Warm Hatch | Alfa Romeo MiTo

fksarall

Panpa
8 Eyl 2016
1,548
3,367
3,770
Ankara
Marka
BMW
@fksarall senin önerdiğin olay için aşağıdaki gibi açılı ve redüksiyonlu silikonlu hortum kullanacağım. Yüksek ihtimalle iç ağız 45 mm, hava giriş kısmı için de 63 mm ölçüsü işimi görecek.

TRY 20.66 21%OFF | R-EP 45 degrees Reducer Silicone Elbow Hose 38 45 63 76 83 89MM Rubber Joiner Bend Tube for Car Accessories Cold Air Intake Hose
https://s.click.aliexpress.com/e/bi1G5Da0
Şu andaki halinden daha iyi olur abi. Ağzının iyi hava aldığından emin olursan güzel performans alırsın bence.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Fren soğutması için tampon içine koyacağım hava girişleri ve egt sensörüm bugün geliyor.

EGT için manifolda kadar sökmek lazım, onun yanında bir kaç detay daha yapacağım, o sebeple o iş bir kaç hafta bekleyecek.

Ama bu cumartesi yarım günlük vaktim var, tamponu söküp, fren havalandırmalarını yerleştireceğim. hatta tampon braketlerinden biri kırıktı, onu da yenileyeceğim. Bir de hazır tampon inmişken, intercooler spreyin deposunu da büyüteceğim.

Cumartesi akşamına fotoları atarım artık buraya...

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Hard core bi Alfisti olan Gürkan Lale'nin eski MiTo'su ile 2 seans istanbul park görmüş kumho V700 semi slick lastikleri bugün teslim aldım.

Lastikler bu hali ile bile ısınınca asfalta ne kadar yapışacağına dair ipuçları veriyor.

Sezon hazırlıkları tüm hızıyla devam yani.
bVrrMn.jpg

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Bugün yorucu geçti ama kafadaki işleri tamamlayabildim.

Tamponu söktük ve braketlerini yeniledik, intercooler su spreyinin yanına ikinci bir depo daha taktık, ve en önemlisi fren soğutma hortumlarını tam olarak taktık. İnş işe yarıyor olacak arkadaşlar.

Fotolarımız:
ZXZBRz.jpg

BarQgG.jpg

oXjWlq.jpg

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,005
7
51,304
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Bugün yorucu geçti ama kafadaki işleri tamamlayabildim.

Tamponu söktük ve braketlerini yeniledik, intercooler su spreyinin yanına ikinci bir depo daha taktık, ve en önemlisi fren soğutma hortumlarını tam olarak taktık. İnş işe yarıyor olacak arkadaşlar.

Fotolarımız:
ZXZBRz.jpg

BarQgG.jpg

oXjWlq.jpg
Rahmi yeter Rahmi yer kalmadı :D

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Sezon öncesi hazırlıkların son 3 kritik elemanından biri daha bugün elimize ulaştı.

Bonalume dumpvalve:
269mRN.jpg

BaAm1D.jpg

Not 1: parçalar önce oğlanın kontrolünden geçiyor :D
Not 2: abarth akrebi alfa'ya da giriyor
Not3: dünden kalma sanayi kirleri hala ellerimden çıkmadı.

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
Kalite kontrole bayıldım :D maşallah, bide o neymiş yav, kocaman, hiç o kadar büyük dumvalve görmemiştim, blow off bile görmedim böyle.

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Ferrari mini üretiyor olsa ki bunu mto ile denediğini düşünüyorum, bu araç mito olurdu heralde.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Kalite kontrole bayıldım :D maşallah, bide o neymiş yav, kocaman, hiç o kadar büyük dumvalve görmemiştim, blow off bile görmedim böyle.
sağolasın bro.

DV'ler genellikle sadece üst kısım olarak satılıyor ve hem daha küçük hem de maliyet olarak da daha uygun oluyor. Tjet motor için bu şekilde bir çözüm yoktu. Bu parça mevcut DV komple sökülüp, yerine takılacak şekilde hazırlanmış.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
Ferrari mini üretiyor olsa ki bunu mto ile denediğini düşünüyorum, bu araç mito olurdu heralde.
Mito zaten zamanında Mini'nin rakibi olarak piyasaya çıkmış.

Ama Mini ile MiTo elmaya elma şeklinde birebir rakip değil.

MiTo günlük kullanım için bagaj ve arka yaşam alanı olarak mini'den çok ötede. Mini ise GP gibi performans odaklı modelleri ile bir tık öne geçiyor. Gerçi zamanında tanıtımı yaplan MiTo GTA hayata geçseydi, o açıdan da arayı kapatmış olurdu.

Ama Aras Dinçer'in de dediği üzere, pist odaklı ekonomik bir araç isteyenler için Mini Cooper ve MiTo TR pazarında en uygun araçlar.

Atilgan

Elit Apaçi
13 Mar 2017
250
237
945
Bursa
Marka
Opel
Aynen , katılıyorum. Ama mini bana benzetme ne kadar doğru, evrime de ne kadar inanırsınız bilmiyorum ama karaya çıkamamış bir hayvan gibi geliyor. Alfa ise daha medeni, soyut beceriler geliştirmiş, sanat üreten haline gelmiş gibi..

RYAN7R

Özg
Panpa
7 Eyl 2016
4,159
1
8,086
4,820
28
Ankara
Marka
Yok
İLK SAHİBİNDEN MAKYAJLI 2012 MITO QV KAZASIZ 41500km ÇOK TEMİZ

İlan No: 625607221

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-qv-kazasiz-41500km-cok-temiz-625607221/detay

Şu herif arabasını daha önce satılığa çıkarmış olsa hiç düşünmeden alırdım. Makşne mühendisi, hastalık derecesinde titiz, büyük ihtimal hiç dip gaz görmedi araba, 17” jant satıyordu, arkadaş için almaya gitmiştik, orda görmüştüm arabasını, galeriden sıfır alacağıma bu adamdan kullanılmıl alırıö daha iyi.

stan

Rahmi Tanır
Panpa
8 Eyl 2016
1,714
1
6,438
4,070
36
İzmir
Marka
Alfa Romeo
İLK SAHİBİNDEN MAKYAJLI 2012 MITO QV KAZASIZ 41500km ÇOK TEMİZ

İlan No: 625607221

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...-qv-kazasiz-41500km-cok-temiz-625607221/detay

Şu herif arabasını daha önce satılığa çıkarmış olsa hiç düşünmeden alırdım. Makşne mühendisi, hastalık derecesinde titiz, büyük ihtimal hiç dip gaz görmedi araba, 17” jant satıyordu, arkadaş için almaya gitmiştik, orda görmüştüm arabasını, galeriden sıfır alacağıma bu adamdan kullanılmıl alırıö daha iyi.
Bu arkadaş alfistiturkey ilk satışa çıkardı aracını. Fiyat biraz yüksek ama dediğin gibi adam ciddi titiz. bir de KM de ciddi düşük. alınır yani.

Bence hala çok geç değil bro :D

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım