Subaru Test Sürüşü Talebi

blogger

Profesör
21 Ağu 2018
399
692
1,645
Marka
Renault
Ben bunun aksine şahit oldum. Bmw bayisine, üniversiteden iki arkadaşım gitti. İkisi de öğrenci. Arabayı alamayacakları gün gibi aşikar. 3 serisi test ettirdiler, hatta boş kavşak çıkışında hafif yanlamaya da izin vermişler.

Sonuç: O an araba satmadılar belki ama, ikisinin de kanına fena halde zehir girdi. Ellerinde bmw alacak paraları olduğu anda soluğu bayide alacaklar. Bazı insanlara arabayı değil, hayalini satmalı

Bende zaten her bayide böyle insanlar oluyor demedim bazen kötüye bazen iyiye denk gelirsin diye yazmışım. Arkadaşların şanslıymış.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,018
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Mengerler'in tavrı çok net. "Arabayı almayacaksan uğraştırma kardeşim." Böyle bir anlayış olamaz satışta.

Toyota da gayet iyi. Şimdiye kadar gördüğüm en düşük seviye, Kocaeli Mazda servisi. Adamların gerçekten umurunda değil.

Ankara'daki bayilerde de hatchback civic yok. Yani arabayı almak isteseniz, bayide bir örneğini bulamazsınız. Sanki Honda böyle bir araba üretmiyor. Sedan satmak için bu kadar da baltalanmaz ayıptır yahu. Ford'da da benzer. Fiesta veya Focus bakmaya girerken, tourneo courier kitlemeye kalkabilirler.
Kocaeli Mazda'da arabadan bihaberler. Satış temsilcisi yoksa herhangi bir çalışanı test sürüşüne yanına verip hiç bilmediği arabayı anlattırabilirler. Yalan yanlış bilgiler dinleyebilirseniz.
Benim açık ara en kötü müşteri temsilcisi deneyimim Kocaeli Nissan'da olmuştu. Araç hakkında bilgisizlik ayrı, "bu saatte niye geldin ki sen" bakışları ayrı (9:30), Qashqai dışında test aracı olmaması ayrı bombaydı. Sonrasında da Peugeot'nun yine Kocaeli bayisi şov yapmıştı. Test sürüşüne gelen beyefendiye kadar ilgilenmesi gerekip inadına saklanan hanımefendiler gerçekten çok değişik bir tecrübe yaşatmışlardı. İstanbul, Balıkesir, İzmir gibi farklı şehirlerde bayilere girdim, tüm olumsuz tecrübeler Kocaeli'de denk geldi.

Bu arada BMW'nin test sürüşü konusundaki methini ben de çok duydum.

DuzboruDownpipe

Reis
Destekçi
Beta Programı
9 Eyl 2016
7,602
18,387
5,020
Kocaeli
Marka
Volkswagen
Kocaeli Mazda'da arabadan bihaberler. Satış temsilcisi yoksa herhangi bir çalışanı test sürüşüne yanına verip hiç bilmediği arabayı anlattırabilirler. Yalan yanlış bilgiler dinleyebilirseniz.
Benim açık ara en kötü müşteri temsilcisi deneyimim Kocaeli Nissan'da olmuştu. Araç hakkında bilgisizlik ayrı, "bu saatte niye geldin ki sen" bakışları ayrı (9:30), Qashqai dışında test aracı olmaması ayrı bombaydı. Sonrasında da Peugeot'nun yine Kocaeli bayisi şov yapmıştı. Test sürüşüne gelen beyefendiye kadar ilgilenmesi gerekip inadına saklanan hanımefendiler gerçekten çok değişik bir tecrübe yaşatmışlardı. İstanbul, Balıkesir, İzmir gibi farklı şehirlerde bayilere girdim, tüm olumsuz tecrübeler Kocaeli'de denk geldi.

Bu arada BMW'nin test sürüşü konusundaki methini ben de çok duydum.

Kocaeli Peugeot’taki hanımefendiler bizle baya ilgilenmişlerdi. Golf’ün cazibesi fark ettirdi herhalde :D Şaka bir yana gelen insanları bindiği arabaya göre sorgulayan satış temsilcileri bolca gördüm,duymaya da devam ediyorum.

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,286
1
9,436
4,970
kocaeli
Kişiden kişiye muamele değişiyor heralde . Yukarıda Mazda Kocaeli bayisi hakkında da olumsuz eleştiriler var ama biz duzboru panpamla gittiğimizde tüm araçlara bindik mx5 te baya takılıp Cabrio tavanını bile kurcalamıştık birşey diyen olmadı hatta satış görevlisi lansmandan Sinan abi ile tanisiyordu otopark.com hakkında dahi konuşmuştuk .

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Gaziantep Pejo bayisi de bize aynısını yaptı,kardeşimle birbirimize bakıp ".... bari" deyip kaçtık. Pejonun yanına bile arabamı park etmiyorum.

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,695
2
9,628
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Gaziantep Pejo bayisi de bize aynısını yaptı,kardeşimle birbirimize bakıp ".... bari" deyip kaçtık. Pejonun yanına bile arabamı park etmiyorum.

Adana peugeotu ( DÖRTLER ) tavsiye edeyim öyleyse :) 308 hariç tüm modelleri test ettim gibi bir şey oldu orada ve kapanma saatinde :D

srtkmc

Asfalt Kurutucu
19 Eki 2016
18
29
595
Merhaba dostlar.
Bugün öğlen İstinye şubesine gittim ve XV test ettim. İlk başta karşılayan hanımefendi biraz katı ve umursamaz takılınca dedik şans gülmedi herhalde ama teste Serkan adında bir beyle çıktık. Kendisine bir de buradan teşekkür ediyorum :) İlk olarak kendisi kullanmayı teklif etti iyi ki de etmiş, çünkü ben o kadar zorlayamazdım. Kendine ve arabaya olan güveni sayesinde baya bir üstüne çıktı arabanın panik fren, yüksek hızda virajlara girme ani slalomlar, dip gaz kavşakta dönme gibi işler yaptı. Arabanın limitleri çok yüksek çizgisinden şaşmıyor. Eyesight donanımı epeyce test ettik çarpışma önleme olsun adaptif hız kontrolü olsun oldukça başarılı çalışıyor .
Motor konusunda ise performansını yetersiz bulanların yorumlarını okudum ama kesinlikle öyle bir durum söz konusu değil. Arabadan bu aradan wrx sti performansı bekleyemeyiz sonuçta.

Ayrıca gerçekten çok dik bir yokuşta (şöyle ki öne eğilin dedi bize eğilemedik zaten emniyet kemeri kilitlenmişti,bildiğin yere bakıyoruz) yokuşun ortasında durduk. Arabada tam auto hold var hiç kaçırmıyor,süresiz yani. Çok hafif bir gaza dokunma ile kalkıyor. Yani araba 150 beygir olsun 200 beygir olsun bu kadar rahat kalkamaz ya. Aynı şekil iniş destek sistemini de kullandık.

Daha sonra yol kenarında durup bana verdi tabiki onun kadar zorlayamazdım küçük turlamalardan sonra şu dik yokuşta kalma durma işini denedim. Hayvan gibi bir eğimde düz yolda kalkıyormuş gibi kalkınca bu arabaya güçsüz demenin bir anlamı olmadığını gördüm. Sadece "yüksek hızlarda" sollamada belki biraz yavaş kalır. Onun dışında arabanın limitleri ve dengesi beni şaşırttı. Çok keyifli bir test oldu işini bilen, direksiyonu çok iyi biri ile tanışmam işin şanslı kısmı idi sanırım :)

S.Asil

Quadrifoglio Verde
Destekçi
Beta Programı
Stage 2
16 Eyl 2016
5,695
2
9,628
5,020
Adana
Marka
Alfa Romeo
Merhaba dostlar.
Bugün öğlen İstinye şubesine gittim ve XV test ettim. İlk başta karşılayan hanımefendi biraz katı ve umursamaz takılınca dedik şans gülmedi herhalde ama teste Serkan adında bir beyle çıktık. Kendisine bir de buradan teşekkür ediyorum :) İlk olarak kendisi kullanmayı teklif etti iyi ki de etmiş, çünkü ben o kadar zorlayamazdım. Kendine ve arabaya olan güveni sayesinde baya bir üstüne çıktı arabanın panik fren, yüksek hızda virajlara girme ani slalomlar, dip gaz kavşakta dönme gibi işler yaptı. Arabanın limitleri çok yüksek çizgisinden şaşmıyor. Eyesight donanımı epeyce test ettik çarpışma önleme olsun adaptif hız kontrolü olsun oldukça başarılı çalışıyor .
Motor konusunda ise performansını yetersiz bulanların yorumlarını okudum ama kesinlikle öyle bir durum söz konusu değil. Arabadan bu aradan wrx sti performansı bekleyemeyiz sonuçta.

Ayrıca gerçekten çok dik bir yokuşta (şöyle ki öne eğilin dedi bize eğilemedik zaten emniyet kemeri kilitlenmişti,bildiğin yere bakıyoruz) yokuşun ortasında durduk. Arabada tam auto hold var hiç kaçırmıyor,süresiz yani. Çok hafif bir gaza dokunma ile kalkıyor. Yani araba 150 beygir olsun 200 beygir olsun bu kadar rahat kalkamaz ya. Aynı şekil iniş destek sistemini de kullandık.

Daha sonra yol kenarında durup bana verdi tabiki onun kadar zorlayamazdım küçük turlamalardan sonra şu dik yokuşta kalma durma işini denedim. Hayvan gibi bir eğimde düz yolda kalkıyormuş gibi kalkınca bu arabaya güçsüz demenin bir anlamı olmadığını gördüm. Sadece "yüksek hızlarda" sollamada belki biraz yavaş kalır. Onun dışında arabanın limitleri ve dengesi beni şaşırttı. Çok keyifli bir test oldu işini bilen, direksiyonu çok iyi biri ile tanışmam işin şanslı kısmı idi sanırım :)

Vay be , efsane olmuş yaşamış gibi hissettim :)

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Bayideki satış temsilcilerini bırakın satış şefleri bile çok yüksek maaşlara çalışmıyorlar. En azından orta segment markalar için konuşuyorum. Ama kimisinde ne yazık ki bayi patronu veya galeri sahibi tavırları var. Yanlış anlaşılmak istemiyorum ama kendileri dahi alamayacakları araba için başkalarını küçük görme gibi bir lüksleri yok. Ki bunu otomotiv markasında çalışmış veya bu süreçlerinin yönetimini de tecrübe etmiş biri olarak söylüyorum. Kişinin alamayacğaını hissetse bile normal bir müşteri gibi davranmak zorunda. (ha ek çaba harcamaz o ayrı)
Vesile ile ben de uzun zamandır levorg test etmek istiyordum, müsait bir zamanda orayı ziyaret etmek gerek. Yaşanılan tecrübe oldukça iyi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım