Trafikte dikkatli olun !!!

omer15

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
89
35
670
Arkadaslar bugun bi kaza atlattim ve bundan cikardigim dersleri sizinle paylasmak istiyorum . Amacim belki bundan birileri ders cıkarir ve olasi bi kazayi onleriz.

Yol altunizadeden uskudara giden yol 3 lu yol ayriminda ben ortadan gidecektim hani o asagi inen yol max 60-70 le giderken(ki o hizla degil 50 ile gitmem gerekirdi benimde hatam var) sagdan giden dolmus bi anda benim yoluma girdi ve full fren yaptim ve anca durabildim 1-2 saniye sonra bassaydim kaza kacinilmaz olacakti

Yani demek istedigim trafikte hizinizi yuzde 10-20 arttirdiginizda kaza orani 10-20 degil cok daha fazla artiyo siz her zaman hiz sınırının yuzde 10 filan altinda surun kazanicaginiz 3-5 dakika bir daha sevdiklerinizi gorememenize ve carptiginiz kisininde sevdiklerini gorememesine sebep olabilir.

Her zaman trafikte dikkatli olun

İyi forumlar...

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omer15

Asfalt Kurutucu
1 Ağu 2018
89
35
670
Aynen hocam taksi dolmus minibus bunlarin arasinda tabiki iyi insanlarda var ama cogunlugu yol hakkı her zaman ondaymis gibi davraniyo maalesef yapicak bi sey yok valla insen tartissan o da cozum degil hatta dahada kotuye gider bizim onlarin yapicagi hamleyi onceden gorup ona gore hareket etmemiz lazim

Basri Amca

Panpa
Beta Programı
20 May 2018
2,277
3,895
4,070
İstanbul
Marka
Ford
Hocam sık kullandığım bir güzergah orası. Özellikle sari dolmuşlar hızlı olayım diye yapmadıkları hareket yok. Ayni şekilde mavi olanlarda. Gerçi maviler artık birbirini yiyor su metro açıldığından beri.
Neyse geçmiş olsun bu arada oraya hızlı girince insan uçuruyormuş gibi oluyor şevkli bir yerdir.. Ama maalesef boş neredeyse hic göremiyoruz..

Bilal

Panpa
7 Eki 2016
698
1,396
2,520
İstanbul
Hocam sık kullandığım bir güzergah orası. Özellikle sari dolmuşlar hızlı olayım diye yapmadıkları hareket yok. Ayni şekilde mavi olanlarda. Gerçi maviler artık birbirini yiyor su metro açıldığından beri.
Neyse geçmiş olsun bu arada oraya hızlı girince insan uçuruyormuş gibi oluyor şevkli bir yerdir.. Ama maalesef boş neredeyse hic göremiyoruz..

Hafta içi akşamları 12-2 bomboş oluyor.

Arkadaslar bugun bi kaza atlattim ve bundan cikardigim dersleri sizinle paylasmak istiyorum . Amacim belki bundan birileri ders cıkarir ve olasi bi kazayi onleriz.

Yol altunizadeden uskudara giden yol 3 lu yol ayriminda ben ortadan gidecektim hani o asagi inen yol max 60-70 le giderken(ki o hizla degil 50 ile gitmem gerekirdi benimde hatam var) sagdan giden dolmus bi anda benim yoluma girdi ve full fren yaptim ve anca durabildim 1-2 saniye sonra bassaydim kaza kacinilmaz olacakti

Yani demek istedigim trafikte hizinizi yuzde 10-20 arttirdiginizda kaza orani 10-20 degil cok daha fazla artiyo siz her zaman hiz sınırının yuzde 10 filan altinda surun kazanicaginiz 3-5 dakika bir daha sevdiklerinizi gorememenize ve carptiginiz kisininde sevdiklerini gorememesine sebep olabilir.

Her zaman trafikte dikkatli olun

İyi forumlar...

Siz birde zeynep kamil yönünü ( 3 lü yolda soldaki ) görün.Araba varmış yokmuş hak getire otobüslerde minibüslerde farketmeksizin dalıyorlar.Viraj kısmı da çok dar olduğu için eğer hasbelkader bu şerit benim ben kendi şeridimde döneyim o kendi şeridinde diye bir düşüncede bulunursanız arabanızın ön kısmına veda edebilirsiniz.Yol her zaman ve sadece onların bunu unutmayın (!) Aynaya bilerek bakmıyorlar ben hayatımda böyle bir ...... görmedim. Hayal gücünüze bırakıyorum boşluğu. :mad:

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Dolmuşçulara ayar oluyorum, Ankara’da da Armada kavşağı var ben sağdan devam edicem. Polis oraya dolmuşçular atlamasın diye duba koydu bir sürü adamlar yine atlıyo. Ulan atlıyon bari hızlan be adam, sıfır ivmeyle hareket ediyor neredeyse ...(burası küfür, fill in the blanks :D )

godofwar

Asfalt Kurutucu
13 Mar 2019
75
113
535
Dolmuşçulara ayar oluyorum, Ankara’da da Armada kavşağı var ben sağdan devam edicem. Polis oraya dolmuşçular atlamasın diye duba koydu bir sürü adamlar yine atlıyo. Ulan atlıyon bari hızlan be adam, sıfır ivmeyle hareket ediyor neredeyse ...(burası küfür, fill in the blanks :D )
Ankara’daki dolmuşçular 3 lira için adam vurur hocam o derece

furkankaya585597

Profesör
8 Eyl 2016
1,778
1,064
2,420
Şehir içinde yavaş gittiğimden dolayı atlattığım çok olay oldu. 50 ile 70 arasında giderken çok fark yok gibi görünebilir ama fren mesafesinde baya fark ediyor. Geçmiş olsun.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım