1. Foruma kayıt olmak için tıklayın !

Seat Leon FR 1.4 TSİ DSG mi Honda Civic HB 1.5 Turbo Benzin CVT mi?

Konu, 'Otomobil Seçimi' kısmında sonmohican tarafından paylaşıldı.

?

Leon FR 1.4 TSİ DSG mi Honda Civic HB 1.5 Turbo benzinli CVT mi

1. Honda Civic HB 1.5 Turbo benzinli CVT şanzıman

88,0%
  2. Leon FR 1.4 TSİ DSG

12,0%
  1. sonmohican

sonmohican Senkromeççi

Beğenilen Mesajlar:
    25
    Marka:
    Opel
    Herkese iyi forumlar dilerim.Evet başlıkta da gördüğünüz gibi 2 araba arasındayız.Sinan abinin videosu sayesinde Civic'i yeni keşfettim. Ondan önce aklımızda Leon vardı ama şuan aklımız karışık. Leon un trim sesleri olsun yol tutuşu gibi sorunlarını biliyorum ama Civic'de öyle bir şey duymadım.
    Civic için kaportanın kalitesizliği ile ilgili bir sorun ve CVT'nin pek sevilmediğini duydum.

Siz hangisini önerirsiniz?
    Yardımlarınızı bekliyorum herkese teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Şubat 2019
  2. Bedirhan

Bedirhan Yönetim Yetkili Kişi Stage 1

Beğenilen Mesajlar:
    18.825
    Benim seçimim büyük ihtimalle donanımlı Civic olurdu.
    Sanal oranlı CVT gene kabul edilebilir düzeyde ancak bir DSG değil tabi ki öte yandan şöyle de birşey var CVT DSG'ye göre daha sorunsuz güvenli bir şanzuman :D

3. DouglasAdams

DouglasAdams DOKTOR Stage 1

Beğenilen Mesajlar:
    17.454
    Marka:
    Toyota
    Öyle iki model ki artılarından çok iki arabanın da eksilerinden hangisi daha az canınızı sıkar kafaya takarsınız o önemli olan.
    Civic eksiler: Pahalı servis ücreti, kaporta çökmeleri sonrası honda türkiyenin kullanıcılarına karşı kulaklarının üzerine yatmaları,ağır kanlı ekran,vasat altı ses sistemi,hissiz eski nesil şanzıman.
    Leon eksiler: Sert süspansiyonlardan kaynaklı konforsuzluk,esp devreye giriyor sık sık ona rağmen çok hissiz ve ne yapacağı belli olmayan şase korkutuyor,ayağa direnç oluşturan fren,kuru kavrama şanzımanın bilinen tüm şanzımanlardan daha az km dayanması ve değişim maliyetinden kurtulmak için garanti kapsamında kalmaya çalışmak, trim sesleri,emniyet kemerleri yükseklik ayarları yok.

Son düzenleme: 11 Şubat 2019
    yaso, by, bilalyildirim ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  4. DKB34

DKB34 Profesör

Beğenilen Mesajlar:
    606
    Marka:
    Seat
    Stock binecekseniz, Civic RS hatta sport plus olursa daha iyi, Ama, yazılım vs. kurcalarım diyorsanız Leon FR.

sonmohican bunu beğendi.
  5. Cenk

Cenk Reis

Beğenilen Mesajlar:
    32.958
    Marka:
    Ford
    Sedan kasa istiyor olsaydınız seçmezdim ama HB kasa tercih edeceğiniz için Civic diyorum.. HB kasanın üretimi ve işçiliği daha kaliteli. Ayrıca göçük sorunları pek görülmedi sanırım bu karoserde. Görüldüyse de nadirdir diye düşünüyorum. Bu araçlar sürüş keyfi üzerine bir şeyler sunabilsin diye alınan modeller. Leon'un şanzıman haricinde sürüş keyfine katkı yapabilecek bir yanı yok hele ki civic karşısında. Zira civic şuan sınıfında tepeye oynayan bir model sürüş zevki ve dinamikleri hususunda. Temel kriteri böyle alırsanız tercihiniz daha kolay olur. Yoksa diğer türlü her iki aracın da artıları eksileri arasında tercihiniz zorlaşabilir.

6. Mt.Akina

Mt.Akina Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    7.759
    Marka:
    Renault
    Ben garantici ve sorunsuzluktan yana bir adamım:D tonla para sayıp DSG arızası ile uğraşmak istemem milisaniyeleri de kendine kalsın DSG'nin.:)Honda Civic HB 1.5 Turbo alırım keyfime bakarım hem bu kasalarda göçük sıkıntısı da yok, varsın vitesi geç atıyor diye söveyim.:)

7. sonmohican

sonmohican Senkromeççi

Beğenilen Mesajlar:
    25
    Marka:
    Opel
    Değerli Yorumlarınız için çok teşekkür ederim.Aklımızdaki soru işaretleri azalıyor sayenizde.
    Civic bizi kazanıyor şuan.Birkaç kişinin yol gürültüsünden bahsettiğini görmüştüm.Civic HB'nin konforu hakkında fikir sahibi olanlar var mı ?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 10 Şubat 2019
    EmreBHZ ve Mt.Akina bunu beğendi.
  8. Atilgan

Atilgan Asfalt Kurutucu

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Marka:
    Opel
    Astra K OPC Lıne Sport 1.6 T 200 hp lik versiyon var. Düşünmez misiniz? Bari verdiğiniz paranın nereye gittiğini hissettirir...

EmreBHZ bunu beğendi.
  9. GARAJ TV

GARAJ TV Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    8.757
    Bu paraya onlar yok. Piyasası çok uçtu onların. Ben yüzüne bakmazdım.

Kesinlikle civic diyorum. Bir arabada şanzıman,iç mekan,tasarım,motor her zaman öne çıkmaz ama süspansiyon her zaman ön plandadır.

Ali Karaer bunu beğendi.
  10. GARAJ TV

GARAJ TV Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    8.757
    Konfor olarak süspansiyon konfor/yol tutuş dengesini düşününce baya iyi hatta kendisinden pahalı bir çok arabadan da iyi ama maalesef bir yalıtım sıkıntısı var. Özellikle arkada çok ses var.

11. Atilgan

Atilgan Asfalt Kurutucu

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Marka:
    Opel
    Hangi paraya yok? 2. El olsun, temizi.. Yine de bu 2 aracın sıfırından iyidir.. Yani bu iki araç için konuşuyorum..

12. GARAJ TV

GARAJ TV Panpa

Beğenilen Mesajlar:
    8.757
    bu denilen arabalar 110-120k civarına rahat bulunuyorken astra dq 140 lara çıkmak gerekiyor.

dthhasan bunu beğendi.
  13. Atilgan

Atilgan Asfalt Kurutucu

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Marka:
    Opel
    Elbette orası öyle..Fiyat/Performans/Kalite söz konusu ise yakın fiyatlarda esneme olabilir. Tabi bu konunun sonu yok ama ben de honda derdim bu ikisinden birini seçecek olsam.. Leon bana .. arabası gibi geliyor..

14. sonmohican

sonmohican Senkromeççi

Beğenilen Mesajlar:
    25
    Marka:
    Opel
    Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.Valla alicak araba bulamadık aslında.hangisine baksak bir yönünden eledik.en son bu araçlara bakmaya karar verdik.İlk önceliğimiz konfor sonra performans .Benzin tercihimiz.Cok fazla km yapmıyoruz .100k küsur para ayiracagiz arabaya .Varsa önerileriniz açığız ve çok yardımcı olursunuz.

15. sonmohican

sonmohican Senkromeççi

Beğenilen Mesajlar:
    25
    Marka:
    Opel
    Arastiracagim teşekkür ederim öneriniz icin

Atilgan bunu beğendi.
  16. Bugra

Bugra Elit Apaçi

Beğenilen Mesajlar:
    181
    CVT tecrübem olmadı. Videolarda berbat gözüküyor ama Civic'in CVT'si bir acayip ve vites atar gibi gidiyor. Ayrıca yazılımla çok güzel süreler alanlar var. Füme, HB ve Sport Plus+ donanımla güzel duruyor.

EmreBHZ ve sonmohican bunu beğendi.
  17. Bedirhan

Bedirhan Yönetim Yetkili Kişi Stage 1

Beğenilen Mesajlar:
    18.825
    Akn_3462 ve bilalyildirim bunu beğendi.
  18. bt

bt Takipçi Stage 1

Beğenilen Mesajlar:
    36.943
    Marka:
    Opel
    İkisi de farklı nedenlerle benim tercih etmeyeceğim arabalardır. Ama ikisinden biri diye önüme konsa gözümdeki tüm olumsuzluklarına rağmen Civic derdim. En azından yol tutuş konusunda Leon'dan daha güvenilir bir arabadır.

verilen paranın çöpe gittiğini her gün hissettirir.

19. sonmohican

sonmohican Senkromeççi

Beğenilen Mesajlar:
    25
    Marka:
    Opel
    tesekkur ederim öneriniz icin çok mantikli gozukuyor.arastirayim biraz

20. atoprak

atoprak Profesör

Beğenilen Mesajlar:
    1.531
    Marka:
    Yok
    Ya bu Leon biraz fazla gömülüyor yine forumda ama benim de tercihim Civic olurdu büyük ihtimalle.
    Ben tesadüfen haftasonu gidip Civic leri biraz mıncıkladım... aracın kendine has bir yapısı, tasarımı ve albenisi var, o kesin ...
    İş tasarımı da çok özgün .. ufak tefek işçilik hataları, birleşim noktalarında bir birini tutmayan boşluklar, bazı yerlerde tam oturmayan lastikler gibi konular her HB de, hem Sedanlar da var... Bunları göze alacaksınız... ve o bir japon.. Japon lar, bu segmentte ses alırlar... Leon makul yol sesi alır, Civic belki bir tık kulağa batabilir uzun yollarda...

Şanzıman konusu karışık ... hele Civic in CVT sine karşı DSG .. olmaz yani bambaşka dünyalar... biri hızlı yaşa genç öl, ötekisi uzun yaşa ama yüzün gülmesin gibi bişey sanki :)

DeepSky, DKB34, ozan saatci ve 4 kişi daha bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş