Symbol ph2 (Thalia) Authentique Yol Bilgisayarı hkk.

Berkers

Berke
Düz Yol Gazcısı
20 Mar 2022
5
8
145
22
Luleburgaz
Marka
Renault
Merhabalar,
2012 model Symbol 1.2 araca sahibim. Araç başlıkta da belirttiğim üzere Authentique, yani boş paket. Üst paketlerinde Clio 2 ve 3'lerde olduğu gibi orta konsolda multimedya göstergesi ve yol bilgisayarı bulunuyor, silecek kolu ile aktif ediliyor. Araç zaten motor olarak da, iç dizaynı olarak da Clio 2 makyajlı sedan olarak düşünülebilir.
Benim bir süredir düşündüğüm olay şu, bu araçtaki yol bilgisayarının aktivasyonu nasıl yapılabilir? Gösterge paneli konusunda yedek parça bakımından paket ayrımı yok, tek ayrım silecek kolu ve orta konsoldaki ekran. ELM cihazı ile anlık yakıt verileri rahatlıkla okunabiliyor. Yazılım olarak aktif edilmesinin mümkün olmadığından eminim, lakin mekanik olarak yol bilgisayarı özelliğinin aktif edilme şansı bulunmakta mıdır? Bu araç hakkında yahut Clio 2-3 hakkında tecrübeleri olanların fikrini rica ediyorum.
Ek bilgi : Gösterge testinde kilometre ekranında yol bilgisayarına dair görüntü yok. Muhtemel olarak gösterge paneli soketinde ek bir kablo bağlantısı var diye tahmin ediyorum.

kalender195

Mehmet Emin Kalender
Panpa
25 May 2017
902
1
1,750
2,520
27
İzmir
Marka
Volkswagen
Merhaba. Forumdan da bilen vardır belki fakat bu tür spesifik konularda Facebook gruplarından daha detaylı bilgi alınıyor. Eğer öğrenip buradan da paylaşırsanız çok seviniriz. Şimdiden iyi forumlar.😊

Berkers

Berke
Düz Yol Gazcısı
20 Mar 2022
5
8
145
22
Luleburgaz
Marka
Renault
Merhabalar,
2012 model Symbol 1.2 araca sahibim. Araç başlıkta da belirttiğim üzere Authentique, yani boş paket. Üst paketlerinde Clio 2 ve 3'lerde olduğu gibi orta konsolda multimedya göstergesi ve yol bilgisayarı bulunuyor, silecek kolu ile aktif ediliyor. Araç zaten motor olarak da, iç dizaynı olarak da Clio 2 makyajlı sedan olarak düşünülebilir.
Benim bir süredir düşündüğüm olay şu, bu araçtaki yol bilgisayarının aktivasyonu nasıl yapılabilir? Gösterge paneli konusunda yedek parça bakımından paket ayrımı yok, tek ayrım silecek kolu ve orta konsoldaki ekran. ELM cihazı ile anlık yakıt verileri rahatlıkla okunabiliyor. Yazılım olarak aktif edilmesinin mümkün olmadığından eminim, lakin mekanik olarak yol bilgisayarı özelliğinin aktif edilme şansı bulunmakta mıdır? Bu araç hakkında yahut Clio 2-3 hakkında tecrübeleri olanların fikrini rica ediyorum.
Ek bilgi : Gösterge testinde kilometre ekranında yol bilgisayarına dair görüntü yok. Muhtemel olarak gösterge paneli soketinde ek bir kablo bağlantısı var diye tahmin ediyorum.
Uzun zaman sonra güncelleme, gösterge değişimi harici yolu yok. Gösterge değişimi ardından kilometre değişimi zorunlu. Yol bilgisayarı içeren silecek kolu orjinal zor bulunuyor, traffic 2 silecek kolu uyumlu, sadece oturması için alttaki iki tırnak kırılacak. Takribi 6 aydır kullanıyorum, veli nimet resmen 😁

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım