırada mazot emerken daha bir sakat olur diye düşündüm de.
Benzin deposu zaten molotof kokteyli :D

yaso

TORNACI
8 Eyl 2016
3,204
11,547
5,320
Antalya
Marka
Ford
yok taze mazot alırken depodan tazyikle gelince depoya düşünce o dalgaların köpürmesi filan :) o sırada mazot emerken daha bir sakat olur diye düşündüm de.
Benzin deposu zaten molotof kokteyli :D
Direk olarak enjektör pompaları depoda olsa dediğinde haklısın abi ama enjektöre ulaşana kadar yakıt boruları ve filtre elemanları bunu bertaraf edecektir. Pipetle bardaktan kola içerken birinin şişeden bardağa kola eklemesi gibi bir şey. Yani ben defalarca bu şekilde kullandım bir sorun oluşmadı. E öğrenci hali depo genelde çeyrek olur yakıtı da çeyreğin altında alırım :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım