KAPALI Xcellence mı,Style mı ?

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Sevgili otopark forum üyeleri arayışlar devam ediyor :D
yakın zamanda golf highline-comfortline sormuştum,şimdi Leon sorucam izninizle.
Xcellence'ın tek eksiği hayalet ekran,ama Style'ın Xcellence'dan birçok eksiği var,örnek verirsem Anahtarsız giriş-çalıştırma,ambiyans aydınlatması,17lik jantlar gibi gibi. bunlar harici beni etkileyecek pek donanım yok zaten.
sizce Style'mı yoksa Xcellence mı ? hayalet göstergenin pek olayı yok aslında bu vag grubunda,ama o navigasyonla çok iyi oluyor.
fiyatlar aşağıdaki ilanlar gibi olucak.
sadece donanım soruyorum,benzinliye falan kaymasak iyi olur o yüzden .d

Xcellence

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...lence-cam-tavan-xenon-8000-km-631108999/detay

Style

https://www.sahibinden.com/ilan/vas....6-tdi-dsg-115-hp-hayalet-cam-612728547/detay

ktlcupra

Düz Yol Gazcısı
10 Ara 2018
7
16
145
Ankara
Marka
BMW
Hocam buradaki etken sizin bütçeniz, aralarında en az 10 bin tl fiyat farkı var. Eğer verebiliyorsanız tabii ki Xcellence. Bende bir süre önce iki araç arasında kaldım. Style olan pakete, teknoloji paketi eklemişler bildiğiniz üzere hayalet ekran geliyor. Sebebi TR'de hayalet ekranın sevilmesi ve tutulması. Style donananım paketinde koltuklar kumaş, Xcellence koltuğuna göre tabiri caizse "tabure". 2018'in başlarında gelen bazı Xcellence paketlerde kablosuz şarj da mevcut. Ek olarak style paketli leonların jantı hoşuma gitmiyor nedense çoğu kiralık şirket aracında olduğu için mi bilmiyorum ama benim görüşüm bütçeniz uygunsa kesinlikle Xcellence almanız. Kendi adıma Style paketteki hayalet gösterge, Xcellencedeki koltuklar ve anahtarsız anahtarsız çalıştırmadan önemli değil :)

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Benim epey uzun zamandır incelediğim bir model Leonun 1.6 TDI DSG Style makyajlısı.Açıkçası xcellence'de olup Style'de olmayan ben çok az şey gördüm,ama arada 20 bin tl fark oynuyor.Ben aradaki farka bu kadar paranın değmeyeceğini düşünerek direk 1.6 TDI DSG Style Leon alırdım açıkçası.

Erhan Tekin

Profesör
4 Kas 2016
338
539
1,645
35
ADIYAMAN
Marka
Seat
Xcellence araba makyajlandıktan sonra çıkan bir donanım paketi o yüzden bu arabalar genelde yeni ama fiyatı pahalı oluyor. Para varsa alınır ama style işimi görür diyorsanız o kadar para vermeye gerek yok çok daha ucuzları var. Örnek:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...zik-boya-yok-sigara-icilmemis-627059299/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ku-gibi-temiz-sahibinden-leon-632807542/detay

Ben makyaj öncesi ve sonrası dizel otomatik Leon'a çok bindim, makyajlı leon gerçekten güzel olmuş her konuda. Kesinlikle alınabilir bir araba tavsiye ederim.

Son düzenleme:

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
Xcellence araba makyajlandıktan sonra çıkan bir donanım paketi o yüzden bu arabalar genelde yeni ama fiyatı pahalı oluyor. Para varsa alınır ama style işimi görür diyorsanız o kadar para vermeye gerek yok çok daha ucuzları var. Örnek:
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...zik-boya-yok-sigara-icilmemis-627059299/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vas...ku-gibi-temiz-sahibinden-leon-632807542/detay

Ben makyaj öncesi ve sonrası dizel otomatik Leon'a çok bindim, makyajlı leon gerçekten güzel olmuş her konuda. Kesinlikle alınabilir bir araba tavsiye ederim.
Ön arka full led
Cam tavan
Hayalet gösterge
Far sensörü yağmur sensörü
Bu dolulukta golf 150den aşağı yok,arada 30bin lira fark var,açıkçası aradaki kalite farkı bu kadarmı bilmiyorum.

M.Shadows

Kaan
Panpa
Destekçi
14 Şub 2018
2,006
3
4,827
4,270
24
Highway to Hell
Marka
Hyundai
Ön arka full led
Cam tavan
Hayalet gösterge
Far sensörü yağmur sensörü
Bu dolulukta golf 150den aşağı yok,arada 30bin lira fark var,açıkçası aradaki kalite farkı bu kadarmı bilmiyorum.

kalite farkını trimlerde,yol tutuşta ve yalıtımda hissedersiniz.ama buna rağmen 150 bine çıkıp golf almayı mantıklı bulmuyorum,120 bine bu saydıklarınız alınıyorsa direk alın geçin.varsın trimleri kötü olsun,biraz esnesin.şahsen ben aradaki fiyat farkından dolayı bu duruma pekte takılmazdım.ama 130 bine aynı özellikleri olan bir golf bulursanız da kaçırmayın derim elbette.

atoprak

Aydın
Panpa
5 Kas 2016
1,589
2,193
2,520
Aalsmeer
Marka
Yok
iki aracında farklı dönemlerde sahibi olarak kullandım ... iki araç derken biri Leon Mk3 (1.4 TSI 140hp, manuel, Style) diğer Golf TDI Comfortline DSG ... Leonda cam tavan ve Led Far paketi de vardı... style zaten gayet doluyken, donanım olarak Golfüme göre baya ilerdeydi.. neyse...

Benim izlenimlerim şu şekilde... Leon çok güzel gidiyor ve donanımları ile de gayet memnun ediyordu ... negatif yanları ise ki aklımda kalan üç tanedir, 1- 0km almış ve gözüm gibi bakmış olmama rağmen trim sesleri, 2- Nedense bana pek güven aşılayamayan yol tutuşu, 3 - Yol sesi ... Golf ile sanki tüm virajları alabilirmiş (ve gerçektende alır) ve her şekilde dururmuş gibi hissettirirken, ben Leon da bu hissi alamıyordum ... 10k km deki Leonda aldığım trim seslerini bu gün 111k km de sattığım Golfümde almıyordum ... . 3- Fark büyük değil ama Golf belirgin şekilde, yol sesi bakımından daha iyiydi. Eğer iki araçta dize olursa bu sefer muhtemelen motor sesi de Leon da biraz daha fazla duyulur...

Bu karar kişiden kişiye değişir, ama ben yeterli donanıma sahip bir Golfü, Leon a değişmem .. Tabiki değişen arkadaşlarada saygım var lakin donanım da bazen insanı şımartabiliyor .. (mesela o cam tavan çok güzeldi)

Son düzenleme:

yunuscelik29

Yunus Çelik
Profesör
8 Eyl 2016
1,376
987
1,970
25
İstanbul
Marka
Volkswagen
iki aracında farklı dönemlerde sahibi olarak kullandım ... iki araç derken biri Leon Mk3 (1.4 TSI 140hp, manuel, Style) diğer Golf TDI Comfortline DSG ... Leonda cam tavan ve Led Far paketi de vardı... style zaten gayet doluyken, donanım olarak Golfüme göre baya ilerdeydi.. neyse...

Benim izlenimlerim şu şekilde... Leon çok güzel gidiyor ve donanımları ile de gayet memnun ediyordu ... negatif yanları ise ki aklımda kalan üç tanedir, 1- 0km almış ve gözüm gibi bakmış olmama rağmen trim sesleri, 2- Nedense bana pek güven aşılayamayan yol tutuşu, 3 - Yol sesi ... Golf ile sanki tüm virajları alabilirmiş (ve gerçektende alır) ve her şekilde dururmuş gibi hissettirirken, ben Leon da bu hissi alamıyordum ... 10k km deki Leonda aldığım trim seslerini bu gün 111k km de sattığım Golfümde almıyordum ... . 3- Fark büyük değil ama Golf belirgin şekilde, yol sesi bakımından daha iyiydi. Eğer iki araçta dize olursa bu sefer muhtemelen motor sesi de Leon da biraz daha fazla duyulur...

Bu karar kişiden kişiye değişir, ama ben yeterli donanıma sahip bir Golfü, Leon a değişmem .. Tabiki değişen arkadaşlarada saygım var lakin donanım da bazen insanı şımartabiliyor .. (mesela o cam tavan çok güzeldi)
Çok teşekkür ederim yorumunuz için,Leon'u eledim zaten ya,Megane sedan da bakıyorum hayırlısıyla satsak şu aracı bi..

AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım