by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
bizim audinin sunroofta aldığımızda kızaklardan birinden çukurlara girdikçe demir demire vurur gibi bi ses geliyordu. Sunroof tamircisi diye bi yer tarif ettiler oraya gittik. kızaklardan birinde plastik bi parça kırılmış o yüzden yapıyormuş. değişirse çok para tamir edelim dediler bildiğin yapıştırıcı ile yapıştırdılar 150 lira da para aldılar :(
Ama sunroof söküldüğünde kızakların içi o fitiller vs toz toprak hatta ağaç yapraklarıyla çam ağacının o iğneli yapraklarıyla doluydu

1 sene olacak alalı şu an yine aynı yerden daha az da olsa bi ses yapıyor. yaptırasım gelmiyor :)

yaza doğru ilgileneceğim

Ooo sizin aracin eski sahibi sunroofu acip ormanda kamp yapmis :D
Ben bir sene icinde sunroof’u toplamda 4 veya 5 sefer actim. O da dur lan su calisiyor mu acaba diye kontrol icindi :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
Valla dogru soyluyorsun. Foruma henuz girmeden telefonda Sinan’a sordum o da “kurcalama simdi bir seyler yaparsin gorurler yetkisiz mudahale derler garantiden cikar” dedi. Hassikome dedim tabi :D
En sevdgm muhendis lafim bir sey calisiyorsa kurcalama :D

by

Reis
17 Kas 2016
3,737
7,355
5,020
İstanbul
Marka
Peugeot
En sevdgm muhendis lafim bir sey calisiyorsa kurcalama :D

İste ben de her ne kadar Japon otomobili kullanmasam da Japonlarin kaizen felsefesiyle hareket ettigim icin takiliyorum boyle seylere .
Mevzu arizalanan sistemi onarmak degil, arizalanmadan ona mudahale etmek. Mevzu kirlenen parcalari temizlemek degil, kirlenmemesi icin alinan onlemler :D

Sailor

Kaptan
Beta Programı
6 Kas 2016
12,004
26,074
6,520
istanbul
Marka
Nissan
İste ben de her ne kadar Japon otomobili kullanmasam da Japonlarin kaizen felsefesiyle hareket ettigim icin takiliyorum boyle seylere .
Mevzu arizalanan sistemi onarmak degil, arizalanmadan ona mudahale etmek. Mevzu kirlenen parcalari temizlemek degil, kirlenmemesi icin alinan onlemler :D
Tamamda o parcayi hergun karda kista acan biri veya yikamada orayi acip kizaklarina yuklenen biri zarar verebilir. Yoksa acilista veya kapanista problemi yoksa bakimi yoktur diye dusunuyorum:D

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Ooo sizin aracin eski sahibi sunroofu acip ormanda kamp yapmis :D
Ben bir sene icinde sunroof’u toplamda 4 veya 5 sefer actim. O da dur lan su calisiyor mu acaba diye kontrol icindi :D

karanlıkta sunroof açıp elinde viski kadehiyle gökyüzünü seyretmek muazzam oluyor :p

hondapower

Profesör
3 Şub 2017
735
1,058
2,270
İstanbul
Marka
Honda
bence ekstra bir bakıma gerek yok en azından ben yapmıyorum. her yıkamada sunrofu açıp tozunu alıyorum yetiyor.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Benşm sunroofta bozuldu bozulacak... panoramik ya bide, temizlemeye çalıştım olmadı silikon spreyle temizleyiclerle, internette videosu da yok. Bakalım okul bitti, boşum, hala kışlıklar takılı falan :( güzel bi sunroofcu buldum, abi getir bakımını yapalım yoksa büyük masraf açıyo dedi.

Kısacası, sunroof hibe edilir, orj tavan sacınızı bana boyasz şekilde uydurduğunuz taktirde :D

Allah'In belası şey arabamda olmayınca aramıyorum, olunca zırt pırt açasım geliyor. Şu an sadece kelebek modda kullanıyorum.

alianil

Elit Apaçi
23 Mar 2019
158
158
885
29
Tekirdağ
Marka
Toyota
Detail dükkanlarını tercih edebilirsiniz onlar temizliğini yapacaklarını düşünüyorum.

Son düzenleme:

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot

Bu kadar adam toplanmış, sizce videodaki sorunu nasıl çözerim, sunroof un arka kısmına ulaşamıyorum, içerden tavanı falan mı sökmek lazım?

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,808
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Cam tavan temizliği ile ilgili epey detaya ulaştım. Hatta Mini'nin bakım klavuzunu da buldum ancak tabii ki oradaki belirtilen yağı bulmak çok zor. Rayları ve araları vs temizledikten sonra hangi yağlayıcı ile yağlayıp korumaya almak gerek? Bazıları sıvı gres diyor, mini de sıvı gres demiş, bunların silikonluları var, teflonluları var.

biz de bu HHS 2000'e alternatif, mutlaka bu 2000 'den uzak durmak gerek, HHS Grease alman gerek diyen de var. Tecrübe eden var mı ?

Araç ankara ayazı yediği için biraz bakımsız kalmış, bazen kapanırken ses yapıyor, detay damarım kabarmışken dalıcam.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
890
1,617
2,320
İst.
Marka
Ford
Yaklaşık 2 sene önce giulietta ve benim arabada tunap 107 kullandık, ilk 1 ay açılması çok rahatlamışken sonra biraz yavaşladı. Benimde aldığımdan beri kafamda olan bir iş prob yok ama biraz yavaş, servis 200 civarı bi rakam demişti bahar bakımında yaptırıcam bakalım nasıl yapıyorlar.

Ozgur Gunes

Özgür Güneş
Panpa
7 Eyl 2016
4,158
1
8,076
4,820
28
Ankara
Marka
Peugeot
Cam tavan temizliği ile ilgili epey detaya ulaştım. Hatta Mini'nin bakım klavuzunu da buldum ancak tabii ki oradaki belirtilen yağı bulmak çok zor. Rayları ve araları vs temizledikten sonra hangi yağlayıcı ile yağlayıp korumaya almak gerek? Bazıları sıvı gres diyor, mini de sıvı gres demiş, bunların silikonluları var, teflonluları var.

biz de bu HHS 2000'e alternatif, mutlaka bu 2000 'den uzak durmak gerek, HHS Grease alman gerek diyen de var. Tecrübe eden var mı ?

Araç ankara ayazı yediği için biraz bakımsız kalmış, bazen kapanırken ses yapıyor, detay damarım kabarmışken dalıcam.

Hayırlı olsun öncelikle tekrardan, sakın gres kullanma, çok fazla pislik topluyor, silikon sprey kanalları iyice temizledikten sonra kullanman yeterli.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım