Seramik kaplama ve boya ekspertizi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Merhaba, sonunda istediğimizi arabayı bugün aldık. Ekspertiz sonucunda herhangi bir boya işlemi çıkmamıştı. Klasik Türk işte aklıma arabayı aldıktan sonra kurt düştü :) : Önceki sahibi araca seramik kaplama yaptırmış, seramik kaplamanın boya kalınlığı ölçümünde yanlış sonuç verdircek kadar bir kalınlığı olur mu? Boyalı arabayı almış olmayalım :(

Bir de bu seramik kaplamanın ömrü ne kadardır, nelere dikkat etmek gerekir genel olarak?

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Seramik korumanin en iyisinin ekleyecegi kalinlik 5 mikron. Yani hayir boyali araba almamissiniz. (Tabiki ornegin kaput boyanmis ve mikron olculeri titizlikle atilmis ve bu deger arabanin genel olculerune uyuyorsa boyali arac almissiniz demektir bunuda her ekspertiz anlayamaz)

Iyi bir markanin yapilmissa ve iyk bakilirsa 5 seneyi bulabilir seramik korumanin omru.genel ayrintilar icin internette bir cok yazi mevcut ama genel olarak cift kova yikamak ve arada bir cila diyede kisaca ornekleyebilirim.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,289
1
9,443
4,970
kocaeli
Kaptanım haklı , örnek verecek olursak G-Techniq C1 mesela 0.2micron kalinlikta .

Crystal Serum black vb. üst duzey bir kaplama dahi olsa verecegi kalinlik 1'i -2'yi geçmez .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tersiyer

Profesör
8 Eyl 2016
583
477
1,570
İstanbul
Kaptanım haklı , örnek verecek olursak G-Techniq C1 mesela 0.2micron kalinlikta .

Crystal Serum black vb. üst duzey bir kaplama dahi olsa verecegi kalinlik 1'i -2'yi geçmez .

Lenovo A7000-a cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İşlemin detayını hiç bilmiyorum açıkcası, hangi markayı kullandılar vs. Ama yetkili Opel servisinde yapıldığı için muhtemelen düşük kaliteli bir üründür.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,037
7
51,372
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bu arada markası Williams imiş, camda etiketini gördüm :)
Williams iyi diye duymuştum. Daha doğrusu aklımda kalan tek seramik kaplama markası. :D Arkadaş bir ara bayiliğini kovalıyordu, seramik kaplama da yeni yeni çıkıyordu, o zaman duymuştum. =)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım