Yakıtı Nerden Alıyorsunuz?

Hangi Yakıt İstasyonu

• Shell

Kullanılan: 76 53.9%
  • Total

Kullanılan: 5 3.5%
  • Opet

Kullanılan: 40 28.4%
  • BP

Kullanılan: 20 14.2%

• Kullanılan toplam oy
    141

EmirGozaydin

Düz Yol Gazcısı
16 Ağu 2017
3
6
245
Shell Opet olursa Aytemiz azda olsa BP ağıelıklı olarak Opet arabamda gaz yok.

Moderatör tarafında düzenlendi:

carking58

Senkromeççi
12 Şub 2019
9
27
70
İstanbul
Marka
Audi
Hem benzin hem de dizel için yaklaşık 3.5 - 4 yıldır evin yakınındaki Shell' den yakıt alıyoruz. Buradaki istasyondan kaynaklı hiç sorun yaşamadık ama aynı güzergahta başka bir Shell istasyonu hakkında kötü laf duymadığım kimse kalmadı çevremde sanırım [emoji846]

sputnik

Üye
Beta Programı
11 Kas 2016
5,475
2
19,695
5,320
İstanbul
Malum markadan çok istasyon önemli. İlk sayfada Shell'den aldığımı yazmıştım. İstanbul Avrupa'daki arkadaşlar için önerim Topkapı Shell ve Merter Shell. Merter öncelikli tercih, Shell'in kendi yeri. Ama Topkapı birinin olmasına rağmen çok eskidir ve bugüne kadar olumsuz bir durumla karşılaşmadım. (Yıkılan) Abdi İpekçi'nin oralarda bir Shell var, bayağı bir zaman önce oradan almıştım ve memnun kalmamıştım.

DouglasAdams

DOKTOR
Destekçi
24 Mar 2017
9,915
2
24,209
5,320
İzmir
Marka
Toyota
Alpet 'in yakıtın hiç tutmadım. PO' dan belki 1 tık iyi.
Dün Bonus kampanyası nedeniyle Shell Fullsave aldım. Cidden çok sessiz çalışıyor araç. 1,5 Ay Shell devam.
Alpet mi allah korusun.Bir kere 100 liralık mazot alma gafletinde ve zaruriyetinde bulunduk 3 kere Shell mazot alarak deriştirip deriştirip yaktık.Devir çevirtmez katran gibi yakıttır mazotları

Reddington

Panpa
15 Eki 2016
1,809
1
4,131
3,770
İstanbul
Marka
MINI
Genellikle BP. Aytemiz'in kendi istasyonuna denk gelince de Aytemiz. Özellikle son self servis avantajı ile de iyi oluyor.
Şirket aracının taşıtmatik'i shell :)

starchild

Düz Yol Gazcısı
13 Ocak 2019
30
10
120
42
Marka
Volkswagen
Bu arada Benzin 'e bu gece 27 krş zam geliyor. Benzinli aracı olanlar depo doldurmak isterseniz bilginize.

alfhonso

Hakan BIÇAK
Eski İnfazcı, Yeni Eğitici
Yönetici
Admin
9 Eyl 2016
24,655
1
64,534
6,820
34
Denizli
Marka
Mercedes
Shellllll candır, benzinde de , lpgde de.

ShadoWalkn

Panpa
27 Eyl 2016
1,423
2,430
2,570
İstanbul
Shell candır da, 2 Ağustos'ta aldığım benzin ile şehiriçi 660 km yol giderken, 1 Eylül'de aldığım benzin ile (şu anda çeyrek depo kaldı) 387 km yol yapabildim.

Aynı istasyon, aynı pompa... Bu fark nasıl oluşuyor bir çözsem.....

@Ozgur Gunes : Aytemiz'e devam mı? Şu Söğütözü'nü bir de ben deneyeyim diyorum.

Son düzenleme:

Kagan

Driver
Panpa
8 Eyl 2016
1,263
2,245
2,570
Ankara
Sıralamam;
Shell (Piyasanın en iyisi)
BP (Performansta sorun yaşatmıyor)
Opet (en azından yakıt garantisi verebiliyor)
Şeklinde.
Fakat LPG konusunda çok dikkat etmem ama Opet tercihimdir, kışın çok düşük sıcaklıklarda bile sorun yaratmadan çalışabiliyor nedenini bilmiyorum.

Toprak

Toprak
Faforitçi
Beta Programı
8 Eyl 2016
6,853
26,182
5,720
Ankara
Marka
Skoda
Lpg yi Total veya Go'dan alıyorum. Aslında markaya göre değil de istasyona göre alıyoruz lpg yi. Bir tane opet var artık yolumun üstünde biraz daha ucuz orayı deniycem bidahaki depoda.

Bir de ben şimdiye kadar po dan hangi istasyondan alırsam alayım memnun kalmadım, şimdi yeni bi sisteme geçmişler 7/24 yakıt kalitesi kontrolü yapıyorlarmış onu da bi denemeyi düşünüyorum

Benzini de en son totalden yarım depo aldım 1.5 çeyrek duruyo daha seneye alırız herhalde bidahakini :D

Bykeskinofk

Asfalt Kurutucu
22 Eyl 2016
4
1
545
Opel astra kullanırken opetten alıyordum. Arabayı değiştirdim yine opetten almaya devam ediyorken sanayiden ustalarım ve yakın tanıdıklarım bp den almamı önerdiler. Galiba artık bp den alacağım araç dizel

alper1001

Asfalt Kurutucu
23 Eyl 2019
52
96
560
38
Kocaeli
Marka
Honda
uzun süre shell kullanmıştım, hondaya geçince yakıttada bp ye geçtim, ultimate şimdiye kadar kullandığım en iyi yakıt diyebilirim

mazda323hb

Profesör
27 Eki 2018
234
320
1,335
Denizli
Marka
Peugeot
C3 1.4 dizel.
Genellikle BP den alıyorum. Yakıt tüketiminde fark göremedim.
Shellden aldım birkaç kez,gaz tepkileri daha iyi geldi ama menzil düştü.
Bu ikisi arasında motor sesi açısından fsrk yok.
Opet her şey ortalama ne iyi ne kötü.
Po motor sesli performans düşük yakıt çok mecbur kalmadıkça almam.

Total den aldığımda motor sesi ve yakıt tüketimi daha az geldi. Performansta bir fark hissetmedim.

Fransız motorlarda Total daha iyi gibime geliyor ama yoluma terste kaldigi icin yine BP veya Opetten aliyorum.

Son düzenleme:
AdBlock Tespit Edildi!

OTOPARK.COM Forum'u Adblock ile kullanmanız bizi üzdü

Değerli ziyaretçimiz/üyemiz, OTOPARK.COM Forum ücretsiz bir oluşum olup, maliyetlerin karşılanması için reklamların yayınlanması gerekmektedir. Lütfen Adblock'u OTOPARK.COM'dan hariç tutunuz.

Tamam, AdBlock'u devre dışı bıraktım