Sıfır araç ekspertiz ne zaman yapılmalıdır?

ErselY

Ersel Yurdakul
Takipçi
11 Tem 2023
3
1
20
31
istanbul
Marka
Ford
Arkadaşlar selamlar,
Forumda yeniyim. Göz gezdirdim ama bu başlığa yakın bir başlık bulamadım. Yeni bir araç aldım. Aracım teslim edildiğinde ekspertiz yaptırmayı düşünüyorum. Ama bayide seramik kaplama ve ön 3 parçaya PPF kaplama yapılacak. Bu durumda ekspertizi nasıl yaptırmalıyım ? Bu işlemler yapıldıktan sonra ekspertiz sonuçlarında yanıltıcı bir durum çıkar mı? İlk kez sıfır araç alıyorum. Açıkçası nasıl ilerlemem gerektiğini de bilemiyorum. Bu süreçte teslim alırken dikkat etmem gereken, önerebileceğiniz bilgiler olursa tavsiyelerinize açığım.
Teşekkürler.

Onur Kmnt

Kerem Onur Kement
Profesör
18 Mar 2023
283
634
1,445
19
İstanbul
Marka
Ford
Kaplamadan dolayı kalınlık artacağı için mikron değerleri normale göre biraz daha fazla çıkacaktır

mtb_rider

Mustafa Özer
Panpa
6 Eyl 2020
785
1,503
2,520
37
Sakarya
Marka
Kia
Arkadaşlar selamlar,
Forumda yeniyim. Göz gezdirdim ama bu başlığa yakın bir başlık bulamadım. Yeni bir araç aldım. Aracım teslim edildiğinde ekspertiz yaptırmayı düşünüyorum. Ama bayide seramik kaplama ve ön 3 parçaya PPF kaplama yapılacak. Bu durumda ekspertizi nasıl yaptırmalıyım ? Bu işlemler yapıldıktan sonra ekspertiz sonuçlarında yanıltıcı bir durum çıkar mı? İlk kez sıfır araç alıyorum. Açıkçası nasıl ilerlemem gerektiğini de bilemiyorum. Bu süreçte teslim alırken dikkat etmem gereken, önerebileceğiniz bilgiler olursa tavsiyelerinize açığım.
Teşekkürler.

İşinin ehli bir expertize gidip, yapılan işlemleri anlatırsan her türlü bilgiyi kendilerinden alırsın. İstanbul'da bir çok yerde Tarcanların şubesi var. Bu şubelere gidebilirsin örneğin.

Cenk

Galatasaray
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,233
45,836
6,820
Zonguldak
Marka
Ford
Öncelikle hayırlı olsun hocam. Ben de yeni araç arıyorum umarım bulabilirim.

Ppf kaplama ile ilgili serviste öncelikle şunu sorun: bu kaplama PVC mi yoksa PPF mi ? Servisler bazen hepsine ppf deyip PVC de kaplayabiliyor. PVC ise yıllar içinde boyaya zarar verebiliyor.

İkinci olarak Tarcanlar ekspertizi tercih etmenizi öneririm. Size yakın şubelerden birini arayın ve aracınıza ppf kaplamay yapilacagini bunun sorun oluşturup oluşturmayacagini telefonla teyit edin derim. Kaplamadan kaynaklı mikron değerleri fazla çıkacaktır ama oldu ya araçta bir sorun, kusur gördüler ve sökme takma yapılması gerekti o zaman yaptırdığıniz ppf de boşa gider. O yüzden en güzeli aracı teslim almadan ekspertiz firmasını arayıp bilgi alın.

ErselY

Ersel Yurdakul
Takipçi
11 Tem 2023
3
1
20
31
istanbul
Marka
Ford
Öncelikle hayırlı olsun hocam. Ben de yeni araç arıyorum umarım bulabilirim.

Ppf kaplama ile ilgili serviste öncelikle şunu sorun: bu kaplama PVC mi yoksa PPF mi ? Servisler bazen hepsine ppf deyip PVC de kaplayabiliyor. PVC ise yıllar içinde boyaya zarar verebiliyor.

İkinci olarak Tarcanlar ekspertizi tercih etmenizi öneririm. Size yakın şubelerden birini arayın ve aracınıza ppf kaplamay yapilacagini bunun sorun oluşturup oluşturmayacagini telefonla teyit edin derim. Kaplamadan kaynaklı mikron değerleri fazla çıkacaktır ama oldu ya araçta bir sorun, kusur gördüler ve sökme takma yapılması gerekti o zaman yaptırdığıniz ppf de boşa gider. O yüzden en güzeli aracı teslim almadan ekspertiz firmasını arayıp bilgi alın.
Teşekkürler bilgiler için. Umarım en kısa sürede sen de bulursun aracı.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
456
1,064
2,695
Ankara
Marka
BMW
Hangi bayiden hangi aracı aldınız bilmiyorum ancak geçenlerde aynı şeyi söyleyerek sıfır GLB 200 4 Matic teslim aldık şirkete. PPF dedikleri en dandik TPU üründü ve seramik dedikleri de tek kat uyguladıkları boya koruma ürünlerinden hallice bir üründü, bu bilgiyi de Vintage Detailing verdi bana. Boyaya ve araca zarar vermesin diye hemen söktürdük ve araca komple detay uygulayarak ön üç parça PPF ve komple seramik uygulattık. Yani diyeceğim şu ki Mercedes bayisi bile bunu yaparak binlerce TL fatura kesiyor dikkat etmenizi tavsiye ederim. Ben olsam o kaplama dedikleri ürünü söktürür öyle ekspertiz yaptırırdım. Daha sonra doğru ürün ile kaplanabilir.

barankaratas

Baran
Profesör
11 Mar 2020
377
765
1,895
ANKARA
Marka
Ford
Bayilerin yaptıkları kaplamaya para vermemenizi tavsiye ederim. Mutfakta kullanılan masa örtüsü naylonlardan hallice hepsi çünkü. Fazla para alıp en ucuz uygulamayı yapıyor çoğu.

hebehebe

Emre
Düz Yol Gazcısı
24 Mar 2023
46
14
195
39
İstanbul
Marka
Volkswagen
En son Nevşin Mengü'nün kanalından dolandırıcılık haberleri dinliyordum. Evet bu zamanda parasının hakkı olan kaplamayı yaptıracak bayi azdır, aslında bence yok denecek kadar azdır. Hatta sırf bu konuda dürüst olmak bile öbür tarafta cennetin garantisidir.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım