Sert Plastik Temizleyicisi

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Merhaba arkadaşlar, aracımız bir hayli kirli, kumaş döşemeler kısmı değil de aracın plastik aksamında(sert plastik) iyi bir temizleyici ile temizlemek istiyorum.Yalnız yapıldıktan sonra parlatan ve iz bırakan değil(sarp gibi) gerçekten temizleyen bir malzeme gerekiyor.
Çok aşırı pahalı olmayan fiyat/performans ürünlerini tavsiye ederseniz çok mutlu olurum.

Not:Islak ve hafif sabunlu bez ile ince detay kirler kalıyor, uzaktan bakıldığında sorun yok ama bunlar temizlenirse araca renk katacağını düşünüyorum.

Bahsedilen plastikler,
clio-williams-interieur-pdb.jpg

renault-clio-williams-2-1994-blue-dark-12612645.jpg

Örnekte görüldüğü üzere aracın kapı döşemeleri, üst göğüs, alt göğüs, ve büyük çoğunluğu plastik parçalardan oluşuyor.Sert plastik malzemeler.

Son düzenleme:

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
APC kullanmanızı tavsiye ederim. Çeşitli seyreltme oranlarıyla hemen hemen tüm araçta kullanabileceğiniz çok amaçlı bir temizlik ürünü
Würth Aktiv (köpük) 473 ml, Adam's All Purpose Cleaner 500ml (Sıvı, seyrelterek kullanılabilir) 50 TL'nin altında ve rahatlıkla işinizi görecek kaliteli ürünler. Detailing marketlerden sipariş verebilirsiniz

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
APC kullanmanızı tavsiye ederim. Çeşitli seyreltme oranlarıyla hemen hemen tüm araçta kullanabileceğiniz çok amaçlı bir temizlik ürünü
Würth Aktiv (köpük) 473 ml, Adam's All Purpose Cleaner 500ml (Sıvı, seyrelterek kullanılabilir) 50 TL'nin altında ve rahatlıkla işinizi görecek kaliteli ürünler. Detailing marketlerden sipariş verebilirsiniz
Teşekkürler, inceleyeceğim, @by.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,277
1
9,426
4,970
kocaeli
Ucuz yollu olarak Amway Loc kullanabilirsiniz . Hatta belki evde vardır , annenize sorabilirsiniz .
Biobelinda genel temizlik , Ersağ genel temizlik gibi bu tarz urunleride kullanabilirsiniz .

1/10 oranında seyreltilir genellikle , ürünün ambalajında da yazar .

Fazla agresif olmayan , iyi temizlik yapan ürünlerdir .

Aynı zamanda döşemelerin temizliğinde de kullanabilirsiniz.

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Beyler amway loc konusunda emin misiniz ? Apc ile icerigi pek ayni degil, uzun vadede sorun cikartmasin ? Ne kadar suredir kullaniyorsunuz aracinizda bu sekilde ?
@kenblock @2jzihtiyar

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,277
1
9,426
4,970
kocaeli
Beyler amway loc konusunda emin misiniz ? Apc ile icerigi pek ayni degil, uzun vadede sorun cikartmasin ? Ne kadar suredir kullaniyorsunuz aracinizda bu sekilde ?
@kenblock @2jzihtiyar
Hocam kesinlikle sıkıntı çıkarmaz , belki temizlik olarak apclerden geri kalabilir ama zarar vermez . 4-5 yıl vardır . Kullanan çok tanıdığım da var , eniştem sigara kullanır aracın tavanını siliyor bununla onda da problem yok . DTdede kullananlar fazlasıyla mevcut .

Zaten apc demek all propose claner yani genel temizleyici demek :)

Yani Adams , 3D , chemical guys ta alınabilir tabiki .

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
Hocam kesinlikle sıkıntı çıkarmaz , belki temizlik olarak apclerden geri kalabilir ama zarar vermez . 4-5 yıl vardır . Kullanan çok tanıdığım da var , eniştem sigara kullanır aracın tavanını siliyor bununla onda da problem yok . DTdede kullananlar fazlasıyla mevcut .

Zaten apc demek all propose claner yani genel temizleyici demek :)

Yani Adams , 3D , chemical guys ta alınabilir tabiki .

Apc’nin acilimini biliyorum da loc icindeki bilesenler ile apc icindeki bilesenler pek birbirini tutmuyor. Yani tam olarak muadil urun diyemeyiz. Bir de urun otomotiv sektoru degil de ev temizligi baz alinarak gelistirilmis. O yuzden biraz tereddut ettim acikcasi

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,302
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bu konuda zırcahil olarak tecrübemi paylaşayım. Benim bu tarz sert plastik temizliğinde ıslak mendile benzer torpido temizleyiciler satılıyor, onları tercih ediyorum. En pratik kullanımı o sağlıyor, ayakkabı süngeri gibi ürünlerden daha kullanışlı ve efektif. Yazdığınız ürünlerden bihaber sayılırım :p

2jzihtiyar

Reis
Beta Programı
23 Şub 2018
3,061
6,938
5,020
github.com
Marka
BMW
@kenblock @2jzihtiyar
Otomobil odaklı üretilmiş bir ürün değil elbette. Ben 3-4 aydır kullanıyorum. Ph nötr olduğu için aldım. Herhangi bir şikayetim olmadı

cdogu

Profesör
20 Eyl 2016
109
359
1,835
Bu tarz plastiklerde (profesyonel ve amatör olarak bu alanda çalışmış, DT forumunun moderatörü olarak) magic sponge'ları tavsiye ederim. Kullanacağınız kimyasalı daha tasarruflu harcamanızı, buna ek olarak tırtıklı veya desenli plastiklerin aralarındaki tüm kirlerin yüzeyden ayrılmasını sağlıyor.

Deri ve kumaşta kullanmayın, Valet Pro APC'yi 1/10 kadar sulandırıp, detay fırçanıza bir kaç fıs sıkıp, sıvıyı yüzeye yayın, ardından magic sponge'a da bir kaç fıs sıkarak iyice temizleyin. Yüzeyin temizlikten aslında masmat olduğunu fark edeceksiniz. Periyodik temizliklerde ise detay fırçası ve apc devam edersiniz. Ara ara sünger ile daha agresif temizlik yaparsınız.

@kenblock 'ta bu tarz konularda iyi bilgilidir ;)

Son düzenleme:

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,493
1
4,780
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Usta sen de pek yazmıyorsun biraz daha aktif katılsana şu foruma :)
Ben her gün akşama kadar buralardayım ama bilgim yoksa pek girmiyorum sohbetin içine :) F7R ın iç plastiklerinde ben bim den aldığım ıslak mendili kullanıyorum. Biraz bastırarak ovaladığımda uygulama yapılan kısmın renginin diğer kısma göre mat ve daha açık tonda olduğunu görüyorum. Ama aynı işkenceyi clio 172 rs in torpidoye uyguladığımda anasını ağlattım yapışkan yüzeyi düzeltene kadar anacığım ağlamıştı :D

Mt.Akina

Reis
Beta Programı
18 Ocak 2017
5,579
1
22,226
5,670
Ankara
Marka
Ford
Arkadaşlar öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkürler, bende bu konuda tıpkı @bt gibi cahildim, aydınlatmış oldunuz.Magic sponge ve APC ya da Loc ile denenebilir diye düşünüyorum.Havalar yağışlı şu an okullar açılmadan tez vakitte girişeyim şu işe.Aynı @cdogu 'nun bahsettiği gibi hafif tırtıklı bir yüzey.Bu ürünleri internetten değil de büyük A.V.M'lerde satılıyor mu bileniniz var mıdır?

cdogu

Profesör
20 Eyl 2016
109
359
1,835
Arkadaşlar öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkürler, bende bu konuda tıpkı @bt gibi cahildim, aydınlatmış oldunuz.Magic sponge ve APC ya da Loc ile denenebilir diye düşünüyorum.Havalar yağışlı şu an okullar açılmadan tez vakitte girişeyim şu işe.Aynı @cdogu 'nun bahsettiği gibi hafif tırtıklı bir yüzey.Bu ürünleri internetten değil de büyük A.V.M'lerde satılıyor mu bileniniz var mıdır?
Apcleri internetten tercih edebilirsiniz. İstanbulda yamaçlae detailing, detailbox gibi yerlerden elden de temin edersiniz.

EML-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım