KAPALI VW DSG Devirin aniden yükselmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

_yunusak9707

Yunus K.
Panpa
9 Ara 2016
818
1,333
2,520
27
Antalya
Marka
BMW
Bizim sirketteki DSG sanzimanli aracta devir aniden yükseliyor. Sorunu nerden olabilir ?

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,065
7
51,441
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Şanzıman beyni olabilir. Aniden kavramayı bırakıyor olabilir. Şanzıman arızasıysa otomatik şanzımana benden daha hakim arkadaşlar var forumda, onlar daha iyi yardımcı olur zaten.
Bunun dışında gaz kelebeğinin drive-by-wire sensörü olabilir. Bu sensörle bağlantılı olarak gaz pedalına basılıyormuş gibi yapıp göstergede devir saati fırlıyor olabilir. Ne alaka derseniz, vag grubu bir arabada bir arkadaşın kendi çekip yolladığı videoda gördüm; rölantide gaz pompalandığında motorun devri aslında yükselmiyorken, 1.4TDI arabanın devir saati Lamborghini havasında hızla fırlayarak yükseliyordu. Bu bir arıza mıdır yoksa adamların arabayı daha etkileyici göstermek için bilinçli yaptığı bir şey midir bilemiyorum. Öyle enteresan bir durum sizi aldatmış da olabilir.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım