Viraj denge çubuğu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Evet başlıktan anlaşıldığı üzere viraj denge çubuğunun nasıl çalıştığını merak ediyorum ayrıntılı anlatabilirseniz çok iyi olur. İnternetten bulabilirdim belki ama hem forumda içerik olsun hem de soru sorabileceğim birinden öğreneyim diyerek buraya yazmaya karar verdim.

maximaorhan

Dispatcher
8 Eyl 2016
5,510
17,959
5,320
33
34
Valla pek metiyeler dökecek kadar uzun bi şekilde yazamam ama işte arkaya bağlanmasının sebebi, viraj çıkışında merkez kaç kuvvetine karşı gelerek arka tarafın savrulmasını ve salınımı önlüyor diye biliyorum.

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Valla pek metiyeler dökecek kadar uzun bi şekilde yazamam ama işte arkaya bağlanmasının sebebi, viraj çıkışında merkez kaç kuvvetine karşı gelerek arka tarafın savrulmasını ve salınımı önlüyor diye biliyorum.
Nasıl önlüyor işte onu merak ediyorum :D roll cage gibi rijitlik mi sağlıyor?

kaansoysal

Profesör
19 Eki 2016
415
514
1,645
32
Mersin
Virajlara hızlı girdiğimizde arac döndüğümüz yönün tersine yatmaya başlar denge merkezi kayıp edip takla atmayalım veya spin atıp yoldan çıkmayalım diye varlar.aracın ters tarafındaki lastigine etki eder ve iceri doğru çekmeye çalışır tek parça u biçiminde çeliktendir burulma direncini artırır.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım