Teyp - Müzik Çalar Önerisi

Sony VS Pioneer ?

• Kullanılan toplam oy
    10
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Selamlar, 200-250 Lira bütçem var ve bir göz gezdirince Sony ve Pioneer'in bu aralıkta birçok modelinin olduğunu gördüm.

2002 Model orjinal hoparlörlere sahip Vito'ya alınabilecek bir teyp modeli ve site önerebilir misiniz ?

Bir de bu konuda pek bilgim yok, ''Teyp - Hoparlör - Araba'' uyumu gibi bir olay var mı ?
Yoksa herhangi bir teybi alıp arabama taksam Aux ve USB kullanarak herhangi bir şarkıyı dinleyebilir miyim ?

Benim aklımdakiler şu şekilde :

http://www.hepsiburada.com/sony-dsx-a100u-oto-teyp-p-HBV0000017PO8
http://www.hepsiburada.com/pioneer-mvh-85ub-usb-mp3-calar-oto-teyp-p-OTBLCMVH085

Teşekkürler.

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Sony'lerde çok fazla huysuzluk duydum. Huysuzluk dediğim şeyi şöyle açayım: Sony'lerde çok başarılı ses çıkış gücü ve kalitesi var. Dinlediğim cihazlar da oldu Ford'da. Fakat sadece oto ses sistemlerinde değil, tüm ürünlerinde Sony ses çıkış aygıtlarının Sony marka hoparlör/kulaklık vs. aramak gibi bir sıkıntısı var. Aksi halde vasat bir performans alınıyor. Eğer hoparlörleri de Sony ile değiştirecekseniz Sony almanız daha doğru olur.
Ama standart hoparlörlerle daha iyi bir müzikçalar kullanma amacınız varsa Pioneer da gayet iyi ses verir ve Sony'deki uyum sorunları olmaz.

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
İlk aşamada orjinal hoparlörleri kullanmayı düşünüyorum fakat 3 4 ay içerisinde hoparlör değişimi yapabilirim. Teşekkür ederim öneriniz için.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
linkteki pioneeri kullanıyorum 1 aydır. Ayarlar sekmesini hiç sevmedim. ekolayzer ayarı falan menüye tam olarak hakim olamadım bi türlü. Biraz daha üste çıkıp 400 tl civarına bluutuutttlu modellerden alabilirsin. İmkan varsa oto elektronikçileri gez, açık teypler varsa menülerini falan kurcala.
Mvh-85Ub çıkışları falan iyi sıkıntı yok ama işte dediğim gibi ben menüsünü sevmedim. Cdçalar yok bu arada bu teypte bilgin olsun.

Arabayla yaşayacağın uyumsuzluk sorunu da direksiyon kumandası olur, bu teyp direksiyonlarla uyumsuz, aparat yaptırılıyor o da 150 200 lira zaten. hoparlörlerle çok fazla sıkıntı yaşanacağını zannetmem. Elektronikçiye gidip bakarsan net fikir vereceklerdir. kendin montaja falan kalkma sakın :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Teşekkür ederim, bu ürünlerin ikisini de almak yerine bunu almaya karar verdik.

http://www.hepsiburada.com/sony-dsx...d-iphone-uyumlu-oto-mp3-calar-p-OTSONYDSXA200

Kendim montaja kalkışamam bile çünkü bilgim sıfır, direksiyon kumandası da sorun değil çünkü direksiyonumda kumanda yok, ekstra aparata falan da gerek duymam gibi, bi çalma listesi yaparım telefonuma sıradan çalar :)

Teşekkür ederim.
Hocam aradaki fiyat farkı ne kadardır ama böyle android&iphone destekli bir cihaz alıyorsanız bluetooth'lu olanını almanızı öneririm. Bu cihaz mobil cihazları sadece usb'den bağlantıyla destekliyor. BT ile kablo derdiniz olmaz.

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Teşekkür ederim öneriniz için fakat Bluetooth benim için önemli bir özellik değil açıkçası, Aux işimi görür. Fiyat farkını inanın ben de bilmiyorum ama 250'nin 10 lira üzerine çıkamayacağım zaten :)

Son düzenleme:

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,617
1
64,386
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
naptınız hocam teyp işini ?

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Aklıma takıldı kaldı, tam bir yanıtta alamadım. Uyumsuzluk sorunu derken benim alacağım cihazın arabadan çıkan cihazın yuvasına büyük gelme veya tam oturmama gibi bir sorunu olabilir mi ? Yoksa tüm müzik çalarlar standart boyutta mıdır ? (Dokunmatik ekranlıları falan kastetmiyorum tabii) Teşekkür ederim :)

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Aklıma takıldı kaldı, tam bir yanıtta alamadım. Uyumsuzluk sorunu derken benim alacağım cihazın arabadan çıkan cihazın yuvasına büyük gelme veya tam oturmama gibi bir sorunu olabilir mi ? Yoksa tüm müzik çalarlar standart boyutta mıdır ? (Dokunmatik ekranlıları falan kastetmiyorum tabii) Teşekkür ederim :)
Single DIN - Double DIN olarak iki çeşit oluyor universal olarak. Eğer bu standartlar dışında modelin yuvası daha büyük olursa o zaman da aracın modeline göre üretilmiş adaptör parçalar oluyor. Hiçbir şekilde boşluk kalması söz konusu olmaz. Aracınız neydi?

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Single DIN - Double DIN olarak iki çeşit oluyor universal olarak. Eğer bu standartlar dışında modelin yuvası daha büyük olursa o zaman da aracın modeline göre üretilmiş adaptör parçalar oluyor. Hiçbir şekilde boşluk kalması söz konusu olmaz. Aracınız neydi?

Anladım, bu adaptör parçaları herhalde cihazı taktıracağım herhangi bir elektronikçiden edinebilirim değil mi ?

Vito 112CDI 2002 Model

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
17,939
7
51,186
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Anladım, bu adaptör parçaları herhalde cihazı taktıracağım herhangi bir elektronikçiden edinebilirim değil mi ?

Vito 112CDI 2002 Model
Tabii ki. Bu arada aracınıza uygun çerçeve aradım ama ilk etapta hep üst modellerinkiler çıkıyor. Muhtemelen yuvası direk uyumludur. Aracınız için örnek uygulama olması açısından aşağıya ilanlar koydum, orada normal oto teyp koymuş sahipleri. Sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum.
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...tutulan-kasa-temiz-aile-araci-469261414/detay
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...l-vip-kredi-kartina-12-taksit-290476687/detay

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Teşekkür ederim arkadaşlar, buradaki fiyatlara baktım 50 60 lira daha ucuza denk geliyor. Model yükseltebilirim, yine burada paylaşırım gelişme olduğunda.

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
Bende vito saihibi bir arkadaştan alınma teyp var satılık. Pioneer avh x7750 bt modeli. tam profesyonel 3 yol aktif 13 bant eko ayarı vs tam dolu bir cihaz düşünürseniz.

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Bende vito saihibi bir arkadaştan alınma teyp var satılık. Pioneer avh x7750 bt modeli. tam profesyonel 3 yol aktif 13 bant eko ayarı vs tam dolu bir cihaz düşünürseniz.

Aslında ikinci el almaya her zaman karşı olmuşumdur ama fiyatı nedir ? Büyük ihtimalle bütçemi aşacaktır ama olsun :)

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,486
1
4,751
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
hocam 1300 yazdım nete ama 1000 tl ya son bırakacağım. aldığım arkadaş profesyonel bir sistem yapmıştı vitoya sinema salonu gibiydi

Obsession

Profesör
28 Ara 2016
69
38
1,020
Antalya
Zaten alamayacağımı biliyordum da yine sorayım dedim :) Teşekkür ederim hocam teklifiniz ve ilginiz için ama bütçem maximum 300 lira maalesef...

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,713
1
6,421
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
2-3 aydır şunu kullanıyorum:
http://www.hepsiburada.com/pioneer-deh-x3950bt-oto-teyp-p-HBV000002F69J

Bluetooth bildiğin medeniyetmiş. Araba kullanırken hoparlörden telefonla konuşabilme falan büyük lüksmüş, onu öğrendim. Ses kalitesi falan zaten 10 numara. Ben telefonumdaki poweramp uygulamasından hep müzik dinlediğimden, zaten teybi sadece ilk aldığında bir kez ayarını yapıyorsun, sonra yine herşeyi telefondan. O sebeple kullanımı da çok rahat.

Ben 500TL'ye almıştım. Şimdi indirime girmiş, bütçen varsa kaçırma derim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım