Volvo S60 (2008)

Dr.Fatih

Fatih
Düz Yol Gazcısı
17 May 2020
14
16
195
27
Ankara
Marka
Volvo
Herkese Selamlar; Forumun yeni bir üyesi olarak @alfhonso hocamın da hoş geldin tavsiyesi üzerine aracımı tanıtmak için başlığı açtım.
Kendisi 3 yıl boyunca bize 95 bin km eşlik eden Ford Focus Mk 2,5'un ardından benim için hayallerin aracı olan 2008 model bir Volvo s60 Sports.
Heyecanlı bir macera olarak geçen yılın haziran ayında ailemize katıldı ancak kronik diye tabir ettiğimiz bir dizi arıza ve yenilemelerle bizi epey yordu.
160 bin Km de lpg takılmamış olarak satın alındı şu an 195 bin dolaylarında prins lpg kiti ile kullanılmakta. (Bir dizi yeni parça ve yeni bir şanzıman ile :)
Merak ettiklerimi kullanan arkadaşlara sormak ve merak edilenlere de elimden geldiğince cevap vermek dileğiyle.👋

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,292
1
9,443
4,970
kocaeli
Forumumuza Hoşgeldiniz :)

Bu versiyon S60'a olan ilgim , Otopark.com'un " Takipçi Testleri " kısmında Forumumuzun Ankaralı bir takipçisinin (hatta takipçi grubunun :)) yaptığı inceleme ile başladı .
Yanlış hatırlamıyorsam 2005 model , 2.0T bir araçtı . İnceleme o kadar etkilemiş olacak ki , video biter bitmez kendimi malum satış sitesinde bulmuştum :)

Yanlış hatırlamıyorsam 2004 sonrası şanzıman revize edilmiş , sorunsuzdu . Sizin araçta değişime neden ihtiyaç duyulduğunu merak ettim :)

Ben aracın bakım & yedek parça maliyetlerini merak ettim , paylaşabilme imkanınız varsa memnun olurum .

Aracınızı güzel günlerde , kazasız belasız kullanmanızı dilerim .
İyi forumlar :)

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW
Forumumuza Hoşgeldiniz :)

Bu versiyon S60'a olan ilgim , Otopark.com'un " Takipçi Testleri " kısmında Forumumuzun Ankaralı bir takipçisinin (hatta takipçi grubunun :)) yaptığı inceleme ile başladı .
Yanlış hatırlamıyorsam 2005 model , 2.0T bir araçtı . İnceleme o kadar etkilemiş olacak ki , video biter bitmez kendimi malum satış sitesinde bulmuştum :)

Yanlış hatırlamıyorsam 2004 sonrası şanzıman revize edilmiş , sorunsuzdu . Sizin araçta değişime neden ihtiyaç duyulduğunu merak ettim :)

Ben aracın bakım & yedek parça maliyetlerini merak ettim , paylaşabilme imkanınız varsa memnun olurum .

Aracınızı güzel günlerde , kazasız belasız kullanmanızı dilerim .
İyi forumlar :)
+1 bende merak ettim neden yordu bu kadar acaba ? Kazasız belasız keyfili sürüşler dilerim :)

Dr.Fatih

Fatih
Düz Yol Gazcısı
17 May 2020
14
16
195
27
Ankara
Marka
Volvo
@kenblock Hoşbuldum teşekkürler. Şanzıman değişme sebebi yağ soğutucusunun patlamış olması ve uzun bir süre bu şekilde şanzıman içerisine yağ ile birlikte su almış olmasıydı. Haliyle tamamen çürük bir şanzımanla karşılaşmış olduk yaklaşık 10 bin km kullandıktan sonra. Yani idareten yapılan şanzıman bizim elimizde kalmış oldu, sağlık olsun en azından komple yenilemiş olduk :)
Son bakımda castrol 5-30 yağ ile birlikte total 650 tl gibi bir rakam tuttu. Yedek parça olarak bakacak olursak biraz cüzdan düşmanı diyebilirim :)

Dr.Fatih

Fatih
Düz Yol Gazcısı
17 May 2020
14
16
195
27
Ankara
Marka
Volvo
+1 bende merak ettim neden yordu bu kadar acaba ? Kazasız belasız keyfili sürüşler dilerim :)
Aldıktan hemen sonra henüz yeni keşif ve keyif zamanları diyebileceğimiz bir zamanda şanzıman arızalası, soğutma sisteminin kısmen yenilenmek zorunda kalması vs derken tatlı bir yorgunluk oldu diyelim. Tekrardan hoşbuldum :)

kenblock

Panpa
Beta Programı
24 Ocak 2017
5,292
1
9,443
4,970
kocaeli
@kenblock Hoşbuldum teşekkürler. Şanzıman değişme sebebi yağ soğutucusunun patlamış olması ve uzun bir süre bu şekilde şanzıman içerisine yağ ile birlikte su almış olmasıydı. Haliyle tamamen çürük bir şanzımanla karşılaşmış olduk yaklaşık 10 bin km kullandıktan sonra. Yani idareten yapılan şanzıman bizim elimizde kalmış oldu, sağlık olsun en azından komple yenilemiş olduk :)
Son bakımda castrol 5-30 yağ ile birlikte total 650 tl gibi bir rakam tuttu. Yedek parça olarak bakacak olursak biraz cüzdan düşmanı diyebilirim :)
Teşekkür ederim .

İkinci elde kilometreden çok daha önemli bir etken ; aracın eski sahibi ...

CaliKaan

Panpa
Stage 2
31 Ara 2017
606
1,465
2,520
30
Riverside, California
Marka
BMW

Aldıktan hemen sonra henüz yeni keşif ve keyif zamanları diyebileceğimiz bir zamanda şanzıman arızalası, soğutma sisteminin kısmen yenilenmek zorunda kalması vs derken tatlı bir yorgunluk oldu diyelim. Tekrardan hoşbuldum :)

Çok geçmiş olsun sanıyorum yaşanıcak bütün talihsizlikleri yaşamışsınız umarım daha fazla çıkmaz. Sadece yağ bakımınız mı 650 tl tuttu ? Eğer öyle ise satın kurtulun başa bela 😂

Dr.Fatih

Fatih
Düz Yol Gazcısı
17 May 2020
14
16
195
27
Ankara
Marka
Volvo
Çok geçmiş olsun sanıyorum yaşanıcak bütün talihsizlikleri yaşamışsınız umarım daha fazla çıkmaz. Sadece yağ bakımınız mı 650 tl tuttu ? Eğer öyle ise satın kurtulun başa bela 😂

Konforu ve sürüş keyfi ile fazlasıyla geri dönüşünü sağlıyor bakım masraflarının ama yine de sizin fikrinize ara ara katılmıyor değilim :)

nacker

Profesör
12 Ocak 2019
433
809
1,645
İstanbul
Yağ bakımına hava-polen de dahilse bence normal. Motora 6 litre yağ almanız gerekiyor, orjinal filtre de 95 küsürdü en son. Hava ve polen eklenince işçilikle beraber 650'yi bulması gayet doğal..

Dr.Fatih

Fatih
Düz Yol Gazcısı
17 May 2020
14
16
195
27
Ankara
Marka
Volvo
Yağ bakımına hava-polen de dahilse bence normal. Motora 6 litre yağ almanız gerekiyor, orjinal filtre de 95 küsürdü en son. Hava ve polen eklenince işçilikle beraber 650'yi bulması gayet doğal..

Şöyle açayım: Castrol 7 Lt yağ(6,5 Lt sini alıyor araç)+ orjinal yağ filtresi+bosch marka hava ve polen filtreleri+işçilik bu rakama dahil olunca ülke şartlarında normal bir rakam oluyor dediğiniz gibi.

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım