Toyota Corolla vs Chevrolet Cruze

Furkan0720

Murat Furkan Adak
Senkromeççi
23 Eki 2023
8
1
70
18
Antalya
Marka
Toyota
Arkadaşlar bizde Toyota Corolla 1.4 D-4D var(2006) arkadaşımdada 2012 Chevrolet Cruze 1.6 var. Kapışsak kim alır bide baya bi ağırlık farkı var ikiside manuel(bizim araba 2de 90 filan görüyor)

racer

Sedat
Profesör
27 Eyl 2021
223
350
1,085
29
ankara
Marka
Ford
sizin aracı kullanmak düşük devir torku sebebiyle yüzde yüz daha konforlu olur. cruze o ağırlık ve atmosferik motorla yokuşta vs. zorlanır. ama drag yarışında maksimum güçle kalkıldığında atmosferik motorlar beklenildiğinden ve hissettirdiğinden daha iyi sonuç verebiliyor. denemek lazım açıkçası. kim alır bilmiyorum ama ben günlük hayatta toyota yı tercih ederdim bu kesin :)

şunu da eklemek isterim. iki araç da yaşını almış durumda. böyle bir kapışmada araçların kondisyonu, lastik durumu vs. de ayrıca önemli. her şeyin eşit olduğu senaryoda ise sizin aracın 0-100 ü 13.3 saniye olarak verilmişken cruze'ninki 12.7 saniye olarak verilmiş. yani bu durumda cruze daha hızlı demektir. dediğim gibi sizin aracın alt devir torku toyota'yı cruze den daha hızlı olarak hissettiriyor olabilir. zaten düşük devirlerde günlük ve otoban kullanımlarında sizin araç çok daha atiktir.

Son düzenleme:

Furkan0720

Murat Furkan Adak
Senkromeççi
23 Eki 2023
8
1
70
18
Antalya
Marka
Toyota
sizin aracı kullanmak düşük devir torku sebebiyle yüzde yüz daha konforlu olur. cruze o ağırlık ve atmosferik motorla yokuşta vs. zorlanır. ama drag yarışında maksimum güçle kalkıldığında atmosferik motorlar beklenildiğinden ve hissettirdiğinden daha iyi sonuç verebiliyor. denemek lazım açıkçası. kim alır bilmiyorum ama ben günlük hayatta sürerken toyota yı tercih ederdim bu kesin :)
Bi gün denersek sonucu paylaşıcsm

alkın

Alkın Uslu
Panpa
1 Şub 2020
1,046
1
1,125
2,570
Ankara
Marka
BMW
şoförlerin ikisinin de denk; araçların ikisinin de stok, motor/mekanik olarak iyi bakılmış ve ortalama bir corolla 2006/ cruze 2012 kondisyonda olduğunu varsayalım:

drag şeklinde kalkılacaksa belki hafiflik ve dizel torku ile kısa bir mesafe corolla önde götürse de 70-80 gibi süratlerde cruze yakalar ve aradaki farkı arttırarak ilerler.

roll olacaksa ve cruze devir aralığını bilen bir şoföre sahipse zaten corollanın bana kalırsa hiç şansı yok. yüksek devirlerde atmosferik motor hava emmeye başlayıp hızını daha ivmeli bir şekilde arttırırken yüksek devirleri sevmeyen dizel motorlar boş bağırıp ivmelenmesini azaltacaktır.

ben her türlü cruze geçer diyorum, eğer cruze geçemiyorsa ya cruze şoföründe bir negatif durum vardır ya da cruze mekaniğinde ters giden durumlar vardır.

BavarianEngineer

Alperen Ç.
Panpa
30 Nis 2018
455
1,064
2,695
Ankara
Marka
BMW
İkisi de manuel olduğu için kesinlikle Cruze alır. Yokuş, ekstra ağırlık ya da şoför eksikliği olmadığı sürece sonuç değişmez. İkisinin de teknik özellikleri aşağıda mevcut inceleyin sonuç aşikar. 1190kg Corolla, 1285kg Cruze sadece 95kg ağırlık farkı ancak 34hp gibi güç farkı mevcut.

mrtkap

Profesör
8 Ara 2017
896
1,640
2,320
İst.
Marka
Ford
Dizel Corolla uzunda geçilir. Benzin olsa boy boy açarak giderdi Cruze'u

zahovic

Düz Yol Gazcısı
1 Kas 2022
16
46
145
İZMİR
Marka
Volkswagen
Kim kazanır bilmem de yarış bittiğinde ilk yol ayrımında siz evinize döneceksiniz arkadaşınız sanayi yönüne :D Cruze = Sanayi

Gökhan61

Gökhan K.
Panpa
Beta Programı
21 Eyl 2016
1,496
1
4,808
4,070
41
Trabzon
Marka
Renault
uzunda cruze alır hemde bir noktadan sonra arayı aça aça gider. 130 a kadar filan toyota sonrasında açık ara cruze :)

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım