KAPALI Xcellence mı,Style mı ?

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Sevgili otopark forum üyeleri arayışlar devam ediyor :D
yakın zamanda golf highline-comfortline sormuştum,şimdi Leon sorucam izninizle.
Xcellence'ın tek eksiği hayalet ekran,ama Style'ın Xcellence'dan birçok eksiği var,örnek verirsem Anahtarsız giriş-çalıştırma,ambiyans aydınlatması,17lik jantlar gibi gibi. bunlar harici beni etkileyecek pek donanım yok zaten.
sizce Style'mı yoksa Xcellence mı ? hayalet göstergenin pek olayı yok aslında bu vag grubunda,ama o navigasyonla çok iyi oluyor.
fiyatlar aşağıdaki ilanlar gibi olucak.
sadece donanım soruyorum,benzinliye falan kaymasak iyi olur o yüzden .d

Xcellence

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...lence-cam-tavan-xenon-8000-km-631108999/detay

Style

https://www.sahibinden.com/ilan/vas....6-tdi-dsg-115-hp-hayalet-cam-612728547/detay

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
863
2,005
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat
2 yıl sonra bozuk yollarda ses yapmasın diye tek eli direksiyondan kaldırıp o hayalet göstergenin siperini tutuyor olacaksınız. Kabullenebilir misiniz? Asıl bunu sorun kendinize :)

Makyajlıda, trim olaylarını biraz daha topladılar. O kadar da olmaz. :) En azından elle tutmaya kadar.
Çok rahatsız olan da, yalıtım malzemesi, silikon spreyle girişecek.
He ama Seat kullanıcısı olarak şunu da söylemeyi unutmayayım. 'Trim sesi olmayan Seat hatalı üretimdir':D

MehmetP55

Profesör
3 Kas 2018
707
559
1,220
Bu donanımlar bana lazım değil Style alırdım lakin bu konu gerçekten göreceli. Ben çoğu aracın boşunu tercih ediyorum çünkü bana lazım değil tabi sebeplerden birinde özellikle günümüzde dolu fiyatına neredeyse 2 boş alabilecek kadar uçurum olması :)

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
2 yıla olacaksa iyi,2 yıl sonra satarım zaten :D
Arkadaşlar cidden çok rahatsız edici trim sesi var mı ? Araç kullanırken çoğu zaman müzik dinliyorum zaten,golf le aralarında uçurum varsa comfort golfe dönücez ozaman :d

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Makyajlıda, trim olaylarını biraz daha topladılar. O kadar da olmaz. :) En azından elle tutmaya kadar.
Çok rahatsız olan da, yalıtım malzemesi, silikon spreyle girişecek.
He ama Seat kullanıcısı olarak şunu da söylemeyi unutmayayım. 'Trim sesi olmayan Seat hatalı üretimdir':D
Sen kendi aracını şimdiki Seat'larla karşılaştırma. Mk2 kasanın 190binde olanına da bindim, kesinlikle abartmıyorum içi 0 km gibiydi.
2 yıla olacaksa iyi,2 yıl sonra satarım zaten :D
Arkadaşlar cidden çok rahatsız edici trim sesi var mı ? Araç kullanırken çoğu zaman müzik dinliyorum zaten,golf le aralarında uçurum varsa comfort golfe dönücez ozaman :d
Bizim Leon 3bin devir üstünü kolay kolay görmemiştir. Gördüyse de senede 1-2 kez benim elimde görmüştür. FR değil 16" standart jantlı Style donanımdır, yani süspansiyonları ekstra sert değildir. Yüksek sesle müzik dinlenmez. Çocuk koltuğu olan, kısık seste sakin müzikler dinlenen, yani bass'lar yüzünden kapılarında trim sesleri hala oluşmamış araba. Benim duyup çileden çıktığım sesler sadece ön göğüsten ve orta konsoldan gelenler. Bu arada kendi arabam da malum, trim sesi eşiğimin ne kadar düşük olduğunu tahmin et. :)

Full donanım Leon yerine Midline Plus Golf'ü hiç düşünmeden tercih ederdim. Ha, piyasada hangisi fazla, kim hangisini tercih etmiş diye bakarsak, insanların kalite hissi yerine daha fazla oyuncağı tercih ettiği de gözüküyor o ayrı. :D

Son düzenleme:

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Sen kendi aracını şimdiki Seat'larla karşılaştırma. Mk2 kasanın 190binde olanına da bindim, kesinlikle abartmıyorum içi 0 km gibiydi.

Bizim Leon 3bin devir üstünü kolay kolay görmemiştir. Gördüyse de senede 1-2 kez benim elimde görmüştür. FR değil 16" standart jantlı Style donanımdır, yani süspansiyonları ekstra sert değildir. Yüksek sesle müzik dinlenmez. Çocuk koltuğu olan, kısık seste sakin müzikler dinlenen, yani bass'lar yüzünden kapılarında trim sesleri hala oluşmamış araba. Benim duyup çileden çıktığım sesler sadece ön göğüsten ve orta konsoldan gelenler. Bu arada kendi arabam da malum, trim sesi eşiğimin ne kadar düşük olduğunu tahmin et. :)

Full donanım Leon yerine Midline Plus Golf'ü hiç düşünmeden tercih ederdim. Ha, piyasada hangisi fazla, kim hangisini tercih etmiş diye bakarsak, insanların kalite hissi yerine daha fazla oyuncağı tercih ettiği de gözüküyor o ayrı. :D
Hocam görüşlerin için çok sağ ol,herkes diyor aralarında uçurum yok leonu tercih ederim falan...
Bende tamamen kaliteden yanayım leonun golfden tek artısı donanım zaten,oda kalsın arkadaş istemiyoruz :D

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen

Birde tabi tasarım :D arkadaş leon alıcam diyor kötü diyorum bişe olmaz dış görünüşü çok güzel diyor mesela :D

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Hocam görüşlerin için çok sağ ol,herkes diyor aralarında uçurum yok leonu tercih ederim falan...
Bende tamamen kaliteden yanayım leonun golfden tek artısı donanım zaten,oda kalsın arkadaş istemiyoruz :D
Eyvallah. Golf'leri Golf 3'ten sonra sevememişimdir ama Golf 5'e de saygı duymuşumdur. Golf 7 de ilk çıktığında çok baktığım ama sonunda caydığım bir arabaydı. Neyse, özetle Golf 7'yi çok beğenmem ama Leon için "araba altyapı olarak tamamen Golf'le aynı, sadece koltuklar ve iç trimler farklı" deniyor ya, külliyen yalan. Detaylı bilmem mümkün değil ama altyapıda da Golf ile Leon arasında çok ciddi farklar var. Dizayn olarak küçük açısal farklılıklar mı, yoksa direk parça farklılığı mı bilemiyorum ama kesinlikle var. Ona göre düşünün karar verin derim.

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ben şuan düşündüm zaten,yol tutuş olarak leon zaten ciddi anlamda kötü ama ben okul a git gel yapıcağım için pek etkilemez diyodum sonuçta esp var.
Ama trim sesine acayip takarım psikolojik sıkıntı var galiba bende,o yüzden golf pahalıya...

bt

Takipçi
Destekçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
18,017
7
51,352
6,820
Kocaeli
Marka
Opel
Ben şuan düşündüm zaten,yol tutuş olarak leon zaten ciddi anlamda kötü ama ben okul a git gel yapıcağım için pek etkilemez diyodum sonuçta esp var.
Ama trim sesine acayip takarım psikolojik sıkıntı var galiba bende,o yüzden golf pahalıya...
Bak Midline Plus dedim hesabını sen yap:D

DKB34

Panpa
Beta Programı
8 Eyl 2016
863
2,005
2,520
27
İstanbul
Marka
Seat

Ben kendi aracımla karşılaştırmadım zaten. Çevremdeki, yolculuk ettiğim, değişken kilometrelere sahip, orijinalden yüklenmişine kadar olan MK3 kasalar için söyledim.
Kendi aracıma gelince. Evet içinde deforme olan yer az, Trim sesi olarak, sağ ön yolcu koltuğu, emniyet kemeri içinden gelen ses harici sıkıntım yok. Yol sesi ve rüzgar sesi biraz fazla... bastırmak içinde, radyonun sesini biraz açıyorum.

@yunuscelik29 Sizin yerinizde olsam. sürüş konfor paketli golf alırdım. Gayet yeterli olur bence

Son düzenleme:

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Ben kendi aracımla karşılaştırmadım zaten. Çevremdeki, yolculuk ettiğim, değişken kilometrelere sahip, orijinalden yüklenmişine kadar olan MK3 kasalar için söyledim.
Kendi aracıma gelince. Evet içinde deforme olan yer az, Trim sesi olarak, sağ ön yolcu koltuğu, emniyet kemeri içinden gelen ses harici sıkıntım yok. Yol sesi ve rüzgar sesi biraz fazla... bastırmak içinde, radyonun sesini biraz açıyorum.

@yunuscelik29 Sizin yerinizde olsam. sürüş konfor paketli golf alırdım. Gayet yeterli olur bence
Hocam gayet uygun highline buldum bakalım bi 5-6 bin lira pazarlık yaparsam olur öbürtürlü cidden fiyatları fazla oluyor,7.5 highline olmazsa 7 highline alıcam,bana hayati ve en sevdiğim donanımlar comfortline’da yok çünkü.
Doğuş öyle bi donanım koymuş ki,comfortline da otomatik far yok yağmur sensörü yok hız sabitleyici yok,highline da geri görüş kamerası start stop bunlar yok,işte boş golf fiyatına sunroof lu led farlı full leon alınınca cezbediyor.
Boş olsun ama kaliteli olsun bişey olmaz,iki aracıda yakından inceledim bagajda stepnede leonda yalıtım yokken golfde öyle müthiş yapmışlar ki,işte bu yüzden pahalı dedirtiyor...

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen

Mk3 şu en son ki kasamı oluyor ?

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım